Taksim Gezi parkı #direngeziparkı

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
odtü lü gencimizin bu muhteşem içerikli yazısını okumalı ve paylaşmalısınız..

18 Aralık’tan beri yorduğun yetmiyormuş gibi NTV’de yaptığın açıklamayla onca sınavımın arasında bana bu yazıyı yazdırdın ya aşk olsun sana be başbakan!

Biliyorum ODTÜ’ye gelirken hayal ettiğin karşılama gördüklerin gibi değildi. Biliyorum isterdin ki öğrencisiyle, çalışanıyla, akademisyeniyle ODTÜ olarak etrafında el ele çember oluşturup hep birlikte ”Beraber Yürüdük Biz Bu Yollarda” şarkısını söyleyelim. Sonra büyük bir heyecan içerisinde 10′dan geriye doğru sayarak GÖKTÜRK-2′nin fırlatılmasını bekleyelim ve ”Yaşasın uydumuz, Viva Tayyip Erdoğan” diye haykıralım!

Ama hayat bu, bazen istediklerimizi, temenni ettiklerimizi değil alnımızda yazanı yaşıyoruz işte. Nasıl kaderi ölmekse madencinin, atanamamaksa öğretmenin, tutuklanmaksa öğrencinin ve gazetecinin, anası ağlamaksa çiftçinin, senin kaderinde protesto edilmekmiş be bay başkan.

Kabullenemiyorsun bu durumu alışamadın bir türlü farkındayım ama biz de sana alışamadık ve seni kabullenemedik. Bir de hocalarımıza demişsin ya ”Yetiştirdiğin öğrenciler bunlarsa bu ülke batmış”. Hay ağzını öpeyim. Biz de onu söylüyoruz ” Bu ülke batmış”. Her tarafı NATO üsleriyle dolan, uçakları tarafından halkı bombalanan, bir tarafta gecekonduları yıkılırken diğer tarafta gökdelenler yükselen, Suriye’de kafa kesen islamcı örgütleri besleyen, Van’da hala çocukları üşüyen ve yiyecek ekmek bulmakta bile zorlanan bir halka sahip olan bu ülke çoktan batmış.

Ama sen sanki Tüpraş’ı, Tekel’i, Türk Telekom’u ve daha nice kurumu biz satmışız da parasını binlerce ODTÜ’lü olarak Ankara pavyonlarında yemişiz gibi ülkenin batmışlığının faturasını bize yıkmaya çalışıyorsun. Hadi 10 senedir tek başına iktidar değilmişsin gibi her şeyi eski hükümetlere bağlamanı anladık da bu birazcık abartılı oldu sanki. Gerçi ”İçişleri Bakanı’nın İdris Naim Şahin olduğu bir ülkede abartı da ne demek” dersen sen de haklısın tabi. Bu arada sanma ki patriotlar, Alman askerleri arada kaynadı. Biz senin kadar misafirperver değiliz başbakan. Sindiremiyoruz eli kanlı NATO askerlerinin ülkemizde takılmasını. Biz misafirperverliği ABD askerlerini denize döken bir nesilden öğrendik, 6. filoyu kendine kıble belleyenlerden değil. Bu misafirperverlikten tabii ki sen de nasibini alacaktın.

Bu okul çok misafir gördü başbakan. Tekel işçilerini, Togo işçilerini de ağırladı bu okul, Vietnam kasabı Kommer’i, Gorbaçov’u da… Yerinin Gorbaçov ve Kommer’in yanı olduğunu sen de biliyorsun hiç öyle aynı gemideyiz falan deme boşuna. Zaten biz öyle gemilere, gemiciklere falan sığacak kadar az değiliz. Korkuyorsun değil mi bizden? Yalnız olmadığımızı da görüyorsun. Sansürüne, baskılarına, tutuklamalarına rağmen sinmedik ve halk artık inanmamaya başladı sana.

Saflar yavaş da olsa belli oluyor başbakan. Kasımpaşa delikanlısından bahsetmiyorlar artık sokakta; ODTÜ’lülerin direnişinden bahsediyor herkes. Öyle her protesto edene ”Bunlar zaten terörist, bunların maksadı farklı” demek tutmuyor artık. Hem bu memleketin öğrencisi olmuş terörist, gazetecisi olmuş terörist, akademisyeni, sanatçısı, işçisi, memuru, köylüsü olmuş terörist. E ama sorarlar adama o zaman ”Senden Başbakan olsa ne olur olmasa ne olur”.

Olur da bir gün cebindeki 200′lük banknotların arasına bir 10 TL sıkışırsa arkasını çevir de bir bak. Orada o beğenmediğin ODTÜ öğrencilerini yetiştiren hocalardan birini göreceksin, şaşırma. Altında yazan teoremi de inceleme boşuna, anlamazsın zaten..

Bundan birkaç ay önce okumuştum bu yazıyı. Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir. Şimdi çıkmış yandaşlar 3-5 ağaç için değil bütün bunlar diyor. Ee günaydın!

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
7914_132283170309758_1506594709_n.jpg

Yandaş medyada göremeyeceğiniz bir kare!

Anarşistler (!), polisi katletmek için götürüyor galiba...

