T.C direk yanıyor ateşleme kesildi..????

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
ustalar az önce hafif bir kasise düştüm t.c lambası direk yandı motor stop etti indim biraz bakındım tüm sensörlerin kablo ve söketlerini el yordamıyla kontrol ettim sigortalara baktım hem içerdeki hem öndekilere motor arıza lambası yanmıyor t.c direk yanıyor sönmüyor kayışlar sağlam marş basıyor ateşleme yok "buji kablosunu çıkarıp test ettim" araba 97 cd vectra acaba yardımcı olabilirmisiniz evin önüne çektim tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler....:confused:

OPELCD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım aynı sorun bendede var akü kutup başını sök ve 1 dakika bekle ve sonra tak ve çalıştır benim de sönmüyordu oto elektrikçiye götürdüğümde alarmdan olduğunu söyledi benim araçta tc sönmüyor ve gene aynı arızayı yaptı sonuçtan haberdar edersin geçmiş olsun

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
benim arıza farklı usta o senin söylediğin basit arızalar için benim ana beyni besleyen sigorta atmış değişti düzeldi ama bu arada bakılmadık yeri kalmadı anahtarı bile teste girdi ama şükür düzeldi senin arızanda basit gibi benimde başıma yazın gelmişti t.c sorunu ön lastikleri söktüm abs sensörlerini söküp yerini ve sensörleri wd40 la temizleyip geri taktım bu arada sol sensör vidası oldukça gevşemişti sıktım düzeldi t.c abs devir sensörleriyle bağlantılı çalıştığı için oluyor bu hata sende bi kontrol et eminim ordandır kolay gele....