Taksim Gezi parkı #direngeziparkı

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burdaki her 2 kişiden biri onlara oy vermişken kimse burdan eylemlere destek verdiğini açıklamasın.....klavye başından herkes konuşuyor malesef ama sandıkta sanırım her ikimizden biri onlara atıyor.....:):)

Dunedain55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Keske olsa...Bu ülkede 16 milyon oy alan iktidar ve 14-15 milyon oy alan ana muıhalefet partisi söz konusu fakat bu sonuçlara nasıl yansıtılıyor? ÖLmüş olanları, yurt dışındakileri dahi sayıyorlar..(cemaat okulları,evleri örn)

yer dahi belirterek söylüyorum.. 2010 referandum seçiminde Samsun'un Kavak ilçesinde oy kullanırken yaşlı amcanın oy kullanıp dışarı çıkarken ki sözü ; Domatesimi Patlıcanımı aldılar Yeşil kartımı verdiler daha neden oy vermeyeyim "tayyibe".. amca 70 yaşlarında ve söylediği söz bu.. 2009 yerel seçimlerinde 1 çuval un için oy satanları gördüm hatta ve hatta "kuran'a el bastırılarak alınan oylardı"

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bütün bunları düşünce ile de perçinlemek gerekir.

Bakıyorum, ne muhalefetin sesi çıkıyor ne de diğer aydın denen zevatın!

Aklıma "Ümidim gençliktedir!" sözü geliyor, biraz olsun rahatlıyorum...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Selamlar

Sayfada bana en çok yöneltilen 3 soru var:

1) Tayyip ABD'nin desteklediği adam. Neden Batı tarafından devrilmek istensin?

2) Dikkatli ol uyarısı yapıyorsun. Evde mi oturalım! Sokağa çıkmayalım mı?

3) Çözüm ne?

Cevaplamaya çalışayım:

1) Batı yekpare değil! Avrupa ve ABD kökenli sermaye güçleri çatışmaktadır. Her dünya savaşında olduğu gibi, şimdi de, güç odakları dünya zenginliklerini paylaşma savaşında! Bu paylaşım kavgası hedef ülkelerde, birinin 'beslediği' lideri öbürünün devirmesini gerektirebilir. Ayrıca Batılı odaklar, Türk milletinin AKP baskı ve şiddetine daha fazla rıza gösteremeyeceği tesbitini yapmıştır. AKP'nin kullanım süresi dolmuştur. Kİm önce davranırsa hızlı yol alır ve Türkiye'de güdümlü bir muhalefet yaratıp kullanır. Yoksa maazallah, Türk milleti gerçek bir muhalefet oluşturup geçen yüzyıl başında olduğu gibi Batıya büyük bir kazık atabilir. İşte bunu önlemenin yolu AKP ile ülkenin içinde sıkışan gazdan kurtulmak, Erdoğan'ı deliğe süpürmektir. Ve yerine bir süre milleti oyalayacak, Y-CHP ve BDP koalisyonuna yer açılır. Yeni bölünme Anayasası o hengâmede çıkarılır. Federe Türk devletine yol alınır. Enazından onların planları budur. O nedenle kendi adamları da olsa Erdoğan'a yol gözükür.

2) Bu süreçte dikkatli olunmalıdır, zira bu planı acilen kıvılcımlayacak olan en uygun araç Yugoslavya'dan bu yana, en son olarak da Mısır'da ABD muhibi Mübarek'i devirmede kullanılan OTPOR teşkilatı, Occupy'cılardır. Mısır’daki meydanda tek slogan ‘DİRENİŞ’di. Ne AB ne ABD ne de küresel sırtlanlara atıf vardı. Tek amaç Mübarek’i devirmekti, yerine CIAnin yeni baronları gelecekti. Bu amaç tüm sloganlara yansımıştı. Meydanda Mısır bayrağından çok sıkılı yumruklu Otpor darbe teşkilatı bayrağı vardı.

