Süper ötesi araba dolandırıcılığı-dikkat

konyahooligans

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar OLAY bir müddet önce oluyor. Konyada bir tanıdığım sanayici arkadaş var kendi çapında araç alır satar. Bir tane toyota corallası vardı 97 satmak için internete koyuyor Bir kaç kişiyle anlaşamamış. Eskişehirden çok güzel konuşan kendisini memur olarak tanıdan bir kişi arıyor. Arabayı çok beğendiğini söyleyip pazarlığa tutuşuyor. Hayırlaşıyorlar. Arkadaşa güvendiğini daha önce çok kazık yediğini söyleyip arabayı satmaması için kapora gönderiyor arkadaşa. Arkadaşta seviniyor tabiki :) Olay bundan sonra başlıyor. Arkadaşa izin alamadığını benzin parasını ve yol parasını gönderse aracı eskişehire getirmesi için rica ediyor arkadaşta iyi niyetli ya kabül ediyor 500 tl para daha gönderiyor arkadaşa. Ertesi gün 3 kişi yola çıkıyorlar eskişehire varıyorlar aile süsü verip arkadaşları karşılıyorlar çoluk çocuk karısını gibi görünen çete arkadaşlara güzel bi evde yemek yediyorlar. Arabayı çok sevdiklerini söyleyip teşekkür ediyorlar. Aracın satışını almak için abi siz 2 ikiiz çocuklarla oturun biz satışı alıp gelelim diye arkadaşı notere götürüyorlar araç satışını güzelceeee veriyor abi para diyor arkadaş abi evde para gidince vereyim sizide uğurlayayım diyor. Ve bu arada eve çete elemanları doluyor arkadaş ve yanındaki 2 kişiyi tehdit ediyorlar. Güzelce otogara getiriyorlar konya biletlerini alıyorlar arkadaş buruya geldikten sonra dava açıyor ama nafile satışını vermiş, parayı aldım diye imza atmış :) ve o kişiler meğerse yüksek potansiyelli çeteymiş ve yakalanmışlar.

haber

Eskişehir polisi, düzenlediği operasyonda, internet üzerinden otomobil dolandırıcılığı yapan 27 kişiyi gözaltına aldı. İnternet üzerinden satılığa çıkarılan yeni model lüks araçların sahiplerini tuzağa düşürerek dolandıran çetenin reisinin ise doğuştan sakat olduğu için koltuk değnekli olarak yaşamını sürdüren Yüksel Kocabıyık isimli kadın olduğu öğrenildi.
Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, internet üzerinden otomobil dolandırıcılığı yapan şüphelileri takibe aldı. Söz konusu şahısların internet üzerinden satılığa çıkarılan yeni model lüks araçların sahiplerini tuzağa düşürerek dolandıran şüphelileri belirleyen polis Eskişehir ile birlikte İzmir, Afyonkarahisar ve Manisa illerinde eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda, aralarında kadınlarında olduğu 27 kişi gözaltına aldı.
Operasyonlarla birlikte ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. Şüpheliler internetten buldukları yeni model ve lüks araçların sahiplerini Eskişehir'e çağırarak, değişik yöntemlerle kandırıp daha sonra bu araçları 3. şahıslara sattıkları öğrenildi. Bu yöntemle, 5 lüks araç sahibi Eskişehir'e çağrılarak, otomobilleri 3. şahıslara dolandırıcılık yöntemi ile satıldığı belirlendi. Söz konusu çetenin reisinin ise doğuştan sakat olduğu için koltuk değnekli olarak yaşamını sürdüren Yüksel Kocabıyık isimli kadın olduğu belirlendi. Çete reisi adliyeye polislerin yardımıyla koltuk değnekleri ile getirildi.
Zanlıların ikametlerinde ve şüphelilerin satış yaptığı kişilerin üzerlerinde yapılan aramalarda, 118 adet uyuşturucu içerikli ecstasy hap, 125 adet satışa hazır paketlenmiş vaziyette 330 gram esrar maddesi, 1 adet uyuşturucu madde tartmak için kullanılan hassas terazi, uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen bin 602 TL para, 138 adet uyuşturucu madde paketlemede kullanılan ambalaj kağıdı, 4 adet araç ruhsatı, dolandırıldığı tespit edilen araca ait satış sözleşmesi ele geçirildi.
Gözaltına alındıktan sonra Eskişehir'e getirilen zanlılardan Y.K., O.K., S.G., F.T., Ş.İ., S.G., K.Y., A.B., B.B., E.B., A.Y., E.U., M.Z.K., A.T., S.B., Ç.Ç., S.K., A.A., K.B., M.Y.E., A.U., A.A., S.K., S.K., F.A., A.M. ve T.K. emniyetteki ifadelerinin ardından adliye ye sevk edildi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Acarx

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
Buyuk cesaret... Hirsizligin sonu yok malesef,Allah korkusu olmasi lazim biraz!!!

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kul hakkı yiyen, hırsızlık yapan, üç kağıtçılığı meslek haline getiren kişiler hakkında yorum yapmaktan bıktım. Bunlar sadece basına yansıyanlar, ya diğerleri .............. :(.

Kemalyanal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.GencMekan.com
Parayı almadan satmak mı ... töbe bunları okuduktan sonra ..

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parayı almadan, satış işlemlerini yapanların, akli dengeleri ile ilgili muayeneden geçirilmesi lazım :p

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
yaptıkları işi tasvip etmesem de adamlarda iyi zeka varmış biz bu kafayı kullansaydık şimdiye plütonda astronotlarımız olurdu:D

izmirlicem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parayı almadan satış yapmış,hata burda işte,bu devirde güvenilcek insanlarada güvenilmez oluyor artık

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim vectrayı ben aldım babam görmedi bile. arabanın sahibiyle önce noterden vekaleti aldım sonra parayı verdim. o çocukta inşallah parayı verirsin ya falan diyordu :D

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir dolandırıcının haberlerde duyduğum sözüdür: Niye çalışayım kardeşim enayiler oldukça ben aç kalmam krallar gibi yaşarım.

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında bu tipler insanın boş anını güzel denk getiriyor.
Yada bu örnekteki gibi tüm şartları kendi yaratıyor.
Şu durumda o kadar güven ortamı yaratılmış ki ben mağdur kişiye suç bulmuyorum.