Sola çekme problemini çözdüm

maxwell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar;
bir olayı anlatmak istiyorum.Opel Astra H Elegance aracım sola çekme yapıyordu.Tek bir şey söylemek istiyorum,öncelikle aracın lastiklerinin havasını kontrol edin derim.Sol ön lastiğim 29 psi olması gerekekirken 19 psi'mış.
Lastik basıncını 29 yapınca sola çekme kalmadı,aracım daha sıkı ve stabil gitmeye başladı.
Burdan çıkan sonuç lastik hava basınçlarını sık sık kontrol etmenizde fayda var.
Az kassın rot balans ölçümüne gidecektim .
:D

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar;
bir olayı anlatmak istiyorum.Opel Astra H Elegance aracım sola çekme yapıyordu.Tek bir şey söylemek istiyorum,öncelikle aracın lastiklerinin havasını kontrol edin derim.Sol ön lastiğim 29 psi olması gerekekirken 19 psi'mış.
Lastik basıncını 29 yapınca sola çekme kalmadı,aracım daha sıkı ve stabil gitmeye başladı.
Burdan çıkan sonuç lastik hava basınçlarını sık sık kontrol etmenizde fayda var.
Az kassın rot balans ölçümüne gidecektim .
:D

Arkadaşım bunuda böyle bir tecrübe ile öğrenmiş olmanız daha iyi olmuş. Halbuki arabaya binen herkes çoğunlukla bilir. Lastik basıncını düzenli aralıklarla kontrol ettirir. Lastik basınçları sıcak ve soğuk havada sürekli değişkenlik gösterir ve periyodik kontrol gerektirir. Ayrıca kaldırım kenarına falan sürterseniz lastiği farkında bile olmazsın sürten lastiğin havasıda inebilir...

oguz_bio

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde basınç ölçer aldım. Denediğimde şok oldum, lastik basınçları sandığımdan 8-10 psi eksik çıktı. Akaryakıt istasyonlarında ki hava saatlerinin yanlış olduğunu biliyordum ama bu kadarını ummazdım.

O.A.G

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mutlu son..:D
böyle sorunlar halledilince mutlu oluyorum vallahi..

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lastiklere nitrojen hava bastırın derim. hem lastik ömrünü uzattığı hem yakıttan tasarruf sağladığı hemde sıcak soğuklarda lastik havalarında değişme olmadığını okumuştum.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende ufak bi bilgi eklemek istiyorum ; çok çamurlu yolda gide gide jantın arka sında kalan boş kısım çamur oluyor ve bu çamur vs. şeyler kuruyor janttın arka kısmına kene gibi yapışıyor ve lastiklerin balansını bozuyor . kurşun takılan jantlarında bazen kurşunları düşebiliyor :) çamur tutunca jant belki kurşun ağırlığına denk gelebilir çamuru temizleyince janttan balans tekrar bozulabilir biraz garip ama öyle :) bu arada Hayatlarımız dört lastik üzerinde lütfen lastiklerin bakımını hava basınçlarını rot balans ayarlarını ihmal etmeyelim ... ayrıca Hakan abi her aracın lastik basınçları farklıdır lastiğin tipine göre değişir benzin istasyonlarında genelde bi kağıt asarlar oradaki yazıları dikkatli okursanız lastik tiplerine göre hava psi değerleri yazar lastiğinizin üzerine bakarak lastik tipini anlayıp sütundaki hava değerine göre hava basarsınız tabi benzinlikteki hava ölçerler ne kadar doğru gösterir bilemem... saygılar...