Sizce ne kadar eder astra?

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Arkadaşa Allah kolaylık versin. benimde tayinim doguya cıksa bende satardım arabamı oraya gidince cok ihtiyacım olursa uygun yollu ufak tefek bişey alırdım. en azından vurursalar çizerseler kırarsalar içim yanmaz.
öte yandan arkadasın sordugu soru gayet acık ancak forumda bazı insanlar yardım isteyenlerin sorununu veya sorusunu çözecegine yazdıklarıyla ilgili ufak tefek önemsiz detaylarla dalga geçmeyi kendine şiar edinmiş malesef.
tayin sebebiyle pek alada araba satılabilir. bunun birsürü sebebide olabilir ve bunları bu arkadas burada ortaya dökmek zorunda değil. misal; belki adam ailesini götürmeyecek aracı satıp parayı ailesine bırakacak. olaki acil bi durumda lazım olur diye. veya da baska baska sebeplerden de olabilir.
farzedelimki siz tayin yüzünden arac satmaya karsısınız bu arkadasta sizin gibi olmaz zorunda değil herhalde. adamın maaşını sorgulamak nasıl bi işsizliktir anlam veremiyorum.
bunların dısında arkadasın sorusuna gelecek olursak benim paramla arabası 45-50 bin tl arasında temizliğine göre eder.
yeni görev yerinde başarılar dilerim Allaha emanet olsun.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Size birkaç sorum olacak...
Ülkenin ne kadar doğusuna gittiniz?
Gittiğiniz yer neresi?
Orada ne kadar ve hangi amaçla kaldınız?
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak gerekiyor, bu yüzden soruyorum.
Bu nasil bir soru , bu ulkenin dogusuda batisida kuzeyide guneyide bizim degilmi ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aprilia

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu nasil bir soru , bu ulkenin dogusuda batisida kuzeyide guneyide bizim degilmi ?

Elebette bizim ancak sizin ülkenin dogusuna ne kadar yaklaştığınız ve oraları ne kadar iyi bildiginizle alakalı bu meseleler.
Özel bir soru sormadım. Siz cevabı verirseniz neden sorduğumu zaten anlayacaksınız ya da ben izah ederim sonrasında. Ama evvela doğuyu ne kadar özümseyerek gerçek yaşantılarınıza ne kadar dayandirdiginizi bilmek gerek.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayda ne kadar para aliyosunuz?
Bankamatikten maas cekerken bu kadar sikayet ediyomusunuz?
Sizi zorlami o meslege ittiler?
Ahh ahh sinir oluyorum şöyle tiplere , bakin abicim bi meslegi yapmaktan sikayetciyseniz, mutsuzsaniz yapmayin.
Daha gecen gun bunu konusuyorduk eskiden boyle degildi , millet isteyerek dahil oluyordu bu meslege bir onuru vardi , ama artik disarida is bulamayan bu meslege yoneliyor...
Sizde onlardansiniz sanirim.
Fazla soze gerek yok.
Yeni gorev yerinizde basarilar.

Olcay, burda çoğumuz bir birimizi tanımıyoruz. sadece yazdığımız yorumlardan tanımaya çalışıyoruz. Arkadaş bir konu açmış ve fikirlerimizi sormuş. Bence senin yaklaşımın çok hoş olmamış. Bir birimizi kırmaya, rencide etmeye gerek olmadığını düşünüyorum.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konunun bukadar farklı biryere gitmesi, kişinin araç, ev alıp satma sebebinin irdelenmesi, sonrası kişinin mesleği ve şartlarının sorgulanması hiç hoş değil.

Herkes bir şekilde iyi yada kötü, kolay ya da zor evine ekmek götürüyor, ev geçindiriyor. Bunu ailesi, çocuğu olan daha iyi anlar.

Arkadaş sadece aracının özelliklerini söyleyip fiyat araştırması yapıyor. Bilen, tahmin eden, mukayese eden elbette birşeyler yazıp karalar. Yoksa benim gibi konuyu okuyup geçer.

Birbirimizi kırmaya, streslenmeye, terslemeye hiç gerek yok. Burası hepimizin, elbette buraya yazıp, sorup bilgi alacağız.

Herkese Saygılar...

_KILIÇ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı satışlar. Yeni görev yerinizde hayırlı olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun. Rabbim sizleri sevdiklerinize bağışlasın. Maaş günü bankamatikden ne kadar cekiyorsunuz bilmiyorum ama sonuna kadar helaldir ve benim hakkım varsa helal olsun. Eminimki kürsüde oturupda hiçbir iş yapmayanlardan vatana millete en ufak faydası olmayanlardanda az alıyorsunuzdur.Aracınızıda inşaallah gönülüzde olan fiyata satarsınız.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hic adamin yalan soyleme ihtimalini dusunmeden beni aforoz edin :)
Unlu bir artizin de dedigi gibi;
"-hayfan gibi şiy yapiyorsunuz yav"

luna167

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adam arabasının değerini sormuş, konu gitmiş bilmem nereye. Sanane arabasını neden sattığı ?kardeşim! sahibindene gir ,zaten orası şu an araba borsası gibi; arabana yakın ilanları incele, ona göre fiyatını yaz.

Ose

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olcay bey senin yaklaşımınla her türlü olaya duruma yaklaşırsak yada düşündüğünü düşünürsek herkes paronayak olur. Arkadaşımıza direk önyargıyla yaklaştın doğu lafı etmeyecekti senin yüzünden açıklama yapmak zorunda kaldı ve gene yanlış anladın mesleğini sevmiyor ibaresi çıkardın. Pes diyelim ☺

Astrask55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olciyak senin derdin ne be ne alakası var mesleğinden şikayet le sana edebiyat yap diyen mi oldu insan gibi bi soru sorduk sadece tayin sebebiyle dememde ki tek maksdim ederini veren olmazsa iki uc yıl bekletirim arabmi yine satmam saçma sapan konuşuyorsun işin gücün şov yapmak