Sizce ne yapayım?(FAR hakkında)

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar.2 ay önce tek taraflı bir kaza geçirdim.ön tampon ve farlarım kasko tarafından karşılandı ve 0 GM farlar takıldı + tampon tabiiki.
3 Hafta tekrar küçük hasarlı bir kaza yaptım.Arkadaşlar çok hızlıydı fakat %100 tramer bana verdi kusuru.Her ne ise;

Tamponumu autoking e mini hasardan yaptırdım.Ama ne yazık ki 2 ay önce değişen sıfır farlardan birisi (Sağ taraf) alttan çatladı.Değiştirmek istiyorum.
Sizce 0 mı almalıyım ? Yan sanayi mi ? Çıkma mı ?

Fiyatlar (~ortalama) ;

DEPO marka ->150-170 TL
HELLA marka->220-240 TL
GM marka->400-420 TL
2. EL->150-200TL (Tabi sol taraf daha 2 aylık far olduğu için çok aklıma yatmıyor 2. el.Zamanla deforme olunca fark çıkacak ortaya gibi...)

Sizce ne yapayım ?

Daha önce HELLA yada DEPO marka far kullanan arkadaşlar var mı? Fikirlerini duymak istiyorum.

Şimdiden herkeze teşekkürler...

meseleci06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çağrı Çok Geçmiş Olsun Kardeşim. Çok Üzüldüm..

Ben olsam Çatlağın Tamiri Mümkünse ve Net bi şekilde Gözle göünmeyecek bi yerde ise Tamir ettirim.
Mümkün değilse Sıfır alırım GM.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun...2. el önermem ikinci el falar sararmıs olabilir ve sırıtabilir...ben olsam öbür falr aynı marka sıfır alırdım...

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farları yan sanayi almayın.. orjinalden şaşmamanızı tavsiye ederim cok fark ediyor

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun..Temennim ederim bir daha kaza geçirmezsiniz..Bence depo markalar iyidir..Tabi iyinin olduğu yerde en iyisi de vardır ki hella lar en iyisidir..Hellanın uzmanlık alanıdır far grupları neticede..Yan sanayi alırsanız da yarın bir gün xenon takarsanız eğer ya da gece-gündüz farkından dolayı aracı açık alanda tutmak durumunda kalırsanız, İbrahim Abi nin de söylediği gibi sararma, solma kimyasal olarak bozulma yaşayabilirsiniz..Kısa dönemde belki göstrmez bu sonuçları ama 2-3 senede belli olacaktır..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saglam far gm ise 2.el gm alip temizletip taktirabilirsiniz.hella belki olabilir ama yanyana tutup denemeden almayin sakın uyum sorunu olabilir ic ayna kismında

GT-I8190N cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çağrıcım almadınmı hala, yatırıyormusun arabayı?

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çağrıcım almadınmı hala, yatırıyormusun arabayı?
Kuzen Tramer sonucunu bekliyodum.Kaza yaptığım çocuk yeni götürmüş arabayı.Tamponu trameri beklemeden yaptırmıştım.Far için bekliyordum ondan da güzel haber gelmedi.Yarın sanayiye gidip çıkma farlara bakıcam.Temiz bulursam alırım bulmassam Hella düşünüyorum. 400 vermem orjinale ya :(