Taksim Gezi parkı #direngeziparkı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Biz burada 3-5 kişi bir araya gelemeyeceksek 75 milyonun bir araya gelmesini nasıl bekleriz? Bazı arkadaşlar yorum yazarken daha saygılı ve yapıcı olmak zorunda. Bu ülkede iktidarın ve muhalefetin aldığı toplam oy oranı neredeyse dengede iken kişiler birbirini yok sayamaz, ezemez, baskı uygulayamaz, hele hele başbakanımız "ben %50 oy aldım istediğimi yaparım" diyemez, bunu derse demokrasiden de asla bahsedemez. Bakın 82 anayasası %93 gibi rekor bir oyla kabul edildi, o zamanın yöneticileri "biz % 93 evet oyu aldık, istediğimizi yaparız" diyemediler, demek ki başbakanımız o oranda bir oy alsaydı yanmıştık. Dikkat ederseniz bazı konular hayatında öyle bir saplantı haline gelmiş ki ne cumhurbaşkanının, ne kabinenin ve de yardımcılarının fikirlerine itibar ediyor, illa "ben onu yapacağım" diyor, sıkışınca da dini kullanıp "oraya cami de yaparım haaa" diyerek insanların dini duygularını kullanıyor :(. Olmaz başbakanım olmaz, bu ülkede % 50 oy aldığın için seni yok sayamam ama sen de sana oy vermeyen % 50 yi yok sayamazsın. Eğer yok saymaya kalkarsan yurttaşların samimiyetine inanmaz aksine "yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır" anlamına gelir ki orasını düşünmek dahi istemem.

Son düzenleme:

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
maşaallah ne güzel isyan ediyorsunuz öyle hakaret dolu anlamlı mesajlarla. olay bitene kadar yazmayacağım dedim ama terbiyesizlik yapıyorsan birileri o zaman haddini bilecek herkes. kusura bakmayın birkaç bin kişiyle istifa mı edilecek? oldu başka derdiniz ortada kapı gibi 20 milyon oy var. sizi görmezden genildiğini iddia ediyorsunuz ya peki siz neden geri kalan 20 milyonu görmemezlikten geliyorsunuz sonrada tencere tava muhabbeti ohh ne ala.

geçen gün bende şahsi arazimize bir kaç tana ağaç dikeyim dedim. kuru olanları sökerim onların yerine yeni fideleri dikerim diye düşündüm. "sadece bir yuvaya ait karıncalar isyanda. gelip ısırıyorlar. ama düşündün o kadar küçük ve çaresizlerki yapabildikleri tek şey az miktarda salgılayabildikleri kadar asit o kadar. ezmeye, zehirlemek yerine bırak onlarda kendi halinde yaşasın dedim. nasılsa gün gelir bir karıca yiyen hepsini yer. OLAY NE AĞAÇ OLAYIDIR NE SİYASİ OLAYDIR. sizler öyle diyorsunuz ya "size göre: SATILMIŞ VATANIN SATILMAMIŞ ÇOCUKLARI.

Güzel kardeşim japoncamı yazılsın buraya anlamıyorum! Bu protestocuların derdi akpye oy verernle DEĞİL!!!!!!!!! %50 oy alıp ben herkesin padişahıyım, ben ne dersem o olur diyenle! Adam yatak odamdan içtiğim biraya, gezdiğim parktan okuduğum kitaba kadar karışıyor, derdim sorunum bununla!
Yahu çok mu zor arkadaş, kuantum denklemi değilki bu niye anlamamakta ısrar ediyorsun?!

süraka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güzel kardeşim japoncamı yazılsın buraya anlamıyorum! Bu protestocuların derdi akpye oy verernle DEĞİL!!!!!!!!! %50 oy alıp ben herkesin padişahıyım, ben ne dersem o olur diyenle! Adam yatak odamdan içtiğim biraya, gezdiğim parktan okuduğum kitaba kadar karışıyor, derdim sorunum bununla!
Yahu çok mu zor arkadaş, kuantum denklemi değilki bu niye anlamamakta ısrar ediyorsun?!
tamam protetolarda haklısınız nekadar haklı olursanız olun bu yapılanlar beni iyi niyetli olduğunuza ikna etmez bu gün gelinen nokta işte budur,,, 16 nisan 1956 büyük doğu dergisi N.F Kısakürek "BUGÜN BİZDEKİ MUHALEFET İKTİDARI DÜŞÜRME ŞARTIYLA VATANI DÜŞÜRMEYE BİLE RAZIDIR

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir başbakan %50 yi evinde zor tutuyoruz diyorsa denilecek söz yoktur. Allah aşkına bizi %50 yle mi korkutucaksınız? susturacaksınız?

