sızdırmazlık raporu yardım....!!!

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
ustalar benim sızdırmazlık ve muayene zamanı geldi benim araştırıp net bir cevap alamadığım konu sızdırmazlık raporundan en geç kaç gün sonra muayene yapılıyor sızdırmazlık kaç gün geçerli kimi 1 gün kimi 1 hafta kimi 15 gün diyor kesin bilgisi olan varmı malum muayene kuyruklarından aynı günde yaptırmak zor..saygılar..:help:

arkadaşlar bu gün gazi ünv. gittim ve kesin olarak öğrendim sızdırmazlık raporu muayeneye kadar 7 gün geçerli aksi halde tekrar yaptırmak gerekiyormuş bilginize...

Son düzenleme:

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GAZ SIZDIRMAZLIK RAPORU NEDiR ?

Sızdırmazlık Raporu, Makine Mühendisleri Odası tarafından, LPG'li ce CNG'li araçların kontrolü sonucunda, araçta gaz kaçağı olmadığına dair rapordur. Daha önceden aracın ruhsatına "LPG" işli araçlar yada yetkili bir firma tarafından montajı yapılmış araçlar, Makine Mühendisleri Odası'na araçlarını kontrol ettirdikten sonra montajı uygunsa ve aracın sızdırmazlığı sağlanmışsa bu raporu alabilirler.

Daha önceden LPG ruhsatı olan araçlar Makine Mühendisleri Odası'nın herhangi biri birimine bu raporu almak için başvurabilirler. Yeni montaj yapılan araçlar ise, Makine Mühendisleri Odası tarafından verilen "SMM" belgesini, montajı yapan firma hangi birimden almışsa, araçlarda "Sızdırmazlık Raporu"nu ve birlikte verilen "Montaj Tespit Raporu"nu aynı birimden alabilirler.

Sızdırmazlık Raporu'nun geçerlilik süresi 1 aydır. Hususi otomobiller 2 yılda bir, ticari araçlar her yıl araç muayene öncesi bu raporu almak zorundadırlar.

Montaj Tespit Raporu, Makine Mühendisleri Odası tarafından, yetkili firmalara verilmiş matbu form evraklar üzerine düzenlenir. Yeni montajı yapılmış araç, Makine Mühendisleri Odasına geldiği zaman aracın Montaj Tespit Raporu, montajı yapan mühendis tarafından onaylanır.

01 Mart 2006 tarihi itibariyle LPG'li araçlara Makine Mühendisleri Odası tarafından LPG/CNG Ruhsatı verilmeye başlanmıştır.

kaynak siralilpg.com

alper_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aklınızda bulunsun sızdırmazlık raporunu gazi üniversitesinde de veriyorlar ve genellikle tenha oluyor.ostime gitmenize ve o kadar sıra beklemenize gerek yok.

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
arkadaşlar bu gün gazi ünv. gittim ve kesin olarak öğrendim sızdırmazlık raporu muayeneye kadar 7 gün geçerli aksi halde tekrar yaptırmak gerekiyormuş bilginize...

Abbasyolcu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sızdırmazlık raporunu bugün aldım. Geçerlilik süresinin ise 1 ay olduğunu söylediler. Bilginize..