stepne havuzum su dolu

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar daha önce bazı arkadaşlar paylaşmış aracın su alma probleminden.Ancak bir çözüm bulan varmı göremedim.Bugün aracımı yıkattım sonra arka koltukların orta kısmı  oturma yeri ve sırtlığa kadar ıslandığını gördüm.Sonra hemen bagajı açtım ve stepnenin oraya baktım resmen göl halindeydi...Aynı sorunu yaşayan arkadaşlar var biliyorum ama bunun nedenini ve çözümünü bulan varmı.şuan son durum nedir bu konuda.Yarın aracımı servise götürücem.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: stepne havuzum su dolu

Geçmiş olsun.

Muhtemelen 3. stop lambası içeri su almış; iç kısımda arka camın etrafından dönen plastik kaplamalardan koltuk sırtlıklarına denk gelen yerlerden de içeri damlatmış.

Kendi uygulamalarınızla çözüm mümkün olabilir ancak hiç uğraşmayın, bu servisin ücretsiz çözmesi gereken bir sorun.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GEçmiş olsun sn. hipokratim
eğer 3. stop lambasından almışsa su ki muhtemelen öyledir hemen değişim talep edin
ve koltuk döşeme zarar görmüş ise bunlarında temizlenme ya da değişimini talep edin

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

3.stop lambasından bu kadar su alabilirmi ? stepne havuzu göl gibi. Arka koltuklaroturma alanı sırtlığı falan hep ıslanmış...

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hipokratim link' Alıntı:
3.stop lambasından bu kadar su alabilirmi ? stepne havuzu göl gibi. Arka koltuklaroturma alanı sırtlığı falan hep ıslanmış...

sizin kinin 3. stopla alakası yok ! 

o durum başka

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

merhaba. sanırım en son 3. stop lambasını degiştiren kişi benim forumda. benim de stepne bölümünde su alma durumu vardı. forumdan önce bir anlam verememiştim. şüphelendigim yer öncelikle sonradan taktırdıgım park sensörü bölgesi oldu. baktım ki orası ile alakası yok. arka stop lambalarının etrafından olabilir diye düşündüm. en son forumda neredeyse tüm araçlarda üstte 3. stop lambasından su aldıgını ögrendim. evde kendim hortumla o bölgeye su tuttum. manzara karşımdaydı. şıpır şıpır damlıyordu alttan. önce izolasyon yapmışlardı. durum degişmedi. bende  diger servise opel arpele götürdüm. direk degişim yaptılar. şu anda bir sorun yok (daha büyük bir sorunum var ön tampon ve farlar kaza nedeniyle steering ) bence sizde evde bunu deneyebilirsiniz. ama şunu belirteyim benim araç sizinki gibi göl olmamıştı. dikkatlice kontrol etmek lazım

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akın link' Alıntı:
[quote author=hipokratim link=topic=1805.msg38320#msg38320 date=1309240109]

sizin kinin 3. stopla alakası yok ! 

o durum başka
[/quote]

Peki sorun ne olabilir.Problem dün oluştu ve dün de çok yağmur yağdı ama akşamına aracı yıkattım ne olduysa yıkamadan sonra oldu.Basınclı su dan kaynaklandı diye tahmin ediyorum ama nereden girebilirki

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sn.hipokratim sağ ön paspasın altına da bakarak olun, ordan da aracına çok su sızan arkadaşlar olmuştu.

magu76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eski konuları incelerken bir yazı okudum paylaşmak istedim.
hokamola link' Alıntı:
Yeri gelmişken bir uyarı da ben yapayım. Eski aracımın (Astra H) su alma problemi olmamasına rağmen, lastik patlaması neticesinde stepneyi çıkarttığımızda stepnenin bulunduğu bölümün ağzına kadar suyla dolu olduğunu gördük. Bagajda herhangi bir ıslaklık olmamasına rağmen, lastik resmen suyun içinde yüzüyordu. Stepnenin olduğu bölümün alt tarafında su tahliye kanalları var onların açılması gerekiyormuş, önceden böyle bir şeyle karşılaşmadığımız için aklımıza gelmemişti. Aklınızda bulunsun, sadece görülen yerleri değil arada bagaj zeminini kaldırıp stepne kısmını da kontrol edin.
Servise gittiğinizde aklınızın bir köşesinde arkadaşın mesajı da olursa daha faydalı olur sizin açınızdan. İyi forumlar...

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sorun her iki stop farlarının arkasındaki deliklerin izole olmamasından kaynaklanıyormuş.Yani oradaki deliklerin orjinal lastikleri benim araçta takılı değilmiş.