tavanda tükenmez kalem,,,

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün farkettim benim 5 yaşındaki kızım tavanı tükenmez kalem ile çizmiş, 15X15 çapında, nasıl silebilirim, önerilerinizi bekliyorum,,, hiçbir müdahalede bulunmadım, dediğim gibi eve dönerken farkettim,,

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abı en guzelı kosla oxı olayı yada ılk mudahale etmeden magırus gıbı kalıtelı bı yere goturup sor derım

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kosla OXI halı temizlemeyi bir kova suya bir iki şişe kapağı kadar dök , iyice köpürt , sonra eline büyük süngerlerden al (lastik parlattığımız süngerler varya ondan işte) tükenmez kalem lekesi olan yere iyice sür bir süre bekle ve nemli bir bezle iyice çitele orayı , kızınada bundan sonra arabada biraz daha dikkatli oynaması gerektiğini tembihle :)

geçmiş olsun ...

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Kosla da olur,

ama asıl bu iş için ATAS'ın Vinet'i vardır ;)

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta benım aklımada ılk gelen kosla ama tavanda sıkıntı yaparsa yapa ıyıce dagılırsa kalem lekesı dıye ılk bı oto kuafore gıtmesı daha ıyı olur sankı.. bızım karsı komsunun ogluda bızım duvara sekıl yapmıstı cocuk aklı bastıra bastra ıyıce ıslemıstr dıye dedım

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta benım aklımada ılk gelen kosla ama tavanda sıkıntı yaparsa yapa ıyıce dagılırsa kalem lekesı dıye ılk bı oto kuafore gıtmesı daha ıyı olur sankı.. bızım karsı komsunun ogluda bızım duvara sekıl yapmıstı cocuk aklı bastıra bastra ıyıce ıslemıstr dıye dedım

Hocam sıkıntınızı anlıyorum ancak eski aracım 307 yi ben detaylı iç dış temizliğe verdiğimde benim aracımın tavanı simsiyahtı , eski sahibi sigara içtiği için ne kadar duman izi varsa tavanda birikmişti , yıkamacı bu şekilde tavanın her yerini 1 saat boyunca temizledi ve sanki araç fabrikaya gitmişte tavan tamamen değişmiş gibi bem beyaz , mis kokulu oldu . Halıda kullanılan malzeme ile tavanda kullanılan malzeme bir bakıma benzerlik gösterdiği için bir sıkıntı olacağını sanmıyorum , olsa yıkamacılar kosla ile temizlemezdi :)

ZIPKINCI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
leke çıkarma

asprens diye bir temizlik maddesi var marketlerde çok amaçlı temizleyici(aspirine derler)açık deterjan satan dükkanlarda bulunur.bir deneyin derim ben denedim sonuç her lekede süperdi

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
asprens diye bir temizlik maddesi var marketlerde çok amaçlı temizleyici(aspirine derler)açık deterjan satan dükkanlarda bulunur.bir deneyin derim ben denedim sonuç her lekede süperdi

kosla oxı yı bu yaz yaptım koltukları falan temizledim hatta bizim pederin c-max ı da temizledim sonuç iyiydi ama tükenmez kalem de işe yarayacağına pek inanamıyorum ama dediğiniz malzeme burada olması lazım, eylülde evi temizleyeceğim zaman açık deterjan satan market boya atıklarına biraz sür bekle falan demişti, bi deneyeyim ama yıkamacımıada bi göstereyim yarın,,, konuya yazan herkese teşekkür ederim,,, önerileriniz dikkate alacaüım, önce oxı, ardından aspren, olmazsa tavanı söküp tekrar kaplarım,,,

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cosla halı şampuanı yada bazı benzin istasyonlarında satılan amway temizlik ürünleri var. Bunlarla çıkmazsa leke çıkarıcı spreyler var bununlada çıkmazsa tükenmez silgisi ile hafif tahriş ederek silinmeli böylede çıkmazsa öyle kalacak yada döşeme değişecek. Yani her yolu deneyin olmazsa bırakın dursun.

senator 2.5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tavan döşemesini ıslatarak sildiğinizde bir müddet sonra kesinlikle aşağıya sarkar. o zaman tavan döşemesini değiştirmek zorunda kalırsınız. döşemecilerin orjinal olmayan kumaşla yaptıkları tavan döşemesi fiyatı da yaklaşık 150-200 tl civarında olur. ya da orjinal çıkma döşeme alınabilir.