Dunedain55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dolar gevşeyince...Hükümetimiz sayesinde.Dolar roketleyince...Yunanistan yüzünden.Bi kuruş ucuzlayınca...Hükümetimiz sayesinde.Dünyanın en pahalı benzini...İran yüzünden.Boru döşenirken...Hükümetimiz sayesinde.Doğalgaz'ık faturaları...Rusya yüzünden.İhracat artınca...Hükümetimiz sayesinde.İthalat patlayınca...Çin yüzünden.Dersim'i bombalayan...Devlet değil, CHP.PKK'yla masaya oturan...AKP değil, devlet.Hızlı tren yürüyünce...Hükümetimiz sayesinde.Hızlı tren devrilince...Makinist yüzünden.Uçaklar uçunca...Hükümetimiz sayesinde.Uçaklar çakılınca...Pilotlar yüzünden.Kol bacak nakli...Hükümetimiz sayesinde.Nakiller rahmetli...Doktorlar yüzünden.Süt dağıtılınca...Hükümetimiz sayesinde.Süt bozuk çıkınca...Psikolojisi bozuk çocuklar yüzünden.Kandil vurulunca...Hükümetimiz sayesinde.Uludere vurulunca...
Hava Kuvvetleri yüzünden... vs vs...

birde bugünki basın toplantısında bi bayan gazetecinin sorusu karşısnda soruyla karşılık vererek ne kadar çok sıkıştığını ispat etti.. verecek cevabı kalmadı.. her ne kadar bir parti doğrultusunda bi direniş olmadığınıı anlatsak da orada rte'nin veerdiği cevap bu "orada CHP yoksa kim var ? " ORADA VATANDAŞ VAR ORADA HALK VAR ORADA KARDEŞLİK VAR ORADA UMUT VAR !

provokatörler hariç !

POLİS İLE VATANDAŞI KARŞI KARŞIYA GETİRMEYİN ARTIK SABRIMIZI TAŞIRMAYIN.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün beni baya etkileyen bir yazı...
İnternette 25.000 kez civarı paylaşılmış...

"Bu gece akaretler direnişinde bir ara polis yine biber gazıyla saldırdığında önden arkaya doğru çekilirken telefonumun olmadığını fark ettim. Karmaşada düşürmüşüm.Yanımdaki arkadaşım bir süre beni çaldırdı ve tam kaybolup gitti derken biri açtı telefonu, "bjk plazanın önündeyim" dedi. Beşiktaş formalı, gençten bir çocuk elinde telefonla bekliyordu. "Abi karambolde yerde buldum eziliyordu zor aldım, bu arada annen aradı başka biri açarsa telaşlanır diye ben açmadım" dedi. Şimdi sen bana inandırabilir misin sokaklara dökülenin kötü insanlar olduğunu! İphone 5 ulan diyip alıp gitse bir daha nerde bulucan ama almadı işte, çünkü sokaktakiler, okulda, işyerlerinde karşınıza çıkan normal insanlar, birilerinin diline doladığı marjinal gruplar değil! Böyle üçüncü beşinci ağızdan değil bizzat bugün başıma gelmiş birşeydir."

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
968985_484092281662302_1243322493_n.jpg

Bu karelerin çoğalması dileğiyle...

Evet bugün bu yol üzerinden geçtim (şehrimizde olanlar için yazayım pozcu yaprak tantuni önü olur burası çevreyolu üstü) her taraf savaş alanı gibiydi , sağlam reklam panosu yok gibiydi , akdeniz olimpiyatları için asılan afişler yırtılmıştı çalışan 1 tane bile trafik lambası yoktu , belediyenin tek tek ektiği çiçeklerin hepsi zarar görmüş ve yerinden çıkmıştı

Noldu şimdi ? Ne geçti elinize :sopa:

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet bugün bu yol üzerinden geçtim (şehrimizde olanlar için yazayım pozcu yaprak tantuni önü olur burası çevreyolu üstü) her taraf savaş alanı gibiydi , sağlam reklam panosu yok gibiydi , akdeniz olimpiyatları için asılan afişler yırtılmıştı çalışan 1 tane bile trafik lambası yoktu , belediyenin tek tek ektiği çiçeklerin hepsi zarar görmüş ve yerinden çıkmıştı

Noldu şimdi ? Ne geçti elinize :sopa:

evet polis söyle ne gecti eline ? sen saldırmasan ne çiçekler zarar görürdü ne afişler ne trafik lambaları ... YALAN MI :cool: ben denizlideyim buradada hergün eylem ancak polis hiç bir şekilde karsı koymak bi yana ben polis bile görmüyorum.kim zarar gördü ? cevap KİMSE. bu kadar basit..

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet polis söyle ne gecti eline ? sen saldırmasan ne çiçekler zarar görürdü ne afişler ne trafik lambaları ... YALAN MI :cool: ben denizlideyim buradada hergün eylem ancak polis hiç bir şekilde karsı koymak bi yana ben polis bile görmüyorum.kim zarar gördü ? cevap KİMSE. bu kadar basit..

Ben ne polisim nede hükümet yanlısı , kimseyi tuttuğum yok sadece çağdaş bir TÜRKİYE CUMHURİYETİ yandaşıyım , ama şunu unutmayalım o verilen hasarların hepsi bu olaylar yatıştıktan sonra burnumuzdan fitil fitil gelecek ama benzine zam yapılarak ama MTV ye zam yapılarak , sonra oturupta bu ne yaaaa vergiler aldı başını gitti demeyelim , o kırılan şeylerde tüy bitmemiş yetiminde hakkı var

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben ne polisim nede hükümet yanlısı , kimseyi tuttuğum yok sadece çağdaş bir TÜRKİYE CUMHURİYETİ yandaşıyım , ama şunu unutmayalım o verilen hasarların hepsi bu olaylar yatıştıktan sonra burnumuzdan fitil fitil çıkacak ama benzine zam yapılarak ama MTV ye zam yapılarak , sonra oturupta bu ne yaaaa vergiler aldı başını gitti demeyelim , o kırılan şeylerde tüy bitmemiş yetiminde hakkı var

her türlü cıkmıyormu güzel kardesim ?