Tamponda hafif zedelenme

mmtcopur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. Malum araçlarımız baya engin 2 defa bi olayla karşılaştım aracı park ederken kaldırıma hafif dokundurdum iki defa oldu çok fazla bişe yok ama dikkatli bakınca plakalığın ve panjurun alt kısmında oval olan bölgede nokta nokta izler var. Acaba bu izleri yok edebilceğim bir yöntem varmı pasta cila halledermi.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Tamponda hafif zedelenme

Rötuş boyasıyla kolayca halledilir sanırım. Üstüne de bir pasta cila ile hiç göze gelmez diye düşünüyorum.

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Rötuş boyasıyla kolayca halledilir sanırım. Üstüne de bir pasta cila ile hiç göze gelmez diye düşünüyorum.
+1

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Pasta olayı hakkında bir açıklama yapmak istiyorum.

Birkaç kişiden daha duydun, boyası kalkmış yer için pasta ile hallolur mu diye soruyorlardı.

Pastanın yaptığı şey eğer boya kalınlığı dahilinde bir çizik varsa o bölgede boyayı aşındırarak çizik görüntüsü oluşturan seviye farklılığını ortadan kaldırıp çiziği gözle görünmeyecek hale getirmektir.Dikkatinizi çekerim, boya kalınlığı dahilinde.Yani çiziğin altında başka renk görünmüyorsa.

Yani eğer boya kalkmışsa, altta başka renk görünüyorsa pasta işe yaramaz, çünkü pastanın uygulanacağı boya kalınlığı zaten kalmamıştır.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eski aracım C4 te bu tür olaylar başıma çok gelirdi beyaz boya hazırlatmıştım 1 kavanoz kadar sürekli kapalı yerde muhafaza ediyordum... bu tür olay geldiğinde başıma öncelikle güzelce temizliyordum problemli kısmı kulak çöpü vasıtası ile boya kullanarak taşırmadan dokunduruyordum eğer taşırmazsam belli bile olmuyordu kulak çöpü veya buna benzer ürünlerle yapmamın sebebi problemli kısmı komple boyamamak içindi her an her yerde yapacağınız basit bir işlem hatta bir defasında siprey boya ile de yapmıştım aynı işlemi taşırmadığım sürece hiçbir sorun yaşamadım

bu aracımın renkli farklı olduğu için genelde heryere geri geri yanaşıyorum :)

kontplus1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu sekildeki alt kenar kısımlara rötüş spreyi en iyisi.

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mmtcopur link' Alıntı:
Benim kullandığım üründe bununla eşdeğerdi ama yakından sıkıldığında yama gibi durma ihtimalide var dikkatli bir şekilde yapıldığında belli olmuyor çok fazla ama işinşizi görür her türlü can sıkıcı bir durum oradaki boya atması dışardan insanların dikkatini bile çekmiyor aslında ama araç sahibi takıntı yapıyor doğal olarak gördükçe link te gösterdiğiniz ürün ile yeterli bakımı kendinizde yapabilirsiniz ama benim tavsiyem internetten sipariş vermeyin sıradan bir tuningde 10 liraya bile alabilirsiniz bu tip ürünleri ben genellikle piyasada az bulunan ürünleri internetten sipariş veriyorum hatta bir ustanız var ise direk ondanda böyle bir ürün alabilirsiniz şahsen ben internette gördüğüm 23 Tl lik ürünü ustamdan 8 liraya almıştım fiyat çok önemli değil tabiki ama görerek almak tabiki akıldaki soru işaretlerini yok ediyor

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et