tekleme (partikul filtresi temizligi)

dervis2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 2006 1.9 dizel zafira aracimvar. aracda birkac sefer dusuk devirde giderken tekleme, sallama gibi calismaya basladi ve eksozdan cok kotu koku geliyor. partakul filtresi temizligi yaptiginda isik yaniyormus. yada yaziyormus galiba. benim aracda isikta yanmadi yazmadida. acaba bir sorunmu var? endiselenmelimiyim acaba.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
arkadaslar 2006 1.9 dizel zafira aracimvar. aracda birkac sefer dusuk devirde giderken tekleme, sallama gibi calismaya basladi ve eksozdan cok kotu koku geliyor. partakul filtresi temizligi yaptiginda isik yaniyormus. yada yaziyormus galiba. benim aracda isikta yanmadi yazmadida. acaba bir sorunmu var? endiselenmelimiyim acaba.

2006 lar benim bildiğim euro4 olması lazım. Aracınızda dizel partikül filtresi olduğundan emin misiniz? Y. dışındaki normları ve araçları bilemediğimden soruyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arıza ışığı yandı mı? EGR yi sökün deneyin bir bu tekleme sallantı gidecekmi? düşük devir 1700 ve üzeri EGR devrede

dervis2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2006 lar benim bildiğim euro4 olması lazım. Aracınızda dizel partikül filtresi olduğundan emin misiniz? Y. dışındaki normları ve araçları bilemediğimden soruyorum.

Evet var eminim.
Ama bu teklemenin ondanmi kaynaklaniyor bilmiyorum. Ben araci 6 ay once almistim. Aldigim kisi bazen filtre temizledigini soyledi. Rolentede tekliyor gibi silkeliniyor. Gaza bastigimda fazla hissedilmiyor. Cok kotu koku geliyor. Filtre temizleme yapiyor gibi ama yazmamasi ve lamba yanmamasi beni supheye soktu.

dervis2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayir ariza isigi yamiyor. Her zaman yapmiyor. Rolentide yapiyor o zaman egr degil. 1700 devirde devredeyse.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
partükel temizleyince devirde değişiklik oluyorsa anlık yakıt yükseliyorsa partükel devrededir ve aracınızın motorunu kapatmayın temizleme bitsin bu arada ışık olarak kızdırma buji ışığı devreye girmesi lazım ampülü bozuk değilse

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
dpfler aklımda yanlış kalmamışsa belirli bir devir üzeri temizleme yapıyordu kitapçıkta ışık yandıkta sonra emin değilim ama 2200 devir aşağısına düşmeyin diye yazıyordu

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
En güzeli tech2 ye bağlatın temizleme işlemi yaptırın düzelmez ise başka sorun vardır sorunda enjektör soketlerini baktırın devamlı sorun olur 1.9 motorlarda

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dpfler aklımda yanlış kalmamışsa belirli bir devir üzeri temizleme yapıyordu kitapçıkta ışık yandıkta sonra emin değilim ama 2200 devir aşağısına düşmeyin diye yazıyordu
çağatay yaşlılığıma ver unutkanlık evet aracı kullanmaya devam edecek turlayacak kesilene kadar ;) :bir:

dervis2007

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar partikul temizleme degil bence. Bu sababah calistirdigimdada oldu. Beyaz duman atdi. Gaza basinca duzeldi. Ariza isigida yanmadi. Baska sorun var galiba :(