Su Lekesi Çıkmıyor

ttayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracım siyah ve sitedeki sulama kuyu suyundan yapılıyor.bu nedenle aracımda su lekeleri var ve sirkeyle denedim çıkmadı.beze bolca sirke döküp bastırarak çıkarmaya çalıştım.sizce ne yapmalıyım?bazıları tek çare pasta cila diyor ama hiç istemiyorum pasta attırmayı şuan..ön camda da su lekesi var o da çıkmıyor.o nasıl çıkar?

efeksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Su Lekesi Çıkmıyor

Meguiars NXT cila al.boyaya zararsız boyayı besler. krom parçaları bile çıkarıyor. ben hatta arada camda kalan su lekeleri için sürüyorum onları bile çıkartabiliyor. tavsiye ederim

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

efeyaya'nın dediği yada eşdeğer kaliteli bir cila al dene, olmazsa işini iyi yapan bir yere götürüp yaptır. kuyusundan uzak dur boyada ve camlarda çıkarılamaz lekeler bırkabilir.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim bir önceki aracım Tango Kırmızı Focus ta da benzer sorunlar olduğunda yaşlı ve işinde tecrübe sahibi olan bir yıkamacı aracı yıkadıktan sonra -ilk anda karşı çıksam da- sulandırılmış Marc kireç çözücü ile süngerleyip basınçlı makina ile durulamıştı.

Mantığa son derece ters gelse de netice iddiasındaki gibiydi; araç yeni cilalanmış gibi parlak ve kaygan bir yüzeye kavuşmuştu, su damlacıkları aracın üzerinden kayıp gidiyordu ve dediğim lekeler kaybolmuştu, silecekler bile çok daha iyi silip sessiz çalışmaya başlamışlardı.

Astra da aynını yapmadım, sorumluluk alıp size de tavsiye edemem ama neticeyi gördüğüm için en azından camlarda kireç çözücü kullanıp diğer aksamlara bulaştırmadan duruluyorum.

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Benim bir önceki aracım Tango Kırmızı Focus ta da benzer sorunlar olduğunda yaşlı ve işinde tecrübe sahibi olan bir yıkamacı aracı yıkadıktan sonra -ilk anda karşı çıksam da- sulandırılmış Marc kireç çözücü ile süngerleyip basınçlı makina ile durulamıştı.
ilginçmiş :) aslında düşününce mantıklı öte yandan cilayı da alıp götürme ihtimali yüksek ama zaten zamanla cila gidiyor o yüzden yılda 2 ila 4 kere yapmakta fayda var.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ön camda da su lekesi var o da çıkmıyor.o nasıl çıkar?

Aynısı benimde başıma geldi. Yıkamadan sonra ön camda sensörlerin tam altında 6-7 tane damla damla su lekesi kaldı. Cam sil, sirke, gaz yağı, tiner hiçbir şey fayda etmedi çok can sıkıcı bir durum olduğu için servise gittim, ustalar 1-1 buçuk saatlik bir uğraş sonucu çok zorda olsa çıkardılar nasıl çıkardıklarını sorduğumda çok keskin bir tiner olan sanayi tineri kullandıklarını söylediler bir hafta deneyin tekrar lekeler belirirse garantiden ön camı değiştiririz dediler ama sağ olsunlar lekelerden eser yok inşallah bu bilgiler size yardımcı olur.

ttayan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar çok teşekkürler hepinize.meguiars nxt yi deneyeceğim.ama bir sorum var.bu cilayı bez ile mi uygulayım yoksa cila süngerı vb gerekirmi? umarım bu halleder ve sanayi tinerine ihtiyacım kalmaz:/

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ttayan link' Alıntı:
arkadaşlar çok teşekkürler hepinize.meguiars nxt yi deneyeceğim.ama bir sorum var.bu cilayı bez ile mi uygulayım yoksa cila süngerı vb gerekirmi? umarım bu halleder ve sanayi tinerine ihtiyacım kalmaz:/
kutuyla satılan bir cila ve kutusunda uygulama pedi var. çok zor durumlarda cama da pasta uyguluyor servisler, aklınızda bulunsun.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir de cola ile deneyin Biraz bekleterek Bakalım ne olacak :)

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ttayan link' Alıntı:
arkadaşlar aracım siyah ve sitedeki sulama kuyu suyundan yapılıyor.bu nedenle aracımda su lekeleri var ve sirkeyle denedim çıkmadı.beze bolca sirke döküp bastırarak çıkarmaya çalıştım.sizce ne yapmalıyım?bazıları tek çare pasta cila diyor ama hiç istemiyorum pasta attırmayı şuan..ön camda da su lekesi var o da çıkmıyor.o nasıl çıkar?

Sn. Ttayan, Nxt Tech Wax (aslında sealant) ile kireç lekelerini çıkartamazsınız, özellikle el pediyle. Nxt'nin içerisinde temizleyiciler var ancak kireç lekelerini maalesef almıyor. Makine ile belki çıkartabilir ancak onda da mekanik etki daha çok ped ile doğru orantılı olacaktır. Şayet sirke çıkarmadıysa (elma sirkesi) hafif aşındırıcı Meguiar's M 205 ile el pedi kullanarak çok rahat çıkartabilirsiniz. Üzerine Nxt uygularsınız koruma sağlar.