sorun sizce nedir

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bu konuları çok ama çok konuştuk lastiğin imal yılı önemli değil. Önemli olan aracın kullanıldığı yollar... sadece imal yılı 2008 diye lastik değiştirmenin mantı yok bana göre.

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastikleri çapraz değiştirmedim. Fakat biraz önce lastikçiden geldim, söylediği şu oldu; Lastiklerin 2008 yılı imalatı olduğu için artık sertleşmiştir, sorunun kaynağı bu. Değişmesi gerekiyormuş. :(

çapraz değiştirerek deneyin ancak lastikleriniz eski ise değiştirmeniz sizin yararınıza olacaktır.. can taşıyorsunuz.. lastikleriniz 2008 yılından beri aracınızın altındaysa şayet 5 yaz 5 kış görmüş demektir hava ısısı sıcak soğuk farkı sürtünme ısısı v.s. ve bir o kadarda çevresel faktörlerin etkisiyle yıpranmıştır ve sertleşmiştir.

yakupderin

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
öndeki aşınmış lastikerinizi arkaya takmak önlerede yeni lastik alıp takmak bence çok uygun birşey değil.zaten sizde rahatsız olmuşsunuz.değişecekse 4 lastik birden değişmesinde fayda var.yol tutuşu ve fren mesafesi ayrıca frene bastığınızda aracın dengesi için lastikler çok önemlidir.

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 lastik değil bana 6 lastik yolu göründü.2 kış lastiği 4 tanede dört mevsim lastik almak şart oldu. Şimdilik lastik tavsiyesi araştırıyorum. Bayramdan sonra kısmetse halledicez.