Sport'a Cosmo farı

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sport'a Cosmo farı

Aslında bi-xenon farlarda merceğin arkasında tek ampul olur ve perde hareketi ile aydınlatmanın kısa ve uzun hüzmeli far modları arasında geçişi sağlanır. Bu yüzden bi-xenon'lu araçlarda (örneğin AFL far sisteminde) çok hızlı bir şekilde selektör yapamazsınız. Çünkü bi-xenon farlarda perdenin hareket etme süresi standart xenon ve halojen farlardaki uzun hüzmeli far ampullerinin yakılıp söndürülme süresine göre daha uzundur.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

cemomekan link' Alıntı:
[quote author=Merdo link=topic=3436.msg77379#msg77379 date=1324840697]
Simdi benim bildigim uzere siz ledli mercekli far takimini arabaniza takarsiniz.
Icine gerekli ampuller yerlestirilir.zaten afl olarak kullanamazsiniz,fakat onemli nokta su,mercekli sistemde mercegin arkasinda 2 tane ampul olmasi lazim.
normal farlarda bir sorun olacagini hic sanmiyorum ama uzun far kismi nasil calisir onu bilemiycem.

forumda boyle islem yaptiran olmadigi icin bence bir opel servisinden bilgi alin.
biz ne desek bos bence.

türkiye de bunu yapan yokmu ben arabamı kobay olarak kullanmak istemiormm yapan biri vardır bulup sormak lazm
[/quote]

Cyclone, yay bitti şimdi birde xenon mu çıktı Cem  :D

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar ben bunu denedim hatta 1 çiftte cosmo farı bulmuştum... fakat ne yaparsanız yapın aracın uzunları yanmıyor..bazı uzunlar yanyor diyor ama o yanan bizi sağa sola dönüş farı ve o farın açısından dolayı sadece sağı solu gösteriyor uzunlar asla ama asla yanmıyor... sadece kısalar ve ledler yaniyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bixenon'un özelliği zaten uzun ve kısanın tek bir ampulden yanması
çift ampul olursa sıkıntı oluyor, eski aracımda xenon uzun ve kısalar ayrı idi
kısadan uzuna geçince kısa bir süre ampul ısınması gerektiği için 2 sn. lik bi süre
kısadan uzuna geçince aracın önü hafif kararıyordu
bixenon sistem bunu aşmak için ortaya çıktı zaten aradaki o kararma bixenon ile giderildi tek ampul ile