Arkalarında tüm dünya medyası baskı ve adaletsizlikten bunalmış halkı twitter ve fb paylaşımlarıyla meydanlara topladılar. Üniversiteler, sanatçılar, stklar arkalarındaydı. El Cezire CNN 24 saat canlı yayında kaldı.Türkiye Mısır’a benzemez. Bayrağına sarınmış, TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE şiarıyla meydanları dolduranları kimse ezemez! Ama; kışkırtanların mutsuzlukları haberlere yansımaya başladı bile!

Demirtaş: ‘Milliyetçiler halkı kışkırtıyor,’ beyanatı verdi.

Occupy ya da Otpor ‘dişrenişçilerinin hedefi, 'Yeter!' diyen halkı sokağa dökmektir. Binbir işkenceyle karşılaşan halk kitlesi an an büyüyecektir. Ama siyasi önderi yoksa ve tabandan bir örgütlenme içinde değilse kalabalıklar kolayca eriyecektir.

Ukrayna'da, Gürcistan'da, Kırgızistan'da ve Tahrir'de olduğu gibi... Tahrir'de Google kuzey Afrika pazarlama müdürü Vail Gonim iş başındaydı. Mübarek kafese sokulup Tahrir boşalırken: 'Şimdilik işim bitti!' demişti. İşte uyarımız bunun içindir. Kitleyi yönlendirenlere dikkat edilmelidir. Bu uyarıyı yaptığımız için bize olmadık hakareti yapanlara, Reyhanlı'da sus pus olan Batı basınının, Taksim için neden dünyayı ayağa kaldırıp 'Arslan Türkler! Çılgın Türkler!' diye gaz verdiğini düşünmelerini öneririz.

Uyarımız bunun içindi...

3) Çözüm isteyenlere Attila İlhan’ın sözü çok nettir: ‘Yurttaşlık bilincin bulanmadıysa çözümü başkalarına sorarak değil, kendin bulabilirsin!’ Çünkü bunun için dünyadaki tek önder bizdendir. Adı: Mustafa Kemal’dir. Çözümü yazmıştır.

Somuta inersek ben 1970'leri yaşamış biri olarak ‘Gençlik Hareketi’ dalgasında darbe yemiş olanlardan biriyim. O nedenle bir SINIF olmayan Gençlik hareketlerini yardımcı konumda görmeyi acı deneylerle öğrendim. Gençlik büyük bir güçtür , onsuz olunamazdır.. AMA, esas mesele SINIFSALDIR. Ezilen sınıflar kitle hareketlerinde esastır. Onlarla yakın bağı olmayan hiçbir hareket başarıya ulaşamayacaktır. işte tam da bu nedenle PARTİLERÜSTÜ bir platform oluşturulmalı ve yürütmesinde HALKIN bağrından unsurlar olmalıdır. Bunlar: İşçi Köylü esnaf memurdur, öğretmendir doktordur veterinerdir ziraatçıdır.

Yıllardır her hafta 3-4 ile işte bu nedenle gidilmiştir. Özellikle son iki yılda tüm Anadolu’da bu insanlarla örgütleriyle, ve en önemlisi tek tek ŞEHİT ANALARIMIZLA, AİLELERİMİZLE temas edilmiştir.

Bu dostluk gittiğimiz yerlerde birlikte hareket etmeye ve birlikte toplantılar yapmaya varmıştır.

Şimdi artık, özellikle gençlerimizi, kadınlarımızı ve halkı oluşturan diğer unsurları ŞEHİT AİLELERİ etrafında bütünleştirme zamanıdır. En büyük desteği verenler adı bende saklı fedakâr sendikacı dostlar ve sendikaları, yurdun dört bir yanında örgütlü Yörük Türkmen Dernekleri , Eğitim sendikaları, ADD şubeleri, Cumhuriyet Kadınları şubeleri Kafkas ve Balkan dernekleri olacaktır.

Birbirini tanımayan insanlardan oluşan kitleler sokaklara çıkar ve evlerine dönerler.

Oysa il il, ilçe ilçe şehit aileleri dernekleri etrafında birleşmiş örgütlü kitle ne yapacağını, nasıl yapacağını bilir!..

