Radar!!!

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Radar!!!

dinojasie link' Alıntı:
Günümüz şartlarında bence 110 hız sınırı mı olur. bence hız sınırı 120 olmalıydı. ben cezanın hakedilmiş bir ceza oldugunu açıkcası düşünmüyorum. birde 127 ile girmiş arkadaş. 150 Filan olsa eh be kardeşim diyecegim. şehir içinde de 60 ile ceza kesiliyor. bu da hak edilmiş bir ceza degil bence
127 ile radara yakalanmak için kadrandaki hızın 140 civarı olması lazım. 110 hız sınırı çok yüksek. Bence tekrar 90km ye düşürüp yere göğe uyarısı levhası olmadan mobil radar koyulması lazım 12-13 yıl öncesi gibi.

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merdo link' Alıntı:
Siz böyle diyorsunuz ama trafik konusundaki duyarsızlık özellikle aşırı sürat geri kalmış ülkelerde var sadece.
Avrupa otobanlarında yüzlerce kilometre yol katetmiş birisi olarak açık bir şekilde söyleyebilirim ki manzara çok şaşırtıcı.
Burada bizim gördüğümüz zaman hayranlıkla seyrettiğimiz araçlar,orada eğer önündekinin hızı düşükse hemen bir şerit sola geçerler sollarlar ve tekrar ya orta şerit yada en sağ şeritten araçlarını kullanmaya devam ederler.Bu söylediklerim otobanlarda olanlar,ülkeler arası.Emin olun eğer elektoronik tabelalarda bir hız uyarısı yapılıyorsa tüm araçlar anında hızlırını söylenen hıza düşürürler.
Bende 2 hafta önce sahil yolunda 110 ile ceza yedim 300 liraya yakındı.
Yapıcak birşey yok.
Altına imzamı atarım. Dur levhalarında duran, hız limitlerine uyan, yaya görünce üstüne sürmeyip duran insanları ilk defa gördükten sonra adamlığımdan ve aldığım eğitimden utanmıştım. Bu bir kültür meselesi. Bizde 110 hız limitimi olur diyenler, yok sciroccoya ..ydum diyenler... Ki eğitimlimiz böyle ise cahilin Şahinle apaçilik yapması gayet normal.

batu1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
[quote author=batu link=topic=2760.msg58147#msg58147 date=1321660968]
arkadaşlar yanlış bilgi vermeyelim :)
almanyada hız sınırı var ,hemde çok katı !! ama otobanların belli bölümlerinde hız serbest oluyor , belli bir mesafeden sonra tekrar 120 ye düşüyor !! almanyada hız sınırı 120 otobanlarda !! her yerde mobil radarlar var otobanlarda !! devlete para lazım galiba :)..

Sn. Batu yanlış bilgi vermiyorum Almanya otobanlarında hız sınırı yok ama şöyle yok  :)
Sizin dediğiniz gibi sınırın 120 olduğu kesimlerde var ama yanlış hatırlamıyorsam tüm Almanya'da hali hazırda yapılmış olan 12-13 bin KM uzunluğundaki otoyolların 5'te 2'sinde hız sınırlayıcı bir trafik kuralı yok.

֜zeri çizik 120 tabelasını gördüğünüzde altınızda bugatti veyron olsun 350 Km yapın bir Allahın kulu karışmaz.  :)
[/quote]

yani dediğiniz gibi !! 120 nin üzeri çizik görünce basabilirsiniz :) buda hız sınırı var demek !! öle otobanların çoğundada değil !! tabiki belli bölümlerinde var !! orada yıllarda yaşadığımdan vede çoğu otobanları kullandığımdan çok net biliyorum !! ama belli aralıklarda sınırın kalkması çok güzel bişey :)

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hız limitine çok takılmamak lazım arkadaşlar Türkiyede emniyet kemerini sırtımızın arkasından geçirip baglıyorsak, sadece bir kavsak dönerek ehliyet alabiliyorsak, bir birimize ileride radar var diyerek selektör yapıyorsak ortada daha vahim bir şeyler var demektir bu. Öncelikle adam akıllı bir ehliyet sınavı, adam akıllı bir pratik sınav gerekiyor, bunlar yerine getirildigi zaman inanın hız sınırlamasına da gerek kalmaz, herkes makul sınırlarda gider.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
Altına imzamı atarım. Dur levhalarında duran, hız limitlerine uyan, yaya görünce üstüne sürmeyip duran insanları ilk defa gördükten sonra adamlığımdan ve aldığım eğitimden utanmıştım. Bu bir kültür meselesi. Bizde 110 hız limitimi olur diyenler, yok sciroccoya ..ydum diyenler... Ki eğitimlimiz böyle ise cahilin Şahinle apaçilik yapması gayet normal.

