sürüş teknikleri

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nuribastra' Alıntı:
kardeşim...ben durduktan sonra bnm arabadaki copla arabadan indim beni yoldan adam atan şok olmuş arkamda durmuştu zaten ona doğru koşturdum..gerekeni yaptım:Dsorasındada sigara yakıp tadını yaşadım açıkçası yaptıım hoş bişi diilde kimsenin hayaıyla böyle oynanmaz adam yolu bilmiomuş yol ayrımında en sağdan en sola giricek ortada yolu ayıran bariyer var beni oraya sokucaktı...o adam okuyosa yazıymı kusura bakmasın:D

geçmiş olsun allahtan hızın çok yüksek değilmiş de o kadar yana atılınca toparladın....

ysn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadan kaymalarda(Oversteering) otomobilin kaydığı yöne doğru direksiyon çevirilir...(bizzat yaşadım yaris ile kaygan zeminde aracı 4 defa kayan yöne sağa kaydığında çevirdiğinizde aracın arkası sola kayıyor bu sefer sola manevra yapmak zorunda kalıyorsunuz ve araç yavaşlayana kadar bunu sağlı sollu yapıyorsunuz frene hafif bi şekilde bassanız bile döüyorsunuz sonrada karşıdan gelen araçlara gülümsüyorsunuz :)ben aynını yaptım aracı bi kaç manevradan sonra döndürdüm ama frene basman gerektiği için döndü frene basmam gerekti çünkü önümde trafik vardı...Yinede yaris imi vurmadım araçta abs de yoktu belki olsaydı dönmezdimde..Allah korudu)

Önden kaymalarda ise(Understeering)çogunlukla karlı zeminlerde karşılaşılır)ayağınızı hafifiçe gazdan çekin viraj dışına hafifçe kontra verilir ve gerekli tutuş sağlanır...
Karlı zeminde direksiyonu birden çevirip frene bastığınızda olan şey dümdüz gitmek:D

nuribastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dewilking08' Alıntı:
geçmiş olsun allahtan hızın çok yüksek değilmiş de o kadar yana atılınca toparladın....
kardeşim allah güç verio annamadım nası toparladım ama 14 yaşından beri arabam var etkisi olmuş olabilir..

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nuribastra' Alıntı:
kardeşim allah güç verio annamadım nası toparladım ama 14 yaşından beri arabam var etkisi olmuş olabilir..

ben otobanda giderken yanlayan aracımı toparladım.ama aracımı düz hale getirdiğimde korkudan ellerim terlemişti birkaç dakika 90-100ü geçemedim(we aracım inanılmaz yüksek hızdaydı we yokuş aşağı tam gaz gidiyodum kadrana bakamadm bile)allahtan geceydi we yol boştu.nası toparladığım hala gözümün önünde.bariyelere doğru yaklaşması çok şanslıydım o zaman we seni de allah korumuş.o zaman bu zaman otobanlarda tümseklerden tırsarım tam wiyadüğün üstünde wirajın içinde...

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dikkatli ve yawaş gitmek, trafik işaret ve işaretcilerine uymak lazım :)

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gene zamanı geldi, ben geldiiiiim.:cool:

Vermezseniz 3 kuruş daha, almazsanız ESP daha, çok ödünüz burnunuzdan gelir. :rulet:

Verin kardeşim 3 kuruş daha fazla, bu hayata bir daha mı geleceksiniz 1 milyara papele telefon alıp cebinizde dolaştıracağınıza 100 kağıda telefon alıp ESPyi de alın adamı sinir etmeyin.
(Siz yolda daireler çizerken mecburen benimde yavaşlamam gerekiyor:) )

İnşallah 1-2 sene sonra ESP faslını aşmış otopilot ve otofren sistemleri hakkında konuşamaya başlamış olacağım. Umudum var

Affedersiniz ama adamlar çoktan ESP IDS TCS CBS filan aşmış durumdalar aşağıdakileri planlamışlar deneme otoları almanya otobanlarında dolaşıyor (almanyada ESPli araç oranı yeni satılanlarda %95 yani artık standart)
o nedenle artık şu ESPyi bayilere galerilere giderken aklınızın köşesine değil tam ortasına oturtun hiç aklınızdan çıkmasın, kül tablasını yedek lastiği hatta otomatik camı filan bile almayın ESP isteyin , lütfedip opsiyonunda bile olmayan firmaların kapısının önünden geçmeyin bayi önü kalabalık bile görülmesin, "terbiyesiz herifler" şeklinde kısaca açıklıyorum, bu ülke insanın da yaşamaya hakkı var, 5 paralık çıkarları yerin dibine batsın.

18085_1166173312726.jpg

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
18085_1166173407270.jpg

18085_1166173437238.jpg

18085_1166173449294.jpg

18085_1166173477400.jpg

18085_1166173506826.jpg

18085_1166173486398.jpg

18085_1166173494798.jpg

18085_1166173514603.jpg

18085_1166173534686.jpg

18085_1166173558052.jpg

Bunlar nedir kısaca açıklayayım, bu sistem aktif haberleşme ve çarpışma önleme sistemi, tek tek resimleri açıklamak istemedim, tüm araçlar birbirleriyle haberleşerek tehlikeli durumun daha başında önlemeye çalışılıyor.ESP artık aktif koruma sisteminden reaktif sistem katagorsine indirgenmiş durumda. Aynı sistem şu anda tüm yolcu uçaklarında standart donanımda , bu sistem olmadan uçuşa çıkama izni verilmiyor.

En son ki resimde ki olay ise pek yeni sayılmaz , hani bizim ülkemizde kesinlikle yasak, öcü, dokunanı yakar durumundaki radar dedektörlerinin bazı ülkelerde serbest olması ve tonla satılmasının sebeplerinden biri yangın ve acil sağlık araçlarındaki ku veya benzeri radyo bantlardaki, "çekilin ben geçiyorum" yayınının yakalınıp çok öncesinden haberdar olunması tripleri. Sonunda araç bilgisayarına monte etmeyi hiç değilse bir otomobil üreticisi akıl etmiş.

Foto ve resimlerin tamamı www.autonews.de sitesinin malıdır, umarım (c) sorununa yol açmaz

neonal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok denilen doğru kayma yönüne çevirilir ama ufak bir anlayış farkı var. Buzda hızlıca sağa dönerseniz arabanın arkası sola kayar sizin de direksiyonu sola çevirmeniz gerekir.

ORDUdrift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu da benden tavsiye baktın kaza yapma riskin çok kayınca el firenini çekerek arabayı istediğin yöne çevirebilirsin bunu kısa hamlaler le ki çok güzel bir görüntüde çıkıyor ortaya ama soguk kanlı olman gerekiyor yoksa ilk el firenine asıldıktan sonra arabayı direk bir yerlere geçirirsin dikkat et araba arkadan kayıyorsa kayan yöne önden kayıyorsa tersine tnng_yln kardeşimin araba önden kaydı combo el fireni ile arabanın kayan yönü tersine ççevirerek arabay bir kaç arabadan kurtardı ve zor durdu ki bu virajda oluyor en güzeli yavas gitmek risk yok heyacan ve tehlike de yok