Tampon boyama hakkında yardım!!!

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, aracım tamponunda resimden de anlaşıldığı gibi sağlam fakat, çekici takılan yer düşmüş benden önceki adam bu işten düzgün anlayaman birisine yamalık gibi kapattırmış ve boyatmış. Bu kötü görüntü ne yapabilirim. Ayrı tampon kenarlarında da boya atıkları var. Sanırım macun ve boya gerekecek. Küçük bir yer için komple tampon boya yaptırmak istemiyorum. Soruma gelince bunu ucuz yollu kendim nasıl halledebilirim. Macun alıp çeksek üzerine de hafifçe sprey boya tarzında çözüm olur mu. Renk beyaz olduğu için bi ihtimal gibi geliyor. Çözüm önerileri bekliyorum. Elim yakındır kendim çözüm getirmek istiyorum.
https://yadi.sk/i/yddg3zlv3BGDR2

https://yadi.sk/i/p86GvXCY3BGENE

https://yadi.sk/i/KOOA9wZf3BGFpH

sondoka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
el becerinize güveniyorsanız kendiniz yapabilirsiniz,boya koduna göre sprey yaptırın 1 kutusu 20tl ve 1 kutu yeterli,1 kutu sprey astar ve zımpara alın,önce tamponu komple zımparala sonra gerekli yerlere macun çek,kuruyunca son olarak macunlu alanı zımpara ile düzelt astar öncesi 800-1000 zımpara ile ıslak zımpara cek tüm tampon yüzeyi temiz olsun zımpara izi olmasın,temiz yüzeye astarı at 2-3 kat 15dk ara ile yüzeyde hata varsa astar kurudukça ortaya çıkar zımpara izleri vs,eğer yüzey temiz ise astar tozlarını 1000 ıslak zımpara ile temizle ve 3-4 kat boya at 15dk ara ile tek seferde kapatmaya çalışma,boya öncesi yüzeyi ne kadar özenli hazırlarsan sonuç o kadar iyi olur,ortalama 50-70tl civarında malzeme alman lazım,nasıl yapıldığını youtubeden incele ve en önemlisi bu işi yazın yada havanın 22 derece olduğu zamanda toz olmayan kapalı ortamda yap,lokal boya yerine komple tamponu daha kolay boyarsın.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
120 tl'ye komple tamponu boyattım. uğraşmaya değmez. malzemesi 50 60 tutuyor :)

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
el becerinize güveniyorsanız kendiniz yapabilirsiniz,boya koduna göre sprey yaptırın 1 kutusu 20tl ve 1 kutu yeterli,1 kutu sprey astar ve zımpara alın,önce tamponu komple zımparala sonra gerekli yerlere macun çek,kuruyunca son olarak macunlu alanı zımpara ile düzelt astar öncesi 800-1000 zımpara ile ıslak zımpara cek tüm tampon yüzeyi temiz olsun zımpara izi olmasın,temiz yüzeye astarı at 2-3 kat 15dk ara ile yüzeyde hata varsa astar kurudukça ortaya çıkar zımpara izleri vs,eğer yüzey temiz ise astar tozlarını 1000 ıslak zımpara ile temizle ve 3-4 kat boya at 15dk ara ile tek seferde kapatmaya çalışma,boya öncesi yüzeyi ne kadar özenli hazırlarsan sonuç o kadar iyi olur,ortalama 50-70tl civarında malzeme alman lazım,nasıl yapıldığını youtubeden incele ve en önemlisi bu işi yazın yada havanın 22 derece olduğu zamanda toz olmayan kapalı ortamda yap,lokal boya yerine komple tamponu daha kolay boyarsın.

Hocam bilgilerin için çok tşk ederim. havalar ısındı mı yazın yapmayı dusunuyorum. Birde resımlerde de goruldugu gıbı on ve arka tampon sıyah renkli, hazır yapmaya başladım. bunları da boyamak ıstıyorum.
Karlıkcı Halıl dıye meshur yere goturdum boya nasıl olur gıbısınden adam kışın boya olmaz yazın gel dedı. İşlem nasıl olacak gıbısınden sordum. hiçbirşey sokmeden uzerınde yapacagız dedı. Bende oyle yapılıyorsa bende malzemelerı alır kendım yaparım dıye dusundum.
Aynı yontemı karlık içinde yapmayı dusunuyorum. sanırım uygun olur gıbı gelıyor.
Yazılırken çok basit gibi gozukuyor zahmetlı bır iş olduğunun farkındayım. Youtube den video izleyip yorumları okuyup oyle başlayacagım. Ustaya da goturup boya dedın mı dunya masraf cıkarıyor.

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
120 tl'ye komple tamponu boyattım. uğraşmaya değmez. malzemesi 50 60 tutuyor :)

Hocam 120 nerede boyattınız bılmıyorum ama ustaya tel acıp soruyorsun 150 den başlar dıyor. Gıdıp konusuyorsun. benım soyledıgım en kotu boyaydı 1 sene sonra boya kalkar falan deyınce o zaman ıyısı olsun dıyorsun. 200 olur şunu da ekle bunu da ekle guzel olsun deyınce sana 250 lıra fıyat cıkarıyor.
ben on tampon degıstıreyım dedım. ustaya sıfır tampon ben alıp geleyım sadece boya dedım 250 fıyat cıkardı. tampon sıfırı 200 tl...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla kadosan sanayisinde boyattım. dün bitmiş olması lazım bugün akşama gelecek araba Allahın izniyle. zaten safranboludada abim kaportacı oda aynı şekilde 120 130 arasına boyatırız diyordu. ben 2 far değişimi silecek su kabım delikti onu altta bir koruma zımbırtısı vardı o kırılmıstı onun yenisini takacaklar. hepsine 230 tl dediler. tamam dedim. arka tampondada avuç içi kadar boya kabarması vardı trafikte dokunmalar falan hepsine 230 vericem :) he birde astra h lipi almıştım onuda takacaklar. ayrı ayrı yaptırmaya kalksam sadece tampona 80 tl istiyorlar indirip kaldırmaya. farlar ıvır zıvır derken iyi fiyat verdiler bana :)

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
valla kadosan sanayisinde boyattım. dün bitmiş olması lazım bugün akşama gelecek araba Allahın izniyle. zaten safranboludada abim kaportacı oda aynı şekilde 120 130 arasına boyatırız diyordu. ben 2 far değişimi silecek su kabım delikti onu altta bir koruma zımbırtısı vardı o kırılmıstı onun yenisini takacaklar. hepsine 230 tl dediler. tamam dedim. arka tampondada avuç içi kadar boya kabarması vardı trafikte dokunmalar falan hepsine 230 vericem :) he birde astra h lipi almıştım onuda takacaklar. ayrı ayrı yaptırmaya kalksam sadece tampona 80 tl istiyorlar indirip kaldırmaya. farlar ıvır zıvır derken iyi fiyat verdiler bana :)

Hocam ilçede olmadan da kaynaklı sanırım. ben istanbulda 120 tl tampon söküp takmıyorlar bile..