Slikon Lekesi

Kaya_44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar aracıma bady kit taktırdım usta acemi ve malzeme yan sanayii (efe polyester) olunca düzgün ayar tutturamdk mecbur bazı yerlere slikon dolgusu yaptık dolgu yaparkende ön ve arka tapmann bazı yerlernde slikon lekesi kaldı bu lekeyi nasıl çıkarabilirim aseton(oje temizleyici bayanların kullandığı) kullandım ufak bir bölgeye boyaya zarar veriyor, pasta kullandım sildim oda çıkarmadı. Tavsiyeniz varmı ?
Birde 1-2ay içerisinde aracıma pasta cila boya koruma yaptırmayı düşünüyorm kılcal fırça çizikleri var istanbul avrupa bölgesinde tavsiye edeceğinz bi yer varmı, sizce 2014model araç için erkenmi birde boyayı yıprandırıyormu (not:araç rengi beyaz)

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siyah silikon ısınınca elle çıkarılabiliyordu sanırım. öyle tam emin olmadan kimyasal bir şey sürmeyin

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
sonaxın reçine sökücü spreyini kullanılıp silikon artıklarından kurtulabilirsin

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
etiket sökücü diye aratırsanız hg ve polisilin ürünleri var onlar cıkartır bence.

Kaya_44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Reçine sökücü boyanın cilasını alır diyorlar, silikon dayson marka çok acayip tutmus çok uğrastım çıkmadı üstüne yağmur yağdı iice yapıştı

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Reçine sökücü boyanın cilasını alır diyorlar, silikon dayson marka çok acayip tutmus çok uğrastım çıkmadı üstüne yağmur yağdı iice yapıştı

sıkıntı yok, hertürlü cila etkisini kaybedicek, hatta montaj sırasında silikon iyice yapışsın diye o bölge ciladan arındırılmıştır.

Kaya_44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıkıntı yok, hertürlü cila etkisini kaybedicek, hatta montaj sırasında silikon iyice yapışsın diye o bölge ciladan arındırılmıştır.

Yok öyle bir işlem yapılmadı özellikle yanında bekledim herhangi bir şekilde boyaya müdahale ettrmdim hatta vida bile tutturmasına izin vermedim

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
karar senin, ben yine de sonax reçine sökücüyü tavsiye ediyorum, işlem bittikten sonra bi cila geçersin n olucak ki? aseton, tiner gibi çözücülerden iyidir, hem de zararsızdır