Çok güzel ifade etmiş arkadaş. Yurtdışında ehliyetin nasıl alındığı belli. Bizde hoca kendi pedalları ile müdahale eder. İlk başta direksiyon öğretmenini arkaya oturtacaksınki müdahale edilmesi gereken kişi ehliyeti alamasın. Yurtdışı ile aynı şekilde ehliyet verilmezse Türkiye'de hiçbirşey değişmez. Yaya geçidindeki insana yol verince arkanızda kıyamet kopuyorsa acilen sisteminin değiştirilmesi zarurettir. Yoksa ne eğitim düzeyiyle ne parayla ne cezayla hiçbirşeyin önüne geçemezsiniz.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Bizim ülkemizde kural ihlali hiç kafaya takılmayan bir husus. Şeridi istediğim gibi değiştiririm sinyal vermem, şehirler arası yolda düz çizgiyi umursamam sollarım, oo yanımda bir arabalık boş yer var dalarım oraya öndekine mesafe bırakmam, arkamdakide bassın frene canım ne olacak gibi bir sürü kural ihlali görmezden gelindiği için lakayıtlık had safada trafikte. Ha otobanda 120 yerine yerine göre 150 yapılacak üst sınır kazaları benim kanaatimce arttırmaz, çünkü 120 ile giden arabasıyla o hızda rahat ettiği için gidiyor, diğer insanlarda hızlarını aa otobanda 120 hız sınırı yavaşlayayım demiyor. Keza şehirler arası yollarımızda kalite artışıyla iyileştirilse orda da hız limitleri belli bölgelerde arttırılabilir. Ama önce keyfi hareketlerle trafikte tehlike yaratanlara canlarını yakacak cezalar yazılmalı ve insanlar kuralların neden konulduğunu öğrenmeli. Ama bizim ülkemizde ceza yazma olayı bile keyfiyetle yürüdüğü için, lüks araçlar daha bir rahat, daha bir saygısız olur, e aracı lüks olmayanda ona yoksa bana da olmasın der takmaz kuralı kafasına.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

En nefret ettiğim şeylerden biri sinyal verip hiç bakmadan önünüze atlayanlar. Adama korna çalıp halini hatırını sorduğunuzda da sinyal verdim ya demeleri yok mu beyinsizliğin en uç noktası. Arkandan 110 120 ile geliyor adam senin sinyalin sanki zınk diye durdurabilecek. Aslında ehliyet verirken zeka testi de yapmak lazım.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
En nefret ettiğim şeylerden biri sinyal verip hiç bakmadan önünüze atlayanlar. Adama korna çalıp halini hatırını sorduğunuzda da sinyal verdim ya demeleri yok mu beyinsizliğin en uç noktası. Arkandan 110 120 ile geliyor adam senin sinyalin sanki zınk diye durdurabilecek. Aslında ehliyet verirken zeka testi de yapmak lazım.

Aynen, ben sanki önümdeki mesafeyi senin rezarvasyonun için tutuyorum diyerek tepesine binmek istediğim çok adam oluyor.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dinojasie link' Alıntı:
hız limitine çok takılmamak lazım arkadaşlar Türkiyede emniyet kemerini sırtımızın arkasından geçirip baglıyorsak, sadece bir kavsak dönerek ehliyet alabiliyorsak, bir birimize ileride radar var diyerek selektör yapıyorsak ortada daha vahim bir şeyler var demektir bu. ֖ncelikle adam akıllı bir ehliyet sınavı, adam akıllı bir pratik sınav gerekiyor, bunlar yerine getirildigi zaman inanın hız sınırlamasına da gerek kalmaz, herkes makul sınırlarda gider.
+1
Tam anlamıyla anlatmak istediğim olay bu  thnxx

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yurtdışında ehliyetin nasıl alındığı belli. Bizde hoca kendi pedalları ile müdahale eder.

Sn. eketen inanın sadece direksiyonu kontrol ederek ehliyet alan bay-bayan sürücüler var.
Abimin arkadaşının sürücü kursu var direksiyon sınavında pedallar hocada, direksiyon sınava giren sürücüde olarak önceden paylaşım yapılıyor.
Maalesef ülkemizde ehliyet, küçük kimlik kartı vasfıyla dağıtılıyor.