sol arka tekerden ses

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar astra h aracimin sol arka tekerin ordan emin oldugum bir ses var. viyk viyk diye araba isininca daha cok gelmeye basliyor. genelde düsük kmlerde cikiyor. diskler frenler komple degisti. bilyalardan viyk viyk diye ses cikma ihtimali var mi. tekeri cikartiyorum tekrar taktiktan 2 gün icinde ses gelmiyor sonra tekrar basliyor frene bastigimda ses kesiliyor

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orta blok bilyasi resim olarak bulamadim neresidir?
Sol arkadan geldigine eminim.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orta blok bilyasi resim olarak bulamadim neresidir?
Sol arkadan geldigine eminim.

diskte yamukluk vardır balataya sürttükçe gelebilir... kampana ise içinde toz vb bişey vardır.rulmandan vıyk sesi gelmez onun yerine uğultu sesi gelir. helezon (yay)dan gelebilir. viraj demirinin lastiklerinden gelebilir...
siz en iyisi lastiği kriko ile kaldırın ve elinizle çevirin. ses nerden geliyor iyica bakın bulmaya çalışın... sadece lastik dönerken geliyorsa fren sistemindendir muhtemelen...
yeni diskleri kontrol ettirdinizmi değiştirmeden önce? bana genelde az da olsa yamuk denk geliyor genelde. o yamuklukta sese sebep olabiliyor...
disk değişiminde poryanın yüzeyi temizlendimi güzelce? temizlenmesse oradaki az bişey pastan dolayı diskte yamukluğa sebep olabiliyor...

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
diskte yamukluk vardır balataya sürttükçe gelebilir... kampana ise içinde toz vb bişey vardır.rulmandan vıyk sesi gelmez onun yerine uğultu sesi gelir. helezon (yay)dan gelebilir. viraj demirinin lastiklerinden gelebilir...
siz en iyisi lastiği kriko ile kaldırın ve elinizle çevirin. ses nerden geliyor iyica bakın bulmaya çalışın... sadece lastik dönerken geliyorsa fren sistemindendir muhtemelen...
yeni diskleri kontrol ettirdinizmi değiştirmeden önce? bana genelde az da olsa yamuk denk geliyor genelde. o yamuklukta sese sebep olabiliyor...
disk değişiminde poryanın yüzeyi temizlendimi güzelce? temizlenmesse oradaki az bişey pastan dolayı diskte yamukluğa sebep olabiliyor...

Tesekkür ederim bilgileriniz icin. Bu ses yüzünden birine goturmustum birkac yeri zimparalamisti fakat arac isininca tekrar gelmeye basladi. Disklere baktilar fakat bir sorun yok dediler. Hersey normal gozukuyor. frenin oradaki teli biraz geri falan cekti belki degiyordur diye yine sonuc yok. Ben almanyada kaliyorum burada ustalar pek ilgilenmiyorlar. Dediginiz gibi kendimiz bulucaz artik

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahadır Bey arka disk ve frenler yenilend diyorsunuz ondan önce ses varmı idi ve bunları yapan kim? birde frene basınca virjada ses kesliyormu

bhadR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahadır Bey arka disk ve frenler yenilend diyorsunuz ondan önce ses varmı idi ve bunları yapan kim? birde frene basınca virjada ses kesliyormu

Evet yenilendi. Ondan oncede ses vardi fakat simdi isininca daha cok otuyor. Bi tamirciye yaptirdim ama tekrar gosterdigimde sorun gozukmuyordu. Baska biryere daha gosterdim disk ve frenlerde sorun yok dedi. Frene basinca evet ses kesiliyor. Bu disklerin orda frenleri tutan bi parca var ismini bilmiyorum onda sorun olabilir dediler bugun. Diski tam birakmadigi icin sorun olabilirmis sanirim

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet kaliber silindiri sorunlu olabilir.Geri çekilmiyor tam salmıyordur.Pekii Buna bakmadılarmı?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet yenilendi. Ondan oncede ses vardi fakat simdi isininca daha cok otuyor. Bi tamirciye yaptirdim ama tekrar gosterdigimde sorun gozukmuyordu. Baska biryere daha gosterdim disk ve frenlerde sorun yok dedi. Frene basinca evet ses kesiliyor. Bu disklerin orda frenleri tutan bi parca var ismini bilmiyorum onda sorun olabilir dediler bugun. Diski tam birakmadigi icin sorun olabilirmis sanirim

kaliper piminin temizleyip yağlamamıs olabilirler. yada balatanın oturduğu yeri yağlamamışlardır... yada pimin içindeki yayda sorun vardır... tutup bırakmıyorsada sorun ordan olablir ustanın dediği gibi...

123agp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilya olma ihtimali yüksek degiştir gitsin pahalı birşey degil ben degistirmiştim skf marka orjinal bilya markasıdır kalıtelidir.