termostatı sökmek

Uzmcvsselcuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel vectra 2005 1.6 nın termostatını sökmek istiyorum bu araca zarar verirmi acaba

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
İlk sorum. Neden termostatı sökmek istiyorsunuz, yeri boş mu kalacak?

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Eskiden yaz aylarinda hararet yapmasin diye araclardaki termostatlar sökülürdü. Sorun da olmazdi.
Ama şimdi araçlar giderek bilgisayarli beyinli sistemlerle donatildiği için sorun olabiliyor.
Bazi termostadlar kendi gövdesine sabitlenmiş oluyor bunlari ayirmak yani boşaltmak mümkün olmuyor.
2005 vectradaki durumu Ustalar bilir.

Uzmcvsselcuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararet yapıyor araba müşüri degiştirdim suyunu kontrol ettim ama yinede sebebini bulamadı hararaet 90 95 i geçiyor bunun için sökmek istiyorum vectra c lerin termostatı sabit degil sökülüyor yinede sıkıntı olurmu acaba kısın geri takarım surda üç ay falankaldı

sas_sas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence sök, Conta yakmaktan iyidir.

mmmddd66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hararet yapıyor araba müşüri degiştirdim suyunu kontrol ettim ama yinede sebebini bulamadı hararaet 90 95 i geçiyor bunun için sökmek istiyorum vectra c lerin termostatı sabit degil sökülüyor yinede sıkıntı olurmu acaba kısın geri takarım surda üç ay falankaldı

90-95 zaten normal değerler.ben afyonda 90-95 i görüyorum. Sizin osmaniye de o değerleri ve üstünü görmesi bence normal. birde yedek su deposunu kapağını değiştir. havasını tam atamıyorsa basınça bağlı olarak sıcaklıkta artar. termostatı çıkarmanız işe yarayacağını sanmam. termostat 87 derecede açar bu sıcakta 90 nın altına pek düşmez onun için termostat hep açık kalır yani. ilk çalışmada 5-10 dk geç ısınır sadece

Uzmcvsselcuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bir sene boyunca zaten 95 derecede bindim arabaya dün hararet musurini değiştirdim 90 lik taktirdim yoksa hararet yüzü buluyordu

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Isı araçlar için önemlidir, termostatı söktüğünüzde uzun yolda özellikle rampa inişlerinde aracın ısısı hızla düşer, ısının kısa zaman aralıklarında bir düşüp bir yükselmesi de zararlıdır.

Ben dün uzun yoldaydım, hava asfaltı eritecek kadar sıcaktı. Zaman zaman 120 km ve üzeri hızlara çıktım, aracın hararet göstergesi rampa çıkışları haricinde sürekli mavinin biraz üzerinde durdu, demek ki termostat olmasaydı aracın motor sıvısı ideal sıcaklığa ulaşamayacaktı.

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim hararet göstergesi normalde 85-90 arasında duruyor fakat uzun yol ve rampada sıfıra kadar iniyordu buda normal bir durum değil ve motor sağlığı için istenmeyen bir durum,geçen ay termostat ve oringi değiştirdik şimdi rampalarda 80-85'lerin altına inmiyor.

gazilireis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Isı araçlar için önemlidir, termostatı söktüğünüzde uzun yolda özellikle rampa inişlerinde aracın ısısı hızla düşer, ısının kısa zaman aralıklarında bir düşüp bir yükselmesi de zararlıdır.

Ben dün uzun yoldaydım, hava asfaltı eritecek kadar sıcaktı. Zaman zaman 120 km ve üzeri hızlara çıktım, aracın hararet göstergesi rampa çıkışları haricinde sürekli mavinin biraz üzerinde durdu, demek ki termostat olmasaydı aracın motor sıvısı ideal sıcaklığa ulaşamayacaktı.
Benim termostatda bozuk galiba yokuş aşağı eğer biraz fazla ise dibe kadar indiği oluyor. Kendimiz degistirebilirmiyiz forma yeni uyeyim eğer resimli anlatım varsa sitede linkini gönderirseniz sevinirim

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi