Sizce savaşa girermiyiz (siyasi muhabbete cekmeyin)

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaw bugun bir forumda bir kürt arkadaşla fena kapıştım. Ya hani diyordunuz orası guney kürdistan, lak lak edeceginize gidip memleketinzi kurtarsanıza. Biz bunu yıllar once yaptık (atalarımız), siz maşallah lök lök bıdı bıdı konusup durcagınıza gidip guney kürdistanı kurtarın. Bizim ulkemiz degil orası neden adam yollayalım ki. BM bile elini sokmak istemiyor cunku orası tam bir ayı kapanı giren cıkamaz. Aklı olan oraya bulaşmaz ancak ne zaman IŞID , TÜRKİYE topraklarına girer o zaman bakarız

demir-1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu konuda ciddi şekilde korkuyorum cunku savas demek yokluk ve

enflasyon demek ? Umarım abd nin askeri olarak gidip şehitler vermeyiz orada

umarım aileler aglamaz ve tabiki ülkemiz zora girmez.

Şu özel günlerde (cuma günü ve kurban arifesinde) dua edelim beyler

Dostum 35 yıl malum örgütle savaştık artık abd değişik bir versiyonu uygulamaya koyuyor ve artık mehmetçik arap çöllerinde ışid, esed vs vs kovalayacak vah halimize.

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işin acısı hukumet buna canak tutuyor. Gecmişde benzer teskereye karşı cıkan eski Saadet yada sagcı takımı şimdi abd yalakası oldu ama görünüşde abd e karşı dostlar düşman sansın ama saman altından yapmadıkları kalmadı.

demir-1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir ülkede , savaş 'iç karışıklık, doğal afet vs sebeplerle o ülke halkı komşu ülke sınırlarına dayanabilir , temel kural bu sığınmacıları kendi ülkesi veya senin ülkende bir kamp oluşturarak kendin veya bm kanalıyla barındırırsın, adam kilisden girip Edirne nin en ücra mahallesine kadar dağılmışsa artık bu pirincin taşı ayıklanmaz , terör , hastalık vs vs bekle.

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi.

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş abi sende görüyorsundur. Her trafik ışığında bir aile çıkıyor karşımıza. Böyle kontrolsüz iş mi olur. Ülke içinde kendi halkımızın durumunu iyileştirileceğine başımıza yeni işler yeni maliyetler çıkarıyorlar. Sözde sağlık sistemi iyileştirildi. Doktorun parası cebimizden çıkıyor. İlaç katkı payları yüzdeleri derken şimde de en ucuz ilaç baz alınıp üstü bizlerden tahsil edilecek. Yakında tespit edilemeyen hastalıkla ilgili yapılan tahlil, mr, tomografi nin ücretleri de bizlerden tahsil edilecek. Emeklilere üç kuruş zam yağıyorlar enflasyondan 20 kuruş geri alınıyor. Emeklilerin sağlık ve ilaçlarından hiç ücret alınmaması lazımken kesinti üstüne kesinti. Bu suriyelilere milyar dolarlar harcanacağına emeklilerin kendi halkımızın sorunlarıyla ilgilensinler. En ucuz ilaçla sgk ya 500.000.000 usd tasarruf sağlayacaklarmış bu iş yüzünden (suriye) 4.000.000.000 usd harcamışız aferin hükümete halkının sağlık sorunlarıyla ilgileneceğine bu işlerle uğraşıyor. Bu saaten sonra ne hasta olmak lazım , nede emekli olacağımızı bekleyelim. Olsak olsak musalla emeklilik olur. Olur da o günleri görür isek ele geçen para ile aç kalmadan geçinmek veya yaşamak hayal olacak.

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gecen yalovaya gittim tum kafelerde 400 tl e sigortasız suriyeli garsonlar dolu. Adam tek kelime turkce bilmiyor elinde menuden parmakla gosteriyorsun. O kadar rezalet durum.

Ondan sonra mahallede inşaatlarda gecen kürt işciler işci bası ile kapışıyor. Ne oldu diyorum firma 900 tl calısan kürtleri
cıkarmış sigortasız 400 tle calısan araplardan almış ona isyan etmişler. Dedim siz oy verdiniz katlanacaksınız.
Yada sigortasız calıstıran bu adamı maliyeye şikayet edin. Ben şahsen ettim mesela firmanın inşaatı 15 gun muhurlendi
bayagı saglam ceza yemiş sonuc, adamlar 15 gun sonra kaldıgı yerden devam.

İçişleri Bakanı Efkan Ala 'Şiddet misliyle karşılık bulur' .. allah allah sayın ALA'nın sabrını test etmesinler ..
mazallah bir kızar HIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII der parmak sallar IŞID da korkar altına eder.

Son düzenleme:

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cumhurbaşkanlığı secimlerinde RTE'a iste bu savaş kararini verebilme yetkisi oldugu icin karamsar kalmış neticede oyumu kullanmamistim
Savaş yanlısı bir tutum takınıyor TBMM ne göndereceği bir talimat ile heran savaş olabilir

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bir şey söyleyeyim arkadaşlar savaş filan çıkmaz. İçiniz rahat olsun. Aslında burada bir grip hastalığı yayıldı aşı şart :D yaw bazı şeyleri harbiden yazamamak harbiden adama koyuyor yeminle hehehehehe

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ndipi unutma benzer şeyi hitler icinde dediler adam dunya savası patlattı.

gentleman_ su araba resmini kucultsene kardeş sayfayı her refresh edişde chromeun canını okuyor
preview oncesi koca resmi yukluyor bu arada kotası olanın kotasınıda catır catır yiyor her refresh de

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Osman abi şöyle bir durum var. Olayı siyasi bir konuma çekmeden şunu diyebilirim. Ülkede %60 yakın bir kesim Cumhur seçimi ve başbakanlık seçimlerinde tavrını ortaya koydu... savaş çıkacağını sanmam ama çıkar ise de şu anda iktidar ne yaparsa bu %60 destek ile yapar... buda en doğal hakkı. Eğriye eğri doğruya doğru işin özü bu.