Soğutucu suyu az

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Soğutucu suyu az

mucahitduran link' Alıntı:
Bugün aynı hatayı benim araçta verdi... Suyum çok minik bir şekilde azalmıştı geçtiğimiz günlerde... Araba da 14.500 KM'de bakıma sokacağım diye su koymadım ama çok eksikte gözükmüyor... 15.000 KM'ye kadar beklesem bir sıkıntı olur mu veya bu bir arıza belirtisi falan mıdır?

Dün motor kaputunu açtığımda karter korumanın  orada bir sürü yağ gördüm (yağdan siyahlaşmış). Ama incelediğimde herhangi bir yerden sızdırdığını görmedim. Aracın yağ ömrü göstergede %0 olsa da, yağını kontrol ettiğimde herhangi bir eksikliğe rastlamadım.

Yukarıdaki iki durum sizce bir arızanın habercisi midir? Aracın performansında vs. bir düşüklük hissetmedim...

sorularım yukarıdadır :D :D :D

1.soru için bence Mücahit bekleme 500km daha erken bakım her zaman iyidir gerisi hakkında bir fikrim yok :D

2.soru yağın fazla mı ki acaba ya da önceden fazlaydı ama sen aracı sıkıştırarak kullandıysan taşa taşa normale gelmiş olabilir yani bakımda aracına filtreyle beraber 4lt konması gerekirken + filtre var diye 4,5lt yağ konmuş olabilir

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı uyarıyla aylardan beri uğraşan biri olarak aracımı yarın sanayiye götürmeyi düşünüyorum  011zaa Su seviyesinde bazen 2 parmak kadar azalma meydana geliyor. Aracı geçen hafta lifte kaldırdık karter korumanın üstünde sıvı biriktiğini gördük. Belli ki alltaki hortumların birinde kaçak var bakalım sorun nerdeymiş. Yarın haber veririm  :D

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

O simdi asker link' Alıntı:
Aynı uyarıyla aylardan beri uğraşan biri olarak aracımı yarın sanayiye götürmeyi düşünüyorum  011zaa Su seviyesinde bazen 2 parmak kadar azalma meydana geliyor. Aracı geçen hafta lifte kaldırdık karter korumanın üstünde sıvı biriktiğini gördük. Belli ki alltaki hortumların birinde kaçak var bakalım sorun nerdeymiş. Yarın haber veririm   :D

Geçmiş olsun hocam LPG var mı? Bir de motor seçeneğiniz nedir?

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracimda 2 aydir lpg takili fakat daha öncesindede bu uyariyi aliyordum.motor secenegi 1.4T bakalim ne sorunu varmis yarin belli olcak insallah.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

aracimda 2 aydir lpg takili fakat daha öncesindede bu uyariyi aliyordum.motor secenegi 1.4T bakalim ne sorunu varmis yarin belli olcak insallah.

İnşAllah ufak bir şeydir hocam :)

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Soğutucu suyu az

wasiyet link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba. Araç soğutucu suyu az uyarısı veriyor nedir bu ? Uzun yola çıkacağım birazdan sıkıntı çıkarır mı ? Klima kullanmayacağım
Antifiriz kabına ve regülatör e giden hortumları kontrol ettirin. Sanirim bağlantı yerlerinden hafif su kaybı vermiştir. Aynı sorun ben ve bir arkadaşımın başına defalarca geldi. Hortum catliyor veya tam eklem yerlerinden su kaçırıyordur. LPG servisiniz hortumlari kontrol ederek sorunu çözecektir.

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende de aynı uyarıyı sık sık veriyodu CMS marka devirdaim pompası aldım ve değiştirdim  evil_Chamaillerie Fiyat 150 lira alman malıymış bu zamana kadar bir sorun yaşamamışlar. GM markaya 360 lira dediler  031blaa

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Bende de aynı uyarıyı sık sık veriyodu CMS marka devirdaim pompası aldım ve değiştirdim  evil_Chamaillerie Fiyat 150 lira alman malıymış bu zamana kadar bir sorun yaşamamışlar. GM markaya 360 lira dediler  031blaa
Hocam peki devir daim pompasından olduğuna emin oldu mu tamirciler? Dün servise (OPAL) götürdüm LPG'ye bakan arkadaşlar randevu vereceklermiş. Haftaya salı-çarşamba gibi bakacaklar. LPG regulatöründen olabilir dedi tamirci arkadaş. O parça nedir, ne değildir hiç bilemiyorum :)

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mücahit bey aracı lifte kaldırmadan baktılar bişey bulamadılar. Sonra lifte kaldırdık alttan bakınca devirdaim pompasından geldiğini tespit ettiler. Parçayı çıkardıklarında toplu iğne ucu kadar bir kaçak olduğunu gördük. Benim araçta da lpg var ama lpg den önce de aynı uyarıyı almıştım. Sonra uyarı gidince pek oralı olmamıştım. Son zamanlarda sık sık bu uyarıyı verince baktırmak zorunda kaldım ve parça değişti.

Lpg den kaynaklı da bu sorunlar olabilir. Biz hortumları felan hep kontrol ettik onlarda delinme veya gevşeme yoktu. Siz yine de bir baktırın..

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Mücahit bey aracı lifte kaldırmadan baktılar bişey bulamadılar. Sonra lifte kaldırdık alttan bakınca devirdaim pompasından geldiğini tespit ettiler. Parçayı çıkardıklarında toplu iğne ucu kadar bir kaçak olduğunu gördük. Benim araçta da lpg var ama lpg den önce de aynı uyarıyı almıştım. Sonra uyarı gidince pek oralı olmamıştım. Son zamanlarda sık sık bu uyarıyı verince baktırmak zorunda kaldım ve parça değişti.

Lpg den kaynaklı da bu sorunlar olabilir. Biz hortumları felan hep kontrol ettik onlarda delinme veya gevşeme yoktu. Siz yine de bir baktırın..

Tüm sisteme baktıracağım hocam. Çok teşekkürler :)