su eksilmesi

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın altında su birikintisi falan olmuyor.....neyse gösteririm, conta değiştiren ustaya...bir baktırırım...bu arada teşekkür ederim, yardımların için..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eksozdan gelen suları dikkate alma araç contadan su alsa motor sürekli tekler çünkü yakıta su karışmasından dolayı verimli bir yanma olmaz. Sanmam ki contadan ama dedim şekilde LPGli araçlarda belli bir miktar su eksilir.

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün köydedim baktım seviyesine, maximum çizgisinden az yukarıdaydı...sonra eve gitmek için çıktım yola, 35 km falan.....akşam karanlıkta bakamadım, kafama takıldı ya bi kere, sabah işe gitmeden önce bakıyım dedim, azalmış su.....peki gazlı olmasından dolayı eksilen su ne kadar olabilir...

sahin67

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arkadaşımda da şahin var, o da haftada bir, 1 su bardağı su eklediğini söylüyor..

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Özellikle tek noktalı araçlarda beyin giriş kısımlarına dikkat edin kesin terleme olacak. Neticede ısınan su pompa yardımı ile araç LPG li olunca daha fazla dolaşmak zorunda kalıyor. Ve öyle yada böyle buharlaşma ile eksilmeler meydana gelir sadece bu değil araçlarınızda su değil antifiriz kullanın çünkü su 100 derecede kaynama noktasına ulaşırken antifiriz örnek 120 derecede kaynama noktasına kadar gider. Buda buharlaşmanın azalmasının daha az olmasına neden olacak. ;)

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpgli araçlarda su eksilmesi normal diye bir şey yok
bizim araç lpgli su eksiltiyordu lpg boruları zamanla gevriyor sonunda su eksilme burdan oluyor borular komple değişti mutlu son bilginiz olsun

ahmet altınçubuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim arabada da vardı su eksiltme problemi uzun dönem su ilave ederek geçiştirdim, sonuç devirdaim pompası ve radyatör değişti. Devirdaim de problem vardı ben sürekli su ilave ettiğim için radyatörüde bozduk zamanla.
Sen iyisimi güvenebileceğim bir yere göster aracını en garantisi o

Ahmet Altınçubuk

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar bu konuda bazı şeyleri bilmek gerek. Eğer aracımızın triger kayışı değişecek ise zaten normalde 50-60 binde değişir kesinlikle devri daim değiştirin. İkincisi araç su eksiltmesinden dolayı radyatör hasar görmez sadece araca su konmasından dolayı hasar oluşur oda kireçlenme ve paslanma bu yüzden delinir. Delik olması durumunda en akıllı yöntem delik tıkama da kullanılan katkılardır ama sadece bu kısa vade de bir çözümden başka bir şey değildir. En akılı iş değiştirmektir. Kesinlikle yaz olsun kış olsun araçlarda soğutma sistemleri için su kullanmayın o ki silecek için dahi su kullanılmasına karşıyım.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
devirdaim olabilir.