Trafik Cezaları hakkında

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ödenmeyen trafik cezaları için genelde birşey olmaz,çıkmıyor,ödemeyin gibi şeyler söyleniyor. Fakat maliyeden kağıt gelmiş, ödenmemiş 7 adet cezam bulunuyor ve ödenmemesi durumunda haciz işlemlerine gidileceği yazıyor.

Cezalar 1 sene evvelden kalma. Yalnızca araç satışında çıktığını sanıyordum ben, dikkatli olalım.. Ayriyetten ISPARK cezaları da görünüyor maliyede.

Bilgilerinize.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Birde ekleme yapmak isterim otobanlarda kaçak geçişler sisteme düşmesine karşın aradan uzunca zaman geçmedikçe gelmez en az bir yıl sonunda gelir. Bilginiz olsun.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Buda benden gelsin o zaman,

Kırmızı ışıkta geçenlere verilecek ceza 154 TL'den 319 TL'ye yükseltilecek. Bir yıl içerisinde 5 kez kırmızı ışık ihlali yapan sürücünün ehliyeti 3 ay süre ile geri alınacak. Sürücü psiko- teknik değerlendirme ya da psikiyatri muayenesine tabi tutulacak.

Hız sınırlarını aşma oranlarına yüzde 50 oranı eklendi. Mevcut yasada hız sınırlarını yüzde 10'dan yüzde 30'a kadar aşanlara 154 TL, yüzde 30'dan fazla aşanlara ise 319 TL ceza uygulanıyordu. Yüzde 50'den fazla aşan sürücülere verilecek ceza 1.5 kat artırılacak.

Artık 1.3 araba almanın zamanı geldi :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kırmızı ışık konusunda katı yaptırımlar şart daha da ağırlaştırılsın.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et

katılıyorum fakat hız sınırını anlamadım birde motosikletlerinkini arttırsalar şehirler arasındaki hız sınır 70 polisler 50 biliyor hala yokuşta düzlükte geçip gittiğim adamlar radarda dalga geçiyorlar adamla:D

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ödenmeyen trafik cezaları için genelde birşey olmaz,çıkmıyor,ödemeyin gibi şeyler söyleniyor. Fakat maliyeden kağıt gelmiş, ödenmemiş 7 adet cezam bulunuyor ve ödenmemesi durumunda haciz işlemlerine gidileceği yazıyor.

Cezalar 1 sene evvelden kalma. Yalnızca araç satışında çıktığını sanıyordum ben, dikkatli olalım.. Ayriyetten ISPARK cezaları da görünüyor maliyede.

Bilgilerinize.

Araştır bakalım şu ceza afları var.Onların tarihine denk gelen varsa onu düşürtürsün.Bir de taksite bağlayınca faiz düşüyomuş falan diyorlardı.Tam olarak bilmiyorum onu da araştır.PAran çok olsun yada olmasın boşa faiz ödeme.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Özellikle bu kırmızı ışık konusunda katı yaptırım içinde sürücü belgesine el konma yerine hapis cezası verilmesinden yanayım. Neticede bir kişinin sürücü belgesini elinden almak bir şey değiştirmeyecek bu kişi yine aracını kullanmaya devam edecek ve kural tanımaz adam kaldı yerden devam edecek. Bu yüzden bu kişileri içeri atacaksın ki aklı başına gelsin evinde dahi gece lambası kırmızı yandığın da saygı duruşuna geçsin :D

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı yaptırımların yayalar içinde uygulanması gerekli.Sadece trafik değil, bu konudaki uygulama yetkisini trafikle birlikte asayiş ve sivil polislere de yetkilendirmeleri gerekli.Bıktım şu bana yeşil yanarken arabanın önüne atlayan dengesizlerden.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Özellikle bu kırmızı ışık konusunda katı yaptırım içinde sürücü belgesine el konma yerine hapis cezası verilmesinden yanayım. Neticede bir kişinin sürücü belgesini elinden almak bir şey değiştirmeyecek bu kişi yine aracını kullanmaya devam edecek ve kural tanımaz adam kaldı yerden devam edecek. Bu yüzden bu kişileri içeri atacaksın ki aklı başına gelsin evinde dahi gece lambası kırmızı yandığın da saygı duruşuna geçsin :D

Aynı yaptırımların yayalar içinde uygulanması gerekli.Sadece trafik değil, bu konudaki uygulama yetkisini trafikle birlikte asayiş ve sivil polislere de yetkilendirmeleri gerekli.Bıktım şu bana yeşil yanarken arabanın önüne atlayan dengesizlerden.

Bu durumdan dolayı sürücülük hayatım boyunca iki kere yayaya çarptım :(

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu durumdan dolayı sürücülük hayatım boyunca iki kere yayaya çarptım :(

Kimse yayayı suçlamaz.Dikkatsiz araba kullandın der seni suçlarlar.Al başına belayı.Ben bu durumda Allah korusun bir yayaya çarparsam, ve bu bir erkek olursa, önce Allah çarpmış sonra benim arabam çarpmış demem, üstüne bir de yerde kıvranırken ben çarparım.Hiç yoktan mahkemeye gidince içim rahat olur.