Tescil tarihindeki farklılık?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar şöyle bir durumla karşılaştım;
Aracımın ruhsatındaki tarih noterde satış yapılan tarih ancak aracımın plakasını o ilk 1 aylık sürede değiştirmiştim ve bunu noterde zaten beyan etmiştim.
Plaka değişikliği noter satışından 2 hafta sonra oldu.
H.sonu internet vergi dairesinden bakmak istediğim zaman noterden yapılan tescil tarihiyle aracı göremedim, sonradan plaka değişikliği yapıldığı tarihi tescil tarihi kabul ediyor.
Bu durum sorun çıkarırmı?

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Resmi evrakta neyse o geçerlidir.Noter sadece satış akti yapar.Resmi evrak olarak trafik tescil tarihi geçerli olur.Fakat maliyede kayıt değişiklikleri esnasında bazen yeni kayıt alındığında maliye kayıtların düzeltildiği tarihi esas alır.Bazen kurumlar arası tarihler eşleşmeyebilir.Bu sorun çıkarmaz.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bende de benzer bir durum var. Ruhsattaki tescil tarihi ile internet vergi dairesine giriş yaptığım tarih uyuşmuyor. Sorun çıkacağını sanmıyorum.

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
bizimkide aynı durumda, şimdilik sadece netten mtv öderken problem oldu, işin aslını çözene kadarda biraz uğraştırdı:)

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Durum hayli karışık aslında, noterde satış yapılan tarih eğer yetişmezse ertesi güne sarkıyor resmi kurumlarda.
Benim satış yaptığım gün hemen trafik sigortamı yaptırdım, ancak ertesi güne sarkması nedeniyle sigorta birgün sonra tescil edilmiş göründü.
İlk baktığım zamanlarda internet vergi dairesinde trafik sigortasının başlangıç tarihi tescil tarihi görünüyordu, sonradan plaka değişip yeni plakaya zeyilname ile yeni sigorta yapılınca bu sefer yeni sigorta tarihi aracın tescil tarihi olarak görünüyor.
demekki sistem bu işlemlerde trafik sigortasının tarihini baz alıyor diyebilirmiyiz?
Ama ruhsattaki tarih bu tarihten 2 hafta daha evvel.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mtv yatırırken bende aynı sıkıntıyla karşılaştım. aracı aldığım günden itibaren hergün denedim 28 gün sonra karşıaştık :Da

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ee yani herşey normalmi yani:D

vectra38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de plaka değiştirince aynı durum oldu. Vergi dairesi değişikliğin yapıldığı tarihi baz alıyor. Yani karşılaştığınız durumda herhangi bir sorun yok.

Ozgurruh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalnız değilsin :) Benimde tarihler dğeişiklik gösteriyor 3 gün. Ben pek umursamıyorum :D