Tavsiye ve Öneriler

siyahus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Ben foruma yeni üye oldum ve henüz bir astram yok. Ancak Astra 1.4 T sport Active Select+ sunroof (beyaz yada kırmızı) almayı düşünüyorum. Hatta düşünmeyide geçtim baya niyetliyim  dancee. Ancak aracın 120-160 arası ses yalıtımı gürültü seviyesi ne durumdadır ? benim şu an kullandığım focus dizel ghia  CVT aracım o hızlarda yol sesi rüzgar sesi motor sesi kuş böcük sesi ne varsa içeri alıyor. Resmen cabrio araç kullanıyo gibiyim. Eski Megane II HB Dizelimde bu aralıkta neredeyse hiç ses yoktu. Dolayısıyla yeni alacağım araçta bu çok önemli. 2. olarak Astra 1.4T AS de inanılmaz yakıt verileri konuşuluyor. 10-11 hatta 13-14 lt diyenleri bile okudum forumda (epey bir yazı okudum). Ben genellikle istanbul şehir içi kullanacağım ve senede 20.000 garanti yol yaparım. Tabiri caizse inmem arabadan :) eğer bu veriler doğruysa bu araçtan çok üzülerek vaz geçmeke zorunda kalacağım. Belki leon dizel dsg veya hyundai i30 disel otomatik falan alırım. Ama ilk tercihim Astra. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.  thnxx

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Tavsiye ve Öneriler

öncelıkle aramıza hosgeldınız
rica etsem aşagıdakı lınkte kendınızı kısa şekılde tanıtırmısınız

http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?board=6.0

saydıgınız araclardan yol tutuş ve sessızlık olsun astra daha ustun bi araç.
benım aracımda A/S evet manuel vıtese gore bıraz fazla yakıyor
cok kullanıcam demışsınız dizel yada düz vıtes benzınlı sanırım ıdeal olacaktır sızın için..

leon ve vw  modellerınde DSG problemlerını sanırım duymuşsunuzdur zaten şuan vw modellerınde ıstesenızde DSG şanzıman pıyasada yok problemlerden oturu sanırım sanzımanı yenıleyecekler..leon bence tercıh edılecek arac degıl..
hyundai kıyaslamıyorum  bile

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

10 11 lt ler size istanbul içinde fazla gelirse yapacağınız en iyi şey 1.3 dizel i almak.

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

Hoşgeldiniz, 1.4 T ; 10 dan aşağı pek yakmaz hatta şehiriçi dur kalk trafiğinde 10 un üstü yakma olasılığı daha fazladır...
İzolasyon konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız...
1,3 Diesel tavsiye ederim size  045thumbsup

gencebay25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim aracım dizel olduğu için yakıt konusunda bi fikrim yok :(

ancak ses yalıtımı hakkında şunu diyebilirim: Araç 190 km hız civarında rüzgar sesi alıyor ne yazık ki. Lastik sürtünmesinden kaynaklanan ses de çok aşırı değil az da olsa var. şöyle düşünmek gerekli: bu araç sonuçta c segmenti bi araç o kadar olacak.. hatta şunu belirteyim  bi arkadaşta c180 var onda bile rüzgar sesi oluyor.... ha eğer diyosan benim arabamda rüzgar sesi felan olmasın o zaman en az D segmentli bi araçtan yana tercih kullanmalısınız.

Ama yine de siz astradan vazgeçmeyiniz. çünkü sıraladığınız araçların hiç birisi bu araçtan daha iyi bi araç deil...

siyahus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim için Otomatik vites olması çok önemli. Yoksa zaten 1,3 dizel motor bana yeter, yüksek performans aramıyorum. Ama onunda otomatik seçeneği yok ki hatta bildiğim kadarıylada sadece 1.7 ve 2.0 motorlarda avrupada mevcut. Onlarda Türkiye'ye geldiğinde vergiden dolayı epey pahalı olur. Zaten gelmezde. Şu an kullandığım araçla astar 1.4 T tüketimini kıyasladığımda 10.000 KM de 1750 tl civarında bir fark oluşuyor. Senede 20.000 yapsam 3.500 TL . sadece yakıt farkı. Çok kötü...