termostat arızası

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar aracımda termostat arızası var gibi, aracın hararet göstergesi araç durduğunda gaza bastığım zaman yükseliyor gazdan ayağımı çektiğimde düşüyor,hatta hareket halinde iken hiç yükselmiyor,ama sıcak hava üflüyor. aracın rolantiside yükseldi, bu termostat lpg ye etki edermi lpg de tekleme vardı ama daha da fazlalaştı. anlık yakıt göstergesi 1,2 - 1,3 ler de.

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevabınız için teşekkür ederim peki rolanti yükselmesi ve lpg ye etki edermi
dediğin durumda eğe r daha büyük bi arıza yoksa termostatın ve/veya müşürün yüksek ihtimalle arızalıdır
bu durum rölantini bozabilir...
yakıtını arttıtabilir ...
ama senin araç lpg li olduğu için onu da düşünmek lazım yani lpg ayarından da olabilir ayrıca lpg li aracın rölantisi zaten benzinlideki gibi olmaz...
bu parçalar ucuzdur ikisi 100 lira bişey üstüne bide boğaz kelebeğini temizlettir tüpüne bi ayar yapılsın bide depoya würth enjektör temizleyici at yarım depo bi benzinde kullan ...dediğim gibi motorda başka bi durum yoksa araba toparlayacaktır....

Son düzenleme:

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oğuz006 eğer aracın soğukken çalıştır su kabına çalışır çalışmaz su devirdaimi varsa termostat arızalı.yada iniş aşağı inerken ısı göstergesi ilk hali gibi sıfıra iniyorsa termostat arızalıdır.aynı sorun bendede oluyodu 3 kez termostat değiştirmek zorunda kaldım kalitesiz takmılmış dediğim halde.yan sanayi alma sakın termostatı ben sıkıntı yaşadım.

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su istenilen seviyede ısınmazsa beyine iletilen ısı değişiklik gösterdiği için rölanti ve lpgye geç,şte sıkıntı yapar yakıt artar..

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplarınız için teşekkür ederim o zaman benim rolanti yüksekliği ve lpg de tekleme termostattan kaynaklı.gün geçtikçe masraf artıyor :D