son hızda düşüş...

onursur1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abiler selamlar... 1.6 astra h 2005... araç yaklaşık 73000 km'de falan... yauu araba ilk zamanlar 220'yi görebiliyodu... artık 200 olduğunda duvar yiyo... 1 km bile yukarı cıkmıyo... ayrıca aracın çekişi de inanılmaz düşük... bu konuyu AUTO SHOW dergisindeki 'ONNO USTA'ya sordum... motor kompresyonlarının ölçülmesi gerek dedi... nedir bu olay ? aynı modellerle maksimum kaç görebiliyosunuz ve çekişlerinizde sorun var mı? yani sorunum sadece benim arabama mı ait yoksa bütün astralarda mı var onu anlamaya calışıyorum... şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:

farukaydogdu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam,
Aracınıza hiç enjektör temizliği (Carbon Clean) yaptrıdınızmı?Yaklaşık maliyeti 80-100 TL olan ve cihaza bağlanarak 1 saat süren bu işlemden sonra eski performansına ulaşmakla kalmayıp yakıt sarfiyatındaki azalmayıda hissedeceksiniz.Saygılar..

onursur1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam,
Aracınıza hiç enjektör temizliği (Carbon Clean) yaptrıdınızmı?Yaklaşık maliyeti 80-100 TL olan ve cihaza bağlanarak 1 saat süren bu işlemden sonra eski performansına ulaşmakla kalmayıp yakıt sarfiyatındaki azalmayıda hissedeceksiniz.Saygılar..

60000 bakımında CARBON CLEAN de yapıldı ama bana mısın demedi hocam :/// otobana çıkınca sinirlerim bozuluyo... yaz lastiklerim eskiydi,şimdi de kışlık lastikler takılı ondan olabilir mi acaba diycem ama... balkonda sıfır SPORTCONTACT2'ler duruyo onları taktırınca denemek lazım bi de....

TorkTeknik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baskı balata değişimin gelmiştir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
60000 bakımında CARBON CLEAN de yapıldı ama bana mısın demedi hocam :/// otobana çıkınca sinirlerim bozuluyo... yaz lastiklerim eskiydi,şimdi de kışlık lastikler takılı ondan olabilir mi acaba diycem ama... balkonda sıfır SPORTCONTACT2'ler duruyo onları taktırınca denemek lazım bi de....

Bunce surunun nedeni bu kış lastikleri de olabilir. Aldığın benzin, hava sıcaklığı dahi performansı etkiler. Bu durumun ne zaman başladığını hatırlayabilirsen sorununa daha kolay yanıt bulabilirsin. (mesela bu durum kış lastiklerini taktığın zaman mı, yada havalar soğuyuncamı, benzin istasyonunu değiştirince mi başladı gibi) Diğer taraftan normal şartlarda daha fazla gitmesi gerekir ama baskı balata bitmeye başlamış olabilir.

onursur1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki MOTOR KOMPRESYONLARININ ÖLÇÜLMESİ ne oluyo? nasıl bi işlemdir? bileniniz var mı? :)

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
En basit bir anlatımla bujilerin tek tek söküleren, buji yuvasına takılan basınç ölçerle motoriçi basıncının ölçülmesi denebilir. Yani basit bir işlem.