Stop Etme ve Rölanti Düşmesi Acil(videolu..)

basaranofficial

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda ayağımı gazdan çektiğim zaman problem oluyor çoğunlukla stop ediyor. Yolda giderken olduğu zamanlar da büyük problem arz ediyor.

Stop etme sorunu her zaman olmuyor aşşağıda ilk başta stop etme halini ve daha sonra düzeldiği halini yakaladım. Bunun olmasının sebebi nedir?

Boğaz kelebeğini temizlettim. Gittiğim usta motora hava emen(hava filtresinin olduğu yeri açtı ) ve motoru çalıştırtıp 3-4 dakika ara ara balata spreyi sıkarak temizledi.

1. video
https://youtu.be/AHidxtsB3PM

2. video ( 1. videodan yaklaşık 5 dakika sonra )
https://youtu.be/FW32D13rcr4

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda LPG var mı? varsa, araç rölantideki bu düzensizliği LPGde mi yapıyor?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda ayağımı gazdan çektiğim zaman problem oluyor çoğunlukla stop ediyor. Yolda giderken olduğu zamanlar da büyük problem arz ediyor.

Stop etme sorunu her zaman olmuyor aşşağıda ilk başta stop etme halini ve daha sonra düzeldiği halini yakaladım. Bunun olmasının sebebi nedir?

Boğaz kelebeğini temizlettim. Gittiğim usta motora hava emen(hava filtresinin olduğu yeri açtı ) ve motoru çalıştırtıp 3-4 dakika ara ara balata spreyi sıkarak temizledi.

1. video
https://youtu.be/AHidxtsB3PM

2. video ( 1. videodan yaklaşık 5 dakika sonra )
https://youtu.be/FW32D13rcr4

kelebeğe öyle dışardan temizlik çok etkili olmaz.komple sökülüp dışarıda benzinle yıkamak lazım...rolanti ayarlıyıcısı da dahil.ayrıca ayarlayıcı içinde küçük delik falan olmalı onlarda güzelce temizlenmeli.
hava kaçağı olmamalı manifoldda kelebekte hortumlarda...
sonrasında araç benzinde kullanılıp denenmeli.sorun biterse lpg kullanılmalı...

basaranofficial

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kelebeğe öyle dışardan temizlik çok etkili olmaz.komple sökülüp dışarıda benzinle yıkamak lazım...rolanti ayarlıyıcısı da dahil.ayrıca ayarlayıcı içinde küçük delik falan olmalı onlarda güzelce temizlenmeli.
hava kaçağı olmamalı manifoldda kelebekte hortumlarda...
sonrasında araç benzinde kullanılıp denenmeli.sorun biterse lpg kullanılmalı...

sorayım ustaya bugun hocam saolun

ilkturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor arıza lambası yakıyor mu? Hava debimetresi yapabilir, bende hava debimetre arızası veriyordu temizleme işe yaramadı yenisini aldım. Şu anda çok az bi sıkıntı var

basaranofficial

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor arıza lambası yakıyor mu? Hava debimetresi yapabilir, bende hava debimetre arızası veriyordu temizleme işe yaramadı yenisini aldım. Şu anda çok az bi sıkıntı var

yok hocam standart lpg den dolayı arada bir yanan bir arıza lambası var. Aldığımdan beridir böyleydi zaten. Bugun ateşleme bobinini değiştirdik bakalım inş sorun hallolmuş olur. Arada bir yaptığı için anlayamıyoruz da sorun tam nerede

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
rölanti çok düşük gibi manuel yükseltilmiyor mu?

basaranofficial

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rölanti çok düşük gibi manuel yükseltilmiyor mu?

Soğuk iken ilk çalıştırmada 1300 devir civarı yükseltiyor daha sonra 800-900 arası bir değer sanırsam. İki videoda zaten farklı rölanti devrinde çalışıyor araç. Birinde dediğim değerde diğerinde daha düşük. Düşük olanda stop etme tekleme gibi problemler var hatta çiğ yakıt kokusu dahi geldi burnuma