sogutma suyundaki yagi temizlemek

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aracimin motor suyuna yüksek miktarda yag karismisti benden önceki sahibi contayi yakmis genc bi elemandi ben bunu farkedince servise gittim opel servisi benden 1200 euro normal bir tamirci 700 euro bir tanidigin tanidigi ise 300 euroya degisimi yapti allahtan ust kapakta catlak yoktu simdiki sorunum isi ucuza hallettirdigim icin sudaki yag temizlenmedi ben bu yagi ne sekilde temizleyebilirim herhangi bir yag cözücü ilac biliyormusunuz?

buda benim yanik contamin resmi
snc00106y.jpg

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
suyu tamamen boşalt.. sonra tekrar yeni su doldur.. %90 temizlenir.. olmadı bi defa daha yaparsın bu işi..

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekku ederim cevap icin dusundugum boru kenarlarina falan yapisan suydu sanirim sürekli bosaltimda sorun dediginiz gibi cözülecektir ama cahilligimi magzur görün bunun bosaltim muslugu nerededir?

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
kaputu açın dizlerinizi tampona dayayın radyatöre doğru eğilin radyatörun sol alt kısmında kelebek tarzı bi vida göreceksiniz onu acın ilk etapta tıkalı olduğu için su gelmeye bilir bu arada su koyduğunu plastik kabında kapağını acın motora doğru giden siyah kaucuk bir boru göreceksiniz karşıdan baktığınızda biraz kalında onu sıkın bırakın elinizle pompalarcasına bu işlemi su radyatörden gelene kadar yapın su boşaldıktan sonra eğer imkanınız varsa hortumla su deposuna su doldurun ve hortumu orada devamlı su gelecek şekilde bırakın 10 dk boyunca devir daim yapsın radyotörden temiz su gelene kadar bekleyin ondan sonra radyatörun tıpasını takın 2 şişe antifiriz koyun uzerine yeterli miktarda su doldurun basın marşa yola devam kolay gelsin

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekku ederim cevap icin dusundugum boru kenarlarina falan yapisan suydu sanirim sürekli bosaltimda sorun dediginiz gibi cözülecektir ama cahilligimi magzur görün bunun bosaltim muslugu nerededir?

kardeş boru kenarına yapışma derken tam neyi kastediyorsun. çünkü yağlı su bi yere yapışmaz. ilker arkadaşında dediği gibi. hortumu üstten dayayın alttan da ya kelebek vidasını açın yada büyük siyah bi hortum vardır onu çıkarın yerinden.. aksın gitsin pis su..

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yag sudan hafif oldugu için sürekli yukarda kalacaktır, genleşme kapında sürekli birikir ;)
genleşme kabını sökerek haftada 1 temizleseniz 2-3seferde temizlemiş olursunuz ;)

Ben 4-5 defa yaşadım :( conta hiç yakmadım ama yag sogutucusunu patlattım bi kaç defa..

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardimlariniz icin tesekkür ederim bugün yaziyi yazdiktan sonra ailemle biraz gezintiye cikayim dedim ve mecburi olarak ilk su degisimini yapmis bulundum ustam termostata bagli olan kalin hortumun vidasini SIKMADIGINDAN kisa bir süreigine mecburen yolda kaldim yol yardim gelince sorun cözüldü iyiki otubanda olmadi ayni olay simdi sirada dediklerinii uygulamak var yardimlarinizdan dolayi tesekkür ederim

Yiğit18

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun, mehmet beyin sunduğu seçenek yapılması gereken tek seçenek zamanla normale döner