Sonunda Baskı-Balata-Bilya Değişti :)

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sonunda bugun baskı balata ve bilya takımı opel özel servisinde değiştirdim. Şimdi debriyaj pamuk gibi olmuş eskiye bakarak :D

Toplam 670 TL ye yapıldı. Bilya biraz pahalı oldu ama neyse :D

Ama dikkatimi çekti araç kalkarken eğer biraz devir düşerse titreme olduğunda alttan sanki egzos borusu bi yere değiyormuş gibi ses çıkarıyo. Yani demir titreme sesi gibi. Ustalara gösterecem ama sizce ne olabilir?

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhafaza nedir? :) şimdiye kadar yapmıyordu. baskı balata değişiminden sonra oldu.

xroketx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhafaza nedir? :) şimdiye kadar yapmıyordu. baskı balata değişiminden sonra oldu.
Muhafaza dedikleri aracın altında.Motoru ve diğer aksamları korumak amaçlı.Benimde başıma gelmişti.Tamirci cıvatasının birisini iyi sıkmamış aynen dediğin gibi ses yapıyordu.yada cıvataları yalama yapmış olabilir.ben dört cıvatayıda değiştirtmiştim.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Güle güle kullan kardeşim ben sormuştum 350 ytl dediler sen bilyalarıda değişince fiyat arttı galiba.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kac binde değistirdiniz

Aracım 122.000 de.

Güle güle kullan kardeşim ben sormuştum 350 ytl dediler sen bilyalarıda değişince fiyat arttı galiba.

Evet bilya çok pahalıya maal oldu. İnternette 200 tl felan vardı ama güvenemedim. Usta orjinal taktı.

Muhafaza dedikleri aracın altında.Motoru ve diğer aksamları korumak amaçlı.Benimde başıma gelmişti.Tamirci cıvatasının birisini iyi sıkmamış aynen dediğin gibi ses yapıyordu.yada cıvataları yalama yapmış olabilir.ben dört cıvatayıda değiştirtmiştim.

Bi kontrol ettirecem.

mmr40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anısı bende de oldu baskı balata değiştikten sonra. alttaki kartel muhafazasını çok iyi sıkmıyolar galiba sanki bilya dağıtmış gibi demis sürtüyo gibi ses oluyo. servisine götür 2 dkkada hallederler..