Taksim Gezi parkı #direngeziparkı

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her türlü cıkmıyormu güzel kardesim ?

Çıkıyor ama gidişat "malum" kişide toplu iğnenin ucu kadar bile etki yaratmış gibi gözükmüyor , keyfi gayet yerinde . Olan kime oluyor ? Galyana gelip oraya buraya saldıran , b**ktan sebeplerle siciline bu olayları işleten kişilere oluyor . o "birileri" ise kına yakmakla meşgul oluyor ...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Ben ne polisim nede hükümet yanlısı , kimseyi tuttuğum yok sadece çağdaş bir TÜRKİYE CUMHURİYETİ yandaşıyım , ama şunu unutmayalım o verilen hasarların hepsi bu olaylar yatıştıktan sonra burnumuzdan fitil fitil gelecek ama benzine zam yapılarak ama MTV ye zam yapılarak , sonra oturupta bu ne yaaaa vergiler aldı başını gitti demeyelim , o kırılan şeylerde tüy bitmemiş yetiminde hakkı var

Le havle...

Bu memleketin temelinde de tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Para pul yerine konur, memleket elden gitmesin yeter!

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Isparta'da iki tür manzara var; Geçtiğimiz iki günün gecesi saat yaklaşık 12- 1e kadar gayet demokratik bi şekilde protestosunu yapan insanlar bi grubun taşkınlık yapması üzerine kontrol kaybedilmesin diye dağılıyor. O bazı vatandaşlar nasılsa artık bi şekilde tekrar bir araya gelip valinin evine yürümeye çalışıyor, polise şişe fırlatıyor vs.. 12-1 e kadar sokakta olan hiç kimse zarar görmezken doğal olarak bundan sonra polis müdahalesi başlıyor..

İkinci manzara daha acı. arkadaşım mesaj atıyor 50ye yakın polis ve eli sopalı halk evin önünde öğrencileri dövüyor diyor.. yer mahalle arası ne meydan ne çarşı alelade bir mahalle arası..

Benim hükümetin çözüm arayışında olduğuna inancım yok.. bop eşbaşbanı görevini layıkıyla yerine getiriyor..

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Le havle...

Bu memleketin temelinde de tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Para pul yerine konur, memleket elden gitmesin yeter!

Birilerininde çok umurundaydı değilmi memleketin gidip gitmemesi , o "biri" dünya yansa umurundamı acaba ? boşversene sen memleketi , koltuk gayet soğuk üstelik masaj yapan cinsinden , o koltuktan inip kanepeye oturulurmu hiç

Dunedain55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polisimiz her ne kadar emir kulu olsa da aralarında provokatörlerden berbatları var.. emir veren amirleri..

T.C. Anayasası

137. Madde

J. Kanunsuz Emir Kamu hizmetlerinde herhangi bir sıfat ve suretle çalışmakta olan kimse, üstünden aldığı emri, yönetmelik, tüzük, kanun veya Anayasa hükümlerine aykırı görürse, yerine getirmez ve bu aykırılığı o emri verene bildirir. Ancak, üstü emrinde ısrar eder ve bu emrini yazı ile yenilerse, emir yerine getirilir; bu halde, emri yerine getiren sorumlu olmaz.
Konusu suç teşkil eden emir, hiçbir suretle yerine getirilmez; yerine getiren kimse sorumluluktan kurtulamaz.
Askeri hizmetlerin görülmesi ve acele hallerde kamu düzeni ve kamu güvenliğinin korunması için kanunla gösterilen istisnalar saklıdır.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Birilerininde çok umurundaydı değilmi memleketin gidip gitmemesi , o "biri" dünya yansa umurundamı acaba ? boşversene sen memleketi , koltuk gayet soğuk üstelik masaj yapan cinsinden , o koltuktan inip kanepeye oturulurmu hiç

Sen elinden geleni yap kardeşim.

Hatta sen elinden geleni yapma, dilinden geleni yap.

Milyonlar canının derdinde senin gözlerinde dolar yeşili çakıyor.

Memleketin elden gidip gitmemesi birinin umrumda değilse birilerinin umrundadır. Böyle yazarak onlara ayıp etme bari...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Fas'ta bulunan Başbakan Tayyip Erdoğan Fas Başbakanı ile birlikte açıklamalarda bulundu. Erdoğan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bugün yaptığı açıklamayla ilgili olarak "Ben tabi sayın cumhurbaşkanımızın nasıl bir açıklama yaptığını bilmiyorum. Bu ifadenin önünde arkasında ne var bilmiyorum. Evet yine demokrasi sandıktan geçer diyorum." diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23428561.asp

Ben başbakanın ne yapmaya çalıştığını gerçekten anlayamıyorum.

Cumhurbaşkanı, milleti biraz sakinleştireyim diye çıkıyor yetersiz olsa da bir iki kelam ediyor, arkasından başbakandan bu açıklama. Hem de hiç gecikmeden hem de Fas'tan!

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Unakıtan' ın şeker farbrikaları için söylediklerini hatırlatayım:

''Babamın malı gibi satacağız..Kar edeni de zarar edeni de...Babalar gibi satacağız..79 adet yerli sermaye yerli işçi çalıştıran ufak çaplı kobi ve ihracat
katkısı olanlar olarak şeker fabrikaları tam da söyediği gibi satıldı..

Yine TÜPRAŞ için söyledikleri de şöyle:
''Parayı veren düdüğü çalar kardeşim...Ruslara satacak mısınız diye soruyorlar...Satarız..Neden satmayalım...

''PETKİM için de teklif verildiğinde ülke işgale vardı diyorlar..Varsın işgal edilsin..''

TEKEL için de; ''...Babalar gibi satarız...'' dedi..Türk telekomu da satarken; ''20 bin doları gösterene kurum bilgileri verilecektir..'' dedi..

''Sümerbank tarihten siliniyor..Haliyle işlevi kayboldu..Adını da kaldırıyoruz...Ne banka ne liman...Hepsi satılacak..'' unakıtan...

Arınç meclis konuşmasında chp nin camiye silah sakladığının provakesini yaptı geçen dönem...Halbuki bilirsiniz her ne kadar düşman da olsa devletler birbirlerine kilise ve camilere en az saldırıyı yaparlar..Amaç da bunu kullanmaktı ama adam nasıl da provake ediyor ortalığı...Halbuki geçen gün cami arsasını gelir getirmiyor diye kendileri sattılar..

Böyle bir zihniyet var başımızda...Son karar milletin..

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Atatürk büyük adammış...Çünkü bu montofonlar idiotlar embesiller anlamazlar, okumazlar, etmezler tarihlerini, o yüzden kolaylık yapalım onlara da istiklal marşımızı gençliğe hitabeyi Türk bayrağını her kuruma her kuluşa dikelim, asalım; görsünler...Belki bu bayrak neyin nesidir, istiklal ne demektir marş ne demektir diye sorarlar şeklinde düşünmüş olmalı...

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence tepedekılerın umrunda bıle değil bu durum emınım kahve ve puro eşliğinde kahkahalarla bizi izliyorlardır.Devletin dermanı kalmamış poliside kendini kaç gündür parçalayan vatandaşıda hiç umurlarında olduğunu sanmıyorum yakıp yıkılan ne varsa cebimizden ödetecekler üç gün sonra aklı selim düşünmek lazım bu saatten sonra nasıl bitecek bir karar verilse ii olur.Biz bu eylemi bitirmezsek eylem bizi bitirecek.