Sport'a Cosmo farı

omerf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sport aracıma cosmo farlarını taktırmak istiyorum uygun fiyata buldum içinde ampülleri vs mevcut zaten sport araçtan çıkmış.

AFL'nin çalışmiyacağını biliyorum zaten benim için o önemli değil.

Led'ler,uzunlar,kısalar çalışşa benim için yeterli aracımdaki farları söküp direk cosmo farlarını taksam sorunsuz çalışırmı yoksa bir takım arızalarla karşılaşırmıyım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

esad J

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sport'a Cosmo farı

uzunlar/kısalar için mercek motoru çalışması gerekiyor galiba

sağlam bir işçilik gerektiri heralde sürüşe duyarlı olmasa bile yardımcı aydınlatma ve uzun/kısa için biraz uğraşılması gerekir diye düşünüyorum

omerf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

AFL'de gözüm yok.

Sadece normal far görevini yerine getirse benim için yeterli uzun,kısa,led olarak.

Dediğim bir tane çıkma far buldum ayakları sağlam,ampülleri mevcut satan arkadaşda zaten sport aracına takmış kendisine sordum ondanda cevap bekliyorum fakat o zaman kadar illaki forumda bilen biri vardır diye düşündüm.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

far ve ampullere ek olarak bixenon balastları da gerekiyor
takılabilir sanırım

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar,
Geçen hafta serviste usta, eğer istersem tüm sarı yanan farları beyazı çevirebileceklerini söyledi.Yani xenon falan değil, philips marka şu anki orjinal sarı ışığın rengini beyaz olarak veriyormuş.

Böyle bir ampul takan var mı?Nasıl oluyor, acaba, hem görsellik hem de aydınlatma yönünden?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Arkadaşlar,
Geçen hafta serviste usta, eğer istersem tüm sarı yanan farları beyazı çevirebileceklerini söyledi.Yani xenon falan değil, philips marka şu anki orjinal sarı ışığın rengini beyaz olarak veriyormuş.

Böyle bir ampul takan var mı?Nasıl oluyor, acaba, hem görsellik hem de aydınlatma yönünden?
kesinlikle yaptırmayın derim, yağmur çamur ve diğer hava şartlarında görüş mesafesi inanılmaz düşüyor
eski aracımda deneyim etmiştim az daha bu yüzden kaza yapıcaktım

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=vehicle_dynamics link=topic=3436.msg77287#msg77287 date=1324830315]
Arkadaşlar,

kesinlikle yaptırmayın derim, yağmur çamur ve diğer hava şartlarında görüş mesafesi inanılmaz düşüyor
eski aracımda deneyim etmiştim az daha bu yüzden kaza yapıcaktım

[/quote]
+1
normal ampul kullanarak ne kadar beyaz ışık alırsanız o kadar az ışık alıyorsunuz. özellikle sisli havalarda görüş çok kısıtlanır. ben sislere tam aksine sapsarı yanan ampul taktım. kısalara osram nightbreaker taktım oldukça güzel bir görüntü sağlıyor ama orjinal ampuller gibi sarımsı yanıyor.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

benim bir sorum olacak afl çalışmıyor ise uzunlarda çalışmazki. sonuç olarak selektör için mercek hareket etmekte.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadircakir link' Alıntı:
benim bir sorum olacak afl çalışmıyor ise uzunlarda çalışmazki. sonuç olarak selektör için mercek hareket etmekte.
kendisi bunu manuel olarak koldan da yapmaya razı, kısa uzun ayrı olacak şekilde

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
[quote author=bahadircakir link=topic=3436.msg77303#msg77303 date=1324832650]
kendisi bunu manuel olarak koldan da yapmaya razı, kısa uzun ayrı olacak şekilde
[/quote]

Ben de bu kısmı anlayamadım. Sportlara takılan farlarda mercek hareketi sağlanabiliyor mu? Yoksa uzun hüzmeli farlar için de ayrıca bir ampul mü takılacak?