Tampon içine yapıştırılan park sensörü

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Tampon içine yapıştırılan park sensörü

metinmb407 link' Alıntı:
Benim amacım birazda aslında plakalık kamera. Kamera olduğu belli değil plaka lambaları gibi sırıtmıyor. Bir tane de trafik kayıt kamerası. Hem ön kısım hem de arka kısım aslında kayıt altında. Bu bence gayet yeni birşey olur :D Zaten aynam karartmalı ayna değil. Onun üstüne ayna görünümlü trafik kayıt kamera galiba daha işlevsel olur.

Harun bey dediğiniz de haklısınız ama işte bu da takıntı. Eski aracımda BİM den aldığım Türkçe sesli grafik ekranlı park sensörü vardı. Kadının sesli ikazına değil direkt ekrandaki mesafeye alışmışım o olmadan park işlemi daha zor gibi geliyor bana.
Tercih olayı bir şey diyemem ama bana göre değil  general_non_non

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astrasail link' Alıntı:
...

Bir bu resimdekilerin hangisi nedir?

Yardımlarınız için teşekkürler :)

Hocam şimdi ben bunu ilk kez görüyorum ama anladığım kadarını açıklayayım. Evet, bunu yapayım.

Şimdi bu resimdeee:

En sağdaki halk arasındaki yanlış söylemiyle apollo, doğrusu olan şekliyle hoparlör olmalı. Ötme sesi buradan gelecek. En soldaki kutu ise işlem merkezi, kabloların bağlanacağı modül, halk arasındaki söylemiyle beyin. Sensörden ve hoparlörden gelen kablolar bu merkezde toplanacak olmalı.

En soldakinin hemen yanında görmekte olduğumuz sarılı rulo ise, açılarak tamponun iç kısmı boyunca uzanacak ve nesneleri algılayıp modüle iletecek olan manyetik alan olmalı. Evet evet, sensör bu kısım.

Ortadaki kırmızı nesneler nedir anlayamadım. Rulo halindeki manyetik alanı, açıldıktan sonra tampona yapıştırmakta kullanılacak çift taraflı banttan bir kesit görüyor olabiliriz :)

Şu küçük siyah yuvarlak halka da çok lüzumsuz bir şey gibi duruyor :)

ersunsahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben corsamda aynısını kullanmıştım;

Olumsuz Yanları;
50 cm den ileriyi görmez
Yağmurdan etkilenir

Olumlu yanları;
Kolay montaj

Bunun kalitelileri var sinyal gücü siyah kutudan ayarlanıyor, alacaksanız beri ondan alın 1m ye kadar etki alanı çıkanlar var. Aksi halde tavsiye etmem bu ucuz olan tipi.

Kırmızı nesneler çifttaraflı bant, beyaz rulo olan alıcı bunun uçlarını bantlıyorsun tampona
Siyah yuvarkal ufak şeyde conta kablo gövde deliklerinden geçerken kullanacaksın.

astrasail

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Hocam şimdi ben bunu ilk kez görüyorum ama anladığım kadarını açıklayayım. Evet, bunu yapayım.

Şimdi bu resimdeee:

En sağdaki halk arasındaki yanlış söylemiyle apollo, doğrusu olan şekliyle hoparlör olmalı. Ötme sesi buradan gelecek. En soldaki kutu ise işlem merkezi, kabloların bağlanacağı modül, halk arasındaki söylemiyle beyin. Sensörden ve hoparlörden gelen kablolar bu merkezde toplanacak olmalı.

En soldakinin hemen yanında görmekte olduğumuz sarılı rulo ise, açılarak tamponun iç kısmı boyunca uzanacak ve nesneleri algılayıp modüle iletecek olan manyetik alan olmalı. Evet evet, sensör bu kısım.

Ortadaki kırmızı nesneler nedir anlayamadım. Rulo halindeki manyetik alanı, açıldıktan sonra tampona yapıştırmakta kullanılacak çift taraflı banttan bir kesit görüyor olabiliriz :)

Şu küçük siyah yuvarlak halka da çok lüzumsuz bir şey gibi duruyor :)

Çok teşekkürler

ersunsahin link' Alıntı:
Ben corsamda aynısını kullanmıştım;

Olumsuz Yanları;
50 cm den ileriyi görmez
Yağmurdan etkilenir

Olumlu yanları;
Kolay montaj

Bunun kalitelileri var sinyal gücü siyah kutudan ayarlanıyor, alacaksanız beri ondan alın 1m ye kadar etki alanı çıkanlar var. Aksi halde tavsiye etmem bu ucuz olan tipi.

Kırmızı nesneler çifttaraflı bant, beyaz rulo olan alıcı bunun uçlarını bantlıyorsun tampona
Siyah yuvarkal ufak şeyde conta kablo gövde deliklerinden geçerken kullanacaksın.

Çok teşekkürler, bazı yerler de 80 cm diyor bazı yerlerde 1 metre diyor, değişiyor. Kaliteli tipi nerede bulurum kaça mal olur?