su azaltma problemi

zafer3366

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkdaşlar yolda giderken hararatein 100c yaklaştığıonı gördüm. eve gittim baktım s haznesinde su kalmamış. aldğımdan beri bakmamıştırm.
eve ggtim su dodurdum. 1 hafta önce bu gün baktım yine azalmış. sizce bu normalmi. yoksa anormal bir duru varmı. arabanın suyuna ilave kaçgünde bir yapılmalı. bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla benimkide eksiltiyor nerden olduğu tam olarak bilinemiyor. üst kapat sökülüp contaya bakılması gerekli gibime geliyor ama ona ayıracak fazla vaktim yok. bakalım... tabi su kabının kapağındanda basınçtan dolayı kaçırma yapıyor olabilir. ben kendim için konusuyorum.

writer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede var geçen ay farkettim 750-1000 km de 1 parmak (su haznesi) eksiltmiş normaldir herhalde

besim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
su haznesi boşalıyorsa yada azalıyorsa kesin kaçak var,hortumda çatlak olabilir veya bağlantı kelepçeleri gevşemiş olabilir bunları kontrol ettirin arkadaşlar.benim de bir zamanlar azalıyordu alt kelepçe gevşemişti kelepçeyi değiştirdim şuan bir sorunum yok.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
öncelikle su haznesinin kapağından başlayın kalorifer musluğu olabilir radyatörde sızıntı olabiir hortumlarda olabilir

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bendede vardı. kaçağın sorununu tespit ettik.
kaçak radyatörün yanında ki müşürün oradan mış ve sızıntı hiç belli olmuyor. kaçak çok ince buhar halinde çıkıyor.
size tafsiyem üst kapağı felan açtırmadan detaylı bi kaçak sızıntısı araması yapın/ yaptırın zira motora hararet yaptırmadıysanız contanın yanması çook zor bi ihtimal ( opel olduğu için) arabamın radyatör fiyatı orjinal 580-600 tl cıvarında yan sanayisi 200 tl . ben sanayiye götürüp çatlak .giderici gibi bi şey yaptırdım (30 tl) şimdilik bir şey yok. gitti yere kadar gider.

atesbasak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın su eksiltmesi hiç normal değil.. arkadaşların dediği gibi önce su haznesi kapağını kontrol edin.zaten buharlaştırıyorsa onu fark edemezsiniz.. kapağı değiştirin(su haznesi kapağını) suyunuzu gerekli seviyeye kadar ilave edin. ve hergün kontrol edin nekadar eksiltiyor. olası ihtimaller :su kapağı ,radyatör hortumlar ısıtma kalorüferi .
bunların hiçbirinde sorun yoksa çonta olabilir .sabah soğukken çalıştırmada hafif bir sorun yaşıyormusunuz.. evet ise silindir kapak sorunları olabilir fakat bunu açtırmada önce iyi bir ustayla bilgi alışverişinde bulunun bujileri sökerek suyu bujilere veriyormu bir baksınlar vermiyorsa sibop yatağında küçük çatlak da olabilir bu durumda duman atar beyaz.. tabi seni korkutmak değil niyetim.. bütün aklıma gelen olasılıkları saydım. gereksiz yere para harcarsan üzülürüm.. bana harcattılar :) bir yerlerim acıyınca öğreniyorsun :) ben silindir kapağı yaptırdım contalar değişti vs. ardından fincanlar oda çözüm getirmedi radyatör derken 1100 tl den oldum halen eksiltiyor..yediler beni..
son olarak sibop yatağında küçük çatlak olabilir ihtimali ile termostata dökülen silindir ve blokdaki iğne deliği kadar çatlağı kapamaya yarayan ingiliz malı sıvı dökdük dün .. bakalım ne olacak .. şehir dışında yapmıyor genelde şehir içinde ısı yükselince oluyor..
umarım kötü birşey değildir..
sakın ama sakın ihmal etme susuz ve yağsız bırakma ... iyi bir sürücü 3 güne bir yağını suyunu kontrol etmeli..
kolay gelsin..

writer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkinde eksiltme yokmuş fazla su koymuşum onu tahliye ediyormuş :)

zafer3366

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben arızayı çözdürdüm arıza radyatöre giren hotumlar iyi sıkılmamış.
onları düzeeltiler 10ytl para verdim bitti
aalah şükür