"Soğutucu az.Soğutucu koy" Uyarısı.

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar,şehir dışında araba kullanırken ayrı ayrı iki kere ekranda "Soğutucu az.Soğutucu koy" diye uyarı çıktı.İlkinde bunun ne olduğuna kafa yorarken,başka şeylere kafa yormaktan unutmuştum.İkinci kez ekrana çıktığında uygun bir yerde durup hemen servisi aradım.Bana yedek su kutusunda su olup olmadığını sordular.Baktım su vardı.O zaman yedek su kutusunu ve sensörünü değiştirmemiz lazım dediler ve bugün Aydın Opel Surtaş Servisi'nde garanti kapsamında değiştirdim.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: "Soğutucu az.Soğutucu koy" Uyarısı.

sanalbiri link' Alıntı:
Arkadaşlar,şehir dışında araba kullanırken ayrı ayrı iki kere ekranda "Soğutucu az.Soğutucu koy" diye uyarı çıktı.İlkinde bunun ne olduğuna kafa yorarken,başka şeylere kafa yormaktan unutmuştum.İkinci kez ekrana çıktığında uygun bir yerde durup hemen servisi aradım.Bana yedek su kutusunda su olup olmadığını sordular.Baktım su vardı.O zaman yedek su kutusunu ve sensörünü değiştirmemiz lazım dediler ve bugün Aydın Opel Surtaş Servisi'nde garanti kapsamında değiştirdim.
araba bu kadar elektronık  olunca arıza verıyor malesef

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Garantiden olmasaydı,120 TL para verecektim.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sanalbiri link' Alıntı:
Garantiden olmasaydı,120 TL para verecektim.
beteri olmasın ufak seyler bunlar
gecmış olsun

Gökalp1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bir bu kalmıştı demiştim o da başıma geldi.3 gündür sabah okula gidiyorum akşam çıkacakken bu uyarıyı veriyor halledemezlerse iyice soğuyacağım aracımdan

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

Gökalp link' Alıntı:
bir bu kalmıştı demiştim o da başıma geldi.3 gündür sabah okula gidiyorum akşam çıkacakken bu uyarıyı veriyor halledemezlerse iyice soğuyacağım aracımdan
çok basit bir tamir olacak kafanıza takmayın soğutma suyu kabını ve muşirini değiştirecekler 15 dk lık bir işlem.

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Soğutucu Az uyarısı bendede vermeye başladı birkaç gündür. Odak'tan randevu aldım gidip göstereceğim.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

arkadaşlar hemen sensör arızasına yormayalım. belkide su gerçekten eksilmiştir.
bidondaki birleşim yerinin altında görünüyorsa eksiktir. ha yok eğer tam çizgideyse ozaman değişecek ki değişmeyen araç sayısı daha azdır tahminimce.

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bahadircakir link' Alıntı:
arkadaşlar hemen sensör arızasına yormayalım. belkide su gerçekten eksilmiştir.
bidondaki birleşim yerinin altında görünüyorsa eksiktir. ha yok eğer tam çizgideyse ozaman değişecek ki değişmeyen araç sayısı daha azdır tahminimce.
Tam çizgi izasında hatta biraz yukarısında, kontrol etmiştim daha önce. Ama yedek depo dedikleri yeri anlamadım. Onun seviyesi nasıl kontrol edilecek yada? Birde neden su eksilsinki eksilmemesi gerekiyor. 16.800 de bakıma girmişti en son şuan 26.000 de 10.000 km de azalırmı.

Aracın yağ ömrüde %9 yazıyor bende bunuda sorucam normalmidir sizce? 30.000 bakımına 4.000 km var.

B

bahadircakir

Bilgi Girilmemiş

eksilebilir.

yağ ömrüne gelince o zaman olarak hesap yapmakta. dikkate almaya gerek yok.