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam protetolarda haklısınız nekadar haklı olursanız olun bu yapılanlar beni iyi niyetli olduğunuza ikna etmez bu gün gelinen nokta işte budur,,, 16 nisan 1956 büyük doğu dergisi N.F Kısakürek "BUGÜN BİZDEKİ MUHALEFET İKTİDARI DÜŞÜRME ŞARTIYLA VATANI DÜŞÜRMEYE BİLE RAZIDIR

Bak kardeşim, necip fazılın şiriyle beni "vatanı düşürmekle", "vatanı satmakla" itham etmek senin ve kimsenin haddine değil! lafını bil konuş! diyarbakırda pkk lı itler apo itinin mesajını dinlerken niye hükümet ses çıkarmıyor diye birtarafımızı yırtmıştık burada! Din akpnin, milliyetçilik mhpnin, atatürk chpnin vsvsv yok böyle bir şey!

süraka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bak kardeşim, necip fazılın şiriyle beni "vatanı düşürmekle", "vatanı satmakla" itham etmek senin ve kimsenin haddine değil! lafını bil konuş! diyarbakırda pkk lı itler apo itinin mesajını dinlerken niye hükümet ses çıkarmıyor diye birtarafımızı yırtmıştık burada! Din akpnin, milliyetçilik mhpnin, atatürk chpnin vsvsv yok böyle bir şey!
kerdeş ben seni vatanı satmakla itham etmedim olayların geldiği nokta budur dedim olaylar amacını aştı sadec buna dikkat çekmek istedim inanmayacaksın biliyorum yinede yazayım şimdiye kadar akp ye oy vermedim başbakanın uslubunuda sevmiyorum neim tepkimde sandıkta belli olacak olay budur saygılar

sarı şeker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu ülkenin içinde olduğu durum rahmetli Ecevit zamanında olsa idi rahmetli en az 15 kere istifa ederdi... basın tepesine binerdi... ama şu anda her şey pos pembe olmaya devam ediyor... bu ülke rahmetli Ecevit gibi siyaset adamını zor bulur...

böyle şeyler Ecevit zamanında olmazdı ki...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Necip Fazıl çok iyi bir şair olabilir, bunu asla inkar edemeyiz ama para/menfaat konusunda sütten çıkmış ak kaşık değildir. (http://www.haberturk.com/kultur-sanat/haber/808111-necip-fazildan-menderese-yalvaran-mektuplar)

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kerdeş ben seni vatanı satmakla itham etmedim olayların geldiği nokta budur dedim olaylar amacını aştı sadec buna dikkat çekmek istedim inanmayacaksın biliyorum yinede yazayım şimdiye kadar akp ye oy vermedim başbakanın uslubunuda sevmiyorum neim tepkimde sandıkta belli olacak olay budur saygılar

Dostum istersen akpye oy ver istersen verme, bu ülkeyi seven herkes gibi hepimiz kardeşiz. Türkü, kürtü, lazı, arabı, siyahı, beyazı vsvsv. Farklı dünya görüşleri elbetteki olacaktır, bu işin en güzel rengidir zaten. Yine ve yine söylüyorum, akp ye oy verende vermeyende bu ülkenin öz evladıdır. "Bana oy veren %50 yi üzerinize salarım akıllı olun" diyen adamadır bu kadar tepki! Gündemdeki eleştiri başbakanadır, komşum ahmet amcaya değil, yada belediye otobüsü şöförü mehmet dayıya değil!
Günümüzün başbakanı herşeyimize, kendi dünya görüşü çerçevesinde karışır oldu, ben ne dersem yaparım diyecek kadar aştı kendini. Kraldan çok kralcı olan emniyet güçleri, orantı nedir öğrenemedi (45 kiloluk kıza 5 çevik allah yarattı demeden dalabiliyor bu ülkede)!
Ülkenin 40-50 şehrinde gösteriler düzenleniyor, biber gazı heryerde, lakin başbakan afrikada!
1000-2000 km den saydırmaya devam ediyor, o avm yapılacak diye! Durmadan geriyor, durmadan geriyor....