Trafik Cezası

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Bugün bi hasta meselesinden dolayı hızlı gittim fakat 4 lü flaşörler yanmıyordu. Ceza yedim korkusu var içimde. Fakat ceza ne kadar zaman içinde gib de gözükür? Yada Trafik büroya telefon açsam yada gitsem ne kadar zaman sonra doğru bilgiyi verirler. Ayrıca kesilen ceza gib e ne zaman işleniyor? Sonra bi süre var diyorlar 15 gün felan o tarihe kadar tebliğ edilmezse iptal istenebiliyor felan doğrumudur?

En kısası ceza yiyip yemediğimi en sağlıklı kaç gün içinde ve nereden öğrenebilirim. Yani tamam yememişim nasıl diyebilirim?

Çok soru sordum kusura bakmayın şimdiden teşekkürler hayırlıs son sahurlar... :)

osmannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ceza yediğiniz anda hastaneye hasta yetiştirmek için hızlı gittiğinizi ispat ederseniz cezanız iptal oluyor diye biliyorum. Radarla ceza yemişsen 1 hafta içinde evine ceza kağıdı gelir merak etme .

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_MBBS_SORGU_LOGIN_AC

bu adresten sorgulat hocam...

adrese tıklayınca sol tarafta "Motorlu Taşıtlar" bölümüne tıkla,
sonra gelen sayfada ilk sıradaki "Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme" linkine tıkla....

bilgilerin girince üst ortada "Ceza Bilgileri" var ordan kontrol et...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ceza yediğiniz anda hastaneye hasta yetiştirmek için hızlı gittiğinizi ispat ederseniz cezanız iptal oluyor diye biliyorum. Radarla ceza yemişsen 1 hafta içinde evine ceza kağıdı gelir merak etme .

Yasada öyle bir şey yok, çünkü özel araçlar "ambulans" değildir, iptal durumu görevlilerin kişisel yaklaşımları ile ilgilidir. Bana göre bu hususla ilgili yasalarda (geçiş üstünlüğüne haiz araçlar) yeni düzenlemelerin yapılması gereklidir, zira "ambulans" ile "hasta nakil araçları" arasında renklerinden başka farklar da olmalıdır. Yolda giderken bir siren sesi duyuyorsunuz, aynaya bakıyorsunuz arkanızdan sireni ve tepe lambaları açık olarak gelen bir aracı görüyorsunuz ve doğal olarak ambulans zannedip yol veriyorsunuz ama yanınızdan tam gaz geçen bir hasta nakil aracı, bence hasta nakil araçlarının geçiş üstünlüğü olmamalıdır. Bu tür araçlar sağlık kurumlarında tedavileri yapılmış, taburcu olan hastalar veya rutin tedaviye gidip gelenlerin tedavisi için kullanılır (İstanbul'da acele işi olan kişilerin taksi niyetine kullandıklarına dahi şahit olmuştuk)

canım opelim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ceza iptali söz konusu degil

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp?page=IVD_MBBS_SORGU_LOGIN_AC

bu adresten sorgulat hocam...

adrese tıklayınca sol tarafta "Motorlu Taşıtlar" bölümüne tıkla,
sonra gelen sayfada ilk sıradaki "Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme" linkine tıkla....

bilgilerin girince üst ortada "Ceza Bilgileri" var ordan kontrol et...

Gib i biliyorum ama yediysek kaç güne gib e düşer merak ediyorum. Hatta bazen gib e düşmeyebiliyor.

RespecT

Editör
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yasaya göre ;

trafik suçunun oluştuğu tarihin ertesi takvim yılı sonuna kadar ceza kesilebilir ve tarafınıza tebliğ edilebilir.
Yani ; bugün 07 Ağustos 2013 te radara girdiniz diyelim.31 Aralık 2014 'e kadar bu cezanız kesilebilir.
O yüzden çokta takmayın kafaya ama ara ara kontrol edin.Adres bilgilerinizde sorun yoksa zaten size tebliğ olur.
İptal konusuna gelince ; ben park cezasını iptal ettirmiştim.Ama hastanede ameliyatlı hastanın kan tahlil sonucunu bekleyen arızalı tıbbi cihaz için sadece 10 dk park ettiğimi müşteri imzalı servis raporum ile mahkemeye vermiştim.
Ama senin durumun daha farklı ve iptal şansı çok daha düşük.
İnşallah hastanız şifa bulmuştur , en önemlisi bu.