Stop edince fan açma problemi

Wolfek

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracı alalı 3 ay oldu (astra h 1.6 2004 benzin&lpg) tesadüfen fan 1 in çalışmadığını öğrendim bilgisayar üzerinden. Bunu yaptırdım bu seferde aracı her stop ettiğimde fan çalışmaya başladı. Bazen 5 saniye bazen 5 dakika (bu süreleri ölçtüm) çalışıyor bu durum bana anormal geldi. Aracı bilgisayar üzerinden baktırdım elektroniksel bir arızası gözükmüyor. Bu olayı bir türlü çözemedim. Ayrıca test ettim fan, araç çalışır vaziyettede 113 derecede açıyor. Bu durum da bana anormal geldi. Böyle bir sorun yaşayan var mı ? Veya bu konu hakkında bilgisi olan ?

ksk

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Cihaz ile fan kademelerini test edildi mi?
Eğer fan kademelerinde sorun varsa sadece son kademe çalışıyorsa, fanin rezistansı arızalı, yani fanin termik sigortası atmış oluyor, bu durumun teyidini yapip sonuca göre diğer secenekler değerlendirilebilir...

Wolfek

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracın fan kademeler kontrol edildi fan 1 fan 2 ve klima fanı aktif olarak çalışıyor.
Cihaz ile fan kademelerini test edildi mi?
Eğer fan kademelerinde sorun varsa sadece son kademe çalışıyorsa, fanin rezistansı arızalı, yani fanin termik sigortası atmış oluyor, bu durumun teyidini yapip sonuca göre diğer secenekler değerlendirilebilir...

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Normalde stop edince fanı kapatır opelde çalışmaz araç kapalı iken kısa devre var olabilir