soğuk havada aracın gaz yememesi

el fenomeno

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımı bu sabah çalıştırdıktan sonra biraz ilerledim ve düz yolda hızlanmak için gaza bastığımda araç hiçbir tepki vermedi. yani araç gaz yemiyordu ve devir de yükselmiyordu gaza bastığımda. göstergelere baktığımda bir arıza ışığı farketmedim ancak  emniyet kemerini takmayınca gelen sese benzer bir uyarı sesini iki kere duydum. daha sonra aracı sağa çekip durdurdum ve bir süre bekledim. Tekrar çalıştırdığımda aynı sorunla karşılaşmadım ama merak ettim bu durumun nedenini. Benzer bir problem yaşayan oldu mu acaba? soğuğa yordum ama emin de değilim..

MuratS2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: soğuk havada aracın gaz yememesi

el fenomeno link' Alıntı:
arkadaşlar aracımı bu sabah çalıştırdıktan sonra biraz ilerledim ve düz yolda hızlanmak için gaza bastığımda araç hiçbir tepki vermedi. yani araç gaz yemiyordu ve devir de yükselmiyordu gaza bastığımda. göstergelere baktığımda bir arıza ışığı farketmedim ancak  emniyet kemerini takmayınca gelen sese benzer bir uyarı sesini iki kere duydum. daha sonra aracı sağa çekip durdurdum ve bir süre bekledim. Tekrar çalıştırdığımda aynı sorunla karşılaşmadım ama merak ettim bu durumun nedenini. Benzer bir problem yaşayan oldu mu acaba? soğuğa yordum ama emin de değilim..

araç nedir, vites manuel mi?

bende ankarada yaşıyorum ilk çalıştırmada en az 3 dk. bekliyorum ona rağmen 2 den 3 e geçerken çok hafif de olsa bir silkeleme oluyor ve bir daha olmuyor. Araç otomatik ve ilk çalıştırdığımda hava 0 derece genelde.. Soğuktan olduğunu düşünüyorum bende ama sizin dediğiniz kadar değil.. Benzin,mazot,lpg aldığınız yeri gözden geçirin derim..

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

el fenomeno link' Alıntı:
Hocam aynı sorunu ben yaz günü sıcakta yaşadım. Bu sorun olmadan bir gün evvel aracı tıkırtılı yüzeyde 15 dk. boyunca kullanmıştım. Ekranda Servis:ESP, Aracı en kısa sürede servise götürün, Hızınız azaltıldı! şeklinde uyarı gelmişti. Kontağı kapatıp,  bekleyip tekrar açtığımda düzelmişti. Ankara'ya kadar bir kaç kere bu sıkıntıyı yapmıştı. Ankara'ya geldiğimde aracı servise götürmüştük. Servis sorunun sensörde olduğunu farketti ve düzeltti. 15 DK.'lık bir işlem ;)

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

buyuk ihtimalle manevra yaparken direksiyondan limitoru aktif etmissiniz. başlangıç 25 km/h. dip gaz yapınca da 25 km/h yi gectiğiniz için 10 saniye yada gaz pedalına tekrar basana kadar sinyal sesi gelir.

mücahit beni ara :)

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Cosmo link' Alıntı:
buyuk ihtimalle manevra yaparken direksiyondan limitoru aktif etmissiniz. başlangıç 25 km/h. dip gaz yapınca da 25 km/h yi gectiğiniz için 10 saniye yada gaz pedalına tekrar basana kadar sinyal sesi gelir.

mücahit beni ara :)
Arıyorum abi.

business1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçen hafta bende sıfır aracımı eve götürürken aynı şeyi yaptı dediğiniz gibi sağa çektim 2 dakika sonra çalıştırdım daha olmadı. Benzinden olabilir ayrıca ben o gün biraz devirsiz kullanmıştım ondan da olabilir diye düşünüyorum. Acaba sizde devirsiz mi  kullandınız??

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

business1981 link' Alıntı:
Geçen hafta bende sıfır aracımı eve götürürken aynı şeyi yaptı dediğiniz gibi sağa çektim 2 dakika sonra çalıştırdım daha olmadı. Benzinden olabilir ayrıca ben o gün biraz devirsiz kullanmıştım ondan da olabilir diye düşünüyorum. Acaba sizde devirsiz mi  kullandınız??
Hocam devirsizlikten yapmaz. Sizin aracınız için daha önce verdiğim öneriyi tekrarlayacağım. Sıfır araç sıkıntı çıkartmaz (problemsizse eğer) Bence aracınızda bir sıkıntı var. Servis ne diyor?

business1981

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Hocam devirsizlikten yapmaz. Sizin aracınız için daha önce verdiğim öneriyi tekrarlayacağım. Sıfır araç sıkıntı çıkartmaz (problemsizse eğer) Bence aracınızda bir sıkıntı var. Servis ne diyor?
hocam şimdi plaka çıkartmadığım için tam kullanamadım da. O günden sonra 25 km yaptım aynı şeyi yapmadı daha...

oki_58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı sorun bugun bndede oldu. Sivasta yaşıyorum hava cok soguktu aracta hafif bi titreme hissettim ekrana baktım kiariza lambasi yaniyor. Neyse hemen servise gittim  araci pc ye bagladilar lpg den dolayi old gunu söylediler.arizanin sebebini bi kagida yazdilar lpg ustasina goster dedi. Kagitta fakir yakıt yaziodu  ariza isigini sildiler lpg takilan yere gonderdiler.  Neyse lpg takilan yere gittim ayar yaptilar. Gecti saniyordum ama aksam uzeri ayni sorun yine oldu :-(