Sonunda ben de Astra'ma kavuştum :)

polaryus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sonunda ben de Astra'ma kavuştum :)

Gaz tepkisi şu anda çok önemli bir husus değil gibi; ama ileride beni tatmin etmeyebilir. O zaman maddi durumla da orantılı olarak o işlemi yaptırırım diye düşünüyorum. Uzun yolda giderken bazen ani hızlanmalara ihtiyaç oluyor kazadan kurtulmak için, gaza basınca ani tepki vermesine gereksinim olabilir. Bir de şöyle bir açıklama yapayım. Arabanın gaza verdiği tepki çok başarılı, ben burada gaza basılma anıyla, arabanın hızlanması arasında geçen süreden bahsediyorum. Astra almak için fikir sahibi olmak amacıyla bu forumu okuyan misafirler yanlış anlamasın.

U

UNS

Bilgi Girilmemiş

polaryus link' Alıntı:
Gaz tepkisi şu anda çok önemli bir husus değil gibi; ama ileride beni tatmin etmeyebilir. O zaman maddi durumla da orantılı olarak o işlemi yaptırırım diye düşünüyorum. Uzun yolda giderken bazen ani hızlanmalara ihtiyaç oluyor kazadan kurtulmak için, gaza basınca ani tepki vermesine gereksinim olabilir. Bir de şöyle bir açıklama yapayım. Arabanın gaza verdiği tepki çok başarılı, ben burada gaza basılma anıyla, arabanın hızlanması arasında geçen süreden bahsediyorum. Astra almak için fikir sahibi olmak amacıyla bu forumu okuyan misafirler yanlış anlamasın.
Aracınızı güle güle, sağlıkla kullanın
Gaza basmayla aracın algılaması arasındaki süre düşük devirler hariç şahsen çok uzun...
Tabii ki bu BMW, Audi, Porsche vs. göre... 045thumbsup Tatmin ediyor mu? Çoğu zaman hayır... 046thumbsdown

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BurakyNk link' Alıntı:
Emre (AEE25) arkadaşımız denedi çok memnundu 120Hp cıkarmıştı ..
Emre'de hem sprint booster var hem de box var; 120 ye çıkaran box
sprint booster ile gaza olan tepkimeyi hızlandırıyor ben de denedim
arada hakkaten fark oluyor

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

polaryus link' Alıntı:
Henüz fotoğraf çekemedim ama yeni astrama sonunda kavuştum.
1.4t/AS/Cosmo/Teknik gri aracımı bugün Ankara ևayyolu Opan'dan dün itibariyle teslim aldım  greatt. Teslimat sorumlusu Emrah Bey gayet güleryüzlü bir şekilde karşıladı, araçla ilgili kısa bir tanıtım yaptı. Aracımı aldığımda içi mis gibi yeni araba kokuyordu :) Arabamı Ankara'dan Eskişehir'e getireceğim için ilk denemem uzun yolda olacaktı. Benzini koydum, yol bilgisayarından ortalama yakıt tüketimine baktım, araç daha 9km'de olmasına rağmen 27lt/100km yazıyordu anlayamadım. Yolum 210km kadardı, arabanın sağını solunu mıncıklayarak :) Eskişehir'e vardım. şunu belirtmek isterim ki araç bence çok konforlu, yola yapışması müthiş, vites değişimlerini hissetmiyorsunuz bile. Biraz yapıştırayım dedim ibreye baktığımda 200 olmuştu bile  greatt radardan korktum yavaşladım, alır almaz polis abiler hayırlamasın arabayı :) Yalnız yeni nesil arabaların ortak özelliği sanırım, gaza basınca anında tepkisini alamıyorsunuz 0,5sn sonra anlıyor araba, daha önce arkadaşımın C180'ini kullanmıştım o da geç anlıyordu, bu bir şikayet değil, Mercedeste de böyleyse bununla ilgili söyleyecek birşey yoktur sanırım. Araçta soprt modu diye bişey yok, gaza sonuna kadar basarsan sport vites 6000 devirde atıyor, az basarsan tour 3000 de vites atıyor. CD400 ün sesi gayet tatmin edici  greatt (daha önceki 307'mde ses sistemim ve 2 subwooferım vardı, bas açısından bana biraz yetersiz geliyor :) ) seste bozulma olmadan rahatlıkla 50'lere çıkabiliyorum. :) şu an ortalama tüketimim 8.4lt/100km ortalama hızım da 54km/saat Gelirken 120nin altına hiç düşmedim ama neden böyle bir ortalama çıktı anlayamadım, yol yaptıkça düzelir elbet. Park sensörleri bir dünya mesafe varken cayır cayır ötüyor :) şimdilik bunlar gelişmelerde görüşmek üzere.
(şimdilik aktaracaklarım bunlar söz sende sayın Birand :D )
hayırlı olsun aracınız, çok güzel bir şekilde heyecanınızı birinci ağızdan dile getirmişsiniz
çoğumuz bu duyguları araca ilk oturduğumuzda hissettik
Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

sahinakpul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınız hayırlı olsun .Kazasız belasız kullanın :)

polaryus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar, ağabeylerim hepinize çok teşekkür ederim. Allah hiç kimseye kaza bela vermesin, dualarımızı kabul etsin inşallah. Arabamın ilk kilometreleri olması sebebiyle herhalde çok fena yakıyor :D inşallah ileride düzelir şu an için 10'ların üzerinde. 8 küsür civarı olsa yetecek bana :D
Bu arada kandiliniz mübarek olsun, hayırlı kandiller.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hayirli olsun araciniz, Allah kaza bela vermesin.  greatt

A

AEE25

Bilgi Girilmemiş

Araciniz hayirli olsun.. Keyifli surusler dilerim, bix uygulamasinin aracinizin pek ihtiyaci yok ama sprintbooster alabilirsiniz.. Ancak hayal ettiginiz 8'li degerleri sprintbooster taktiktan sonra goremeyeceginizden emin olabilirsiniz.. :)

onurer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Güle güle kullanın o ilk heycan duygusu hiç bir şeye değişilmez zaten:)