Tampon sökümü nasıl yapılır?

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir kac gündür aracın tampon ile far arasını acık gibi görüyordum,bugun tamponu sokeyımde bakayım dedım canım cıktı ama tampon cıkmadı.Farları cıkartayım dedım onlarında altında vıdası mevcut tampon cıkmadan vıda acılamıyor.Sitedede tampon sokumu hakkında bir bilgide yok ben sokebilsem fotograflayacaktım ama sokemedım.Sımdı sızden rıcam nasıl sokuldugunu gosteren resim yada video falan varsa bu konuda paylasalım.

Son düzenleme:

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin ilk cevap veren olacagını tahmın etmıstım:D evet bu konuyu gormustum daha once ama bu yeterlı gelmedı cıkmıyor tampon bu b kasa ıcın b2 de farklı olabılırmı

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güncel. çünü bende öğrenmek istiyorum. yokmu vectra b nin tamponunu söken ve nasıl söküleceğini resimleyen arkadaş?

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben tamamen sökmedim ama ön çamurluğun damlumbazının altında tamponun ucuna gelen yerde bi vida var, iç taraftan sökmek gerekiyor, onu söküp alttaki dübelli vidalarıda çıkar, ön panjurun ordaki vidaları söktükten sonra hafif öne çekince çıkması lazım ama yinede usta arkadaşların bilgilerini bekleyelim..

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ama yinede usta arkadaşların bilgilerini bekleyelim..[/QUOTE]

katılıyorum arkadaşım. ondandır ya hala kol gücüne kuvvet zorla sökmeye çalışmamam :D uslalardan bilgi gelirse güzel olur.

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben geçen sene farı sökmek içi çıkarmıştım yan tarafları elimde olan bi kaç foto varmış onları paylaşıyım, hafiften öne dağru çekin dememin sebebi ordaki tırnak önden geriye doğru oturuyor yerine aynı şekildede çıkıyor...

Ekli dosyalar

• LostFile_JPG_14855.jpg
    LostFile_JPG_14855.jpg
    85.7 KB · Görüntüleme: 306
  • LostFile_JPG_2621.jpg
    LostFile_JPG_2621.jpg
    77.5 KB · Görüntüleme: 251

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ramazan o vıdayıda sokmek ıcın davlumbazları komple indirmek gerekiyor ve o resimde gözüken siyah tırnaklı cicim adı neyse benımkı kırık sanırım ondan sarkıyor tampon

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısmen dablumbazı sökmek gerekiyo vida altında kalıyo, sen o vidayı söktün yinede çıkmıyormu tampon...

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kısmen dablumbazı sökmek gerekiyo vida altında kalıyo, sen o vidayı söktün yinede çıkmıyormu tampon...

icerdeki vidayı acmam ıcın davlumbaz vidalarınıda soktum ıc vıdayı soktum cıkmadı dıyerınden kurtarmak ıcın one dogru cekmekmı lazımdı oradan kurtaramadım

o tamponu tutan parca kırık onu tamponda tutan nedir yapıstırmamı puntamı