SONAX Araç İçi Dezenfeksiyon %50 İndirim!

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,

SONAX'ta Anneler Günü Kampanyası olarak, Ozonla Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon + VİP Araç Yıkama %50 indirimli, yani 210tl yerine 105tl :)

Kampanya 20 Mayıs tarihinde bitiyor. Bahar temizliği yaptırmak isteyen arkadaşlara duyurulur :cool:

http://www.sonax.com.tr/

• Beğen
Tepkiler: Cemil ve Ergun U.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Merhaba bunu ben de görmüştüm ama arayıp da ozon + vip oto yıkama neyi kapsıyor diye soramadım. Asıl amacım klima temizliği rahatsız ediyor ilk açılıştaki koku.

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Merhaba bunu ben de görmüştüm ama arayıp da ozon + vip oto yıkama neyi kapsıyor diye soramadım. Asıl amacım klima temizliği rahatsız ediyor ilk açılıştaki koku.
Ben arayıp bilgi aldım. ULV cihazı ile aracın içerisine O3 gazı yani ozon basıyorlar. Araç ilk zamanki sıfır kokusuna dönüyormuş :) Klima kanalları vs her yer tertemiz oluyormuş. Bende bu hafta sonu yaptıracağım inşallah :cool:

Ozonlama
Ozon gazı, güneşten gelen mor ötesi ışınların atmosferdeki oksijeni parçalayarak ozon moleküllerine çevirmesi sonucu oluşur. Teknolojik olarak ise, elektron boşalımı yardımıyla soluduğumuz havadan ya da saf oksijenden elde edilir.

Ozon gazının dezenfeksiyon etkisi, aynı şartlar altında klorunkinden 3 bin 125 kez daha fazladır. Spor, kist ve virüslere karşı klordan daha etkilidir.

Ayrıca ozon, havada bulunan oksijenin parçalanması yoluyla elde edildiğinden kararsız yapısı nedeniyle dezenfeksiyon görevini tamamladıktan sonra daima hammaddesi olan oksijene dönüşür. Ozon gazının dezenfeksiyon sonrasında artık ve kalıntı bırakmayan tek dezenfektan olması, özellikle gıda sanayiinde kullanımını, diğer dezenfektanlara göre avantajlı kılar.

Ozon, oksidasyon gücü yüksek bir gaz olduğu için dezenfeksiyon amacıyla özellikle son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılır. Doğal bir dezenfektan oluşu, hem güvenle hem de daha yaygın kullanılmasını sağlar.

Aracın İçinin Ozonla Sterilizasyonu
1526373209984.jpeg

Bilindiği üzere ozon tabakası atmosferde ve havadaki virüs, bakteri ve mikropları temizleyen oksijen molekülleridir. Sonax; doğanın temizleme gizemini oluşturan ozonu, dezenfeksiyon amacıyla aracın içine 20 dakika boyunca uygulayarak, aracın iç döşemelerine, ulaşılamayan bölgelere, hava kanallarına vb. nüfuz eden tüm mikropları, virüsleri ve bakterileri % 99 oranında yok eder. Dolayısıyla söz konusu virüs, bakteri ve mikropların yol açtığı araç içindeki tüm ağır kokuları (alkol, sigara, küf, mantar, evcil hayvan, dışkı ve ağır gıda kokusu vb.) kesin olarak giderir.

Son düzenleme:

Mutlugun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunu yaptirdimiz mi ?

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Tam ihtiyacım olan şey aslında @mskirca uygulama yaptırdınız mı siz

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et

Mutlugun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı yerlerde ozonlama sonrası agir kokudan bahsedilmişte, o yüzden merak ettim. Neticeyi bekleriz,

Kampanya bitmez bence, artık müşteri alsın diye her zaman bir kampanya var :)

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Bazı yerlerde ozonlama sonrası agir kokudan bahsedilmişte, o yüzden merak ettim. Neticeyi bekleriz,
Kampanya bitmez bence, artık müşteri alsın diye her zaman bir kampanya var :)

Cumartesi sabaha randevuyu aldım Sonax'tan, inşallah dediğiniz gibi ağır koku vs olmaz, zaten amaç daha temiz iç mekan ve temiz koku :) deneyimleri paylaşırım inşallah...

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Ben bugün denk geldim sonaxa uğradım. Ozonlama klima üniteleri için değil arabanın genel iç temizliği içinmiş (sigara kokusu vs. Gibi) . Vip yıkamanın normal yıkamadan farkı ise koltuklara biraz daha detay giriyormuş (detay iç temizlik değil) ve cilalı şampuanla yıkanıyormuş.
Bana cezbedici gelmedi klima temizliği için harici olarak 120 lira fiyat verdi.

• Beğen
Tepkiler: mskirca

mskirca

VIP Üye
10-Balıkesir
Siteyi ziyaret et
Ben bugün denk geldim sonaxa uğradım. Ozonlama klima üniteleri için değil arabanın genel iç temizliği içinmiş (sigara kokusu vs. Gibi) . Vip yıkamanın normal yıkamadan farkı ise koltuklara biraz daha detay giriyormuş (detay iç temizlik değil) ve cilalı şampuanla yıkanıyormuş.
Bana cezbedici gelmedi klima temizliği için harici olarak 120 lira fiyat verdi.

Eğer söylediğiniz gibiyse yaptırmam. Amacım zaten hava kanallarının temizlenmesini sağlamak. Biriken mikrobu pisliği ozonla dezenfekte ettirmek. Ve daha temiz hava almak. Eğer bunu sağlamıyorsa Sonax'ın 55tl ye klima temizleme spreyini alırım ve uygularım, bu daha ucuz ve mantıklı. Neyse gidince görücez bakalım. Teşekkürler bilgi için...

• Beğen
Tepkiler: Ergun U.