Taksim Gezi parkı #direngeziparkı

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
983626_10151414199486373_1725617265_n.jpg

Keşke daha önceden göreydim bunu. Geçen sayfada yazdığım uzun yazıyı yazmazdım. :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
savaş bey size saygı duyarım
buradaki çoğu arkadaşın geşmişte yaşamadığını yaşadınız 1980 öncesi
bende çocuktum ama hafızam iyidir. bu son zamanlarda yaşananlar o döneme benziyor inşallah sonu benzemez. odönemin sonunuda gördük getirdiklerini götürdüklerini.

siz daha iyi hatırlarsınız geçmişteki koalisyonları faizleri hortumları .

koltuk kavgalarını batan esnafları kaçan fırsatları.

Eğer birilerin bir hesabı varsa sandıkda digerlerinin hesabı görür. sokakta değil.

sokak vatanımıza milletimize devletimize zarar veriyor

sizlerde görüyorsunuz.

O acı günleri yaşayan birisi olarak devamlı sağduyulu olalım diyorum. Bu ülkedeki iktidarların çoğu devlet kaynaklarını hortumladı, şu anki iktidar da hortumluyor. "Bunlar da yiyor ama gidenler daha fazla yedi" veya "yiyorlar ama hizmet de ediyorlar" tarzı savunmalara çok kızıyorum, hiç bir iktidar devlet malını yemeyecek, hortumlamayacak, o şekilde bir hakları yok. Hizmet ediyorlar karşılığında da maaşlarını alıyorlar. Bu yaşıma geldim daha maaşını alamayan bir bürokrat duymadım. Beni asıl üzen başka bir taraf, Allah'a inanan, ağızlarından Allah kelimesini düşürmeyen muhafazakar iktidarların da bu yeme içme çarkının içine girmeleridir. Rahmetli Erbakan iktidarında yemedi mi? Kayıp trilyonlardan dolayı hüküm giymedi mi? Ölümünden sonra yaptığı hileli satışlar nedeniyle çoluğu çocuğu mahkemelik olmadılar mı? Açın siyasi tarihimize bir göz atın, şimdiye kadar hangi siyasal görüş iktidar olmuş, iktidarları zamanında ne hizmetler yapmış, kaç tane kamu fabrikası açmış, ne kadar yemiş, kamu adına ne kadar üretmiş ne kadar borçlanmış. Bu sorulara da cevap bulmamız gerekmez mi? Benim idealimdeki başbakan, yemeyecek, yedirmeyecek, devlet malını kendi malı gibi koruyacak, devlet kasasını kendi cüzdanı gibi kollayacak, bir şey alırken evine alır gibi sıkı sık hesap yapacak, halkına ve yasalara saygılı olacak, yalancı olmayacak, gerçekleri net bir şekilde görecek, gözleri ile çevresindeki eş dostu takip edecek. Yoksa yemişim CHP sini AKP sini MHP sini.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Dunedain55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlaşılma olmasın, hep kamu mallarını, yetim hakkını savunuyoruz ya, bu aracın da kamu malı olduğunu hatırlatmak istedim.

http://www.haberkesif.net/video-galeri/siyaset/devletin-resmi-araciyla-kumanya-dagittilar/24.html

Tekeller, Telekomlar, Limanlar yunan malı mıydı Savaş abi elin gavuruna satılırken.. benim bildiğim kadarıyla devletin malıydı yine biz "SATILMASIN" diye bağırırken şimdi çıkıp devletin malına zarar vermekten başka bişeye yaramıyo bu direniş diyenler o zaman nerdelerdi ?

yanlış anlaşılmasın devletin malına zarar gelsin istemedim istememde..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tekeller, Telekomlar, Limanlar yunan malı mıydı Savaş abi elin gavuruna satılırken.. benim bildiğim kadarıyla devletin malıydı yine biz "SATILMASIN" diye bağırırken şimdi çıkıp devletin malına zarar vermekten başka bişeye yaramıyo bu direniş diyenler o zaman nerdelerdi ?

yanlış anlaşılmasın devletin malına zarar gelsin istemedim istememde..

Ben sadece onlar yedi biz yemedik, biz kul hakkından korkarız, onlara benzemeyiz diyenler için ufak bir örnek verdim.

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tencere tava hep aynı hava <= tencere dibin kara seninki benden kara

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Devlet malı, milli servet lafları çıkmaya başladı kısmen haklı da olsalar unutmayın en büyük milli servetimiz oradaki sopalanan, gazlanan, fişeklenen gençlerimiz, genç beyinlerimiz.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sadece iki yada üç gün sonra herşey kaldı yerden devam etmez ise bende ülkemin insanını tanımıyorum demektir :)