Tespitler çok doğru. Azami özen göstermek gerek.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Osman Pamukoğlu: "Böyle bir kalkışma Türkiye’de, Cumhuriyet döneminde ilk kez oluyor. Olup bitenler bir zamanlar yapılan, ne öğrenci hareketlerine, ne de bir veya birkaç partinin protestolarıyla ilgisi yok. ... İstanbul’dan başlayıp önü alınamayan bir orman yangını gibi Türkiye’nin her yerine yayılan, tavırlarından azimkar ve kesin inançlı kadın ve erkeklerin kalkıştığı hareketi, bir parti ve anarşik grupların yaptığını sanan ve bunu dillendirenler, su katılmamış birer aymaz, kelimenin tam manası ile hödüktür. Öyle sanmaya devam edince de başlarına neler geleceğini göreceklerdir. ... İstanbul Taksim de Gezi Parkı meselesi sadece, benzine kibrit çakmaktan başka bir şey değildir. İşin aslı, öfkenin öfke üzerine binmesi sonucu, patlayan nefret ve tiksinmedir. Bunun böyle olacağı da gün gibi aşikardı. Artık testi kırıldı, cin lambadan çıktı ve kral diye yutturduklarının da üryan olduğu anlaşıldı. Bundan sonra ağızlarıyla kuş tutsalar, demagojinin feriştahı olsalar, ne kimse takar, ne de dinler..."

Evet, büyük bir gerçek var ki, testi kırıldı, cin çıktı. Dikkat!

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yer dahi belirterek söylüyorum.. 2010 referandum seçiminde Samsun'un Kavak ilçesinde oy kullanırken yaşlı amcanın oy kullanıp dışarı çıkarken ki sözü ; Domatesimi Patlıcanımı aldılar Yeşil kartımı verdiler daha neden oy vermeyeyim "tayyibe".. amca 70 yaşlarında ve söylediği söz bu.. 2009 yerel seçimlerinde 1 çuval un için oy satanları gördüm hatta ve hatta "kuran'a el bastırılarak alınan oylardı"

Suyu olmayan köylere çamaşır makinesi veriyorlar oy zamanında...Kömür dağıtıyorlar.. Evet/Hayır referandumunda dahi eveti beyaz zeminde bastılar hayır ise itici bir renkle ve evet in yazı boyutundan 1' daha küçük yazılmış hayır pusulaları basıldı...Bunun nasıl da bilinçaltına hükmeden bir strateji olduğuna ne dersiniz?Seçim zamanlarında celal bayar, tayyip reismleriyle çıkıyorlar..Sırf diğer halklardan da ekmek yemek için..Bu kadar açık oynuyorlar..

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
osman pamukoğlunu severim...teör zamanında ülke bütünlüğü için canını ortaya koyarak bizzat operasyonlara katılmış askeriyle iç içe olmuş çok iyi bir komutandır lakin...yapmaması gerekeni yaptı ve siyasete daldı....karizmasını ve toplumda gördüğü o üstün komutan edasını kaybetti...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
burdaki her 2 kişiden biri onlara oy vermişken kimse burdan eylemlere destek verdiğini açıklamasın.....klavye başından herkes konuşuyor malesef ama sandıkta sanırım her ikimizden biri onlara atıyor.....:):)

Dediğinin doğru olduğunu kabul edersek; oy kullananlar ya yalan söylüyor ya da oyların tasnifini yapanlar sayı saymayı bilmiyor :)

Eylemlere gösterilen tepki ile iktidarın aldığı oy sayıları farklı şeyler, bu örnek olsa olsa elma ile armut toplamaz olayına güzel bir örnek olur. Nedenine gelince eylemlere katılanlar arasına her partiden insanların olduğunu biliyoruz, belki aralarında AKP li olanlar dahi vardır..

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katılıyorum Emre Abi ve aynı zamanda da oyları böldü bana göre..Ort 5 milyon ordu mensubu olanlar oy verseler idi zaten barajı çok rahat geçiyordu..Orduyu da anlamış değilim..

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oy saymasında her partiden kişiler olduğu için oy sayma sırasında sorun yok ama bence oy atanlar ben akp ye oy vermem havasıyla oy vermediğini söylüyor ....:)