sizce fiyat nasıl

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: sizce fiyat nasıl

hllb link' Alıntı:
arkadaşlar bir şeyi göz ardı ediyorsunuz, özellikle aracını alalı 1 yıl olmuş yada yaklaşmış olanlar. o zamanlar satışlar şimdiki gibi yoğun değildi ve bayilerin elinde araba olurdu. ben mart sonu aldığımda bile bayilerde araba yoktu. keşke eskiden olduğu gibi 2-3bin inseler, ancak şu sıra bayilerin tuzu kuru. yaz başında da bazı arkadaşlar temmuz ağustosu bekleyin kampanya olur falan diyordu ama olmadı. normal şartlarda bayilerin elinde 2011 olur onu elinden çıkarmak için fiyat düşer ama zaten elinde stok yok ki. tek ihtimal siparişini 2011 olarak vermek zorunda ise o zaman müşteri kaçırmamak için indirim yapabilir ama o da çok olmaz. bir diğer ihtimal satıcını kota doldurma ihtiyacı varsa indirim yapar o da şans işi. dolayısıyla araç almak isteyenler 3-5 bayiden fiyat alıp en uygun olanı sipariş etsin. ben olsam 2.000 ucuz olsun 2011 olsun derim ( zaten 2012 donanımda eksilenler olacak gibi ) öte yandan satmak istediğinizde araç 2012 model dediğinizde trafik çıkışı ne zaman diyecekler ve 2012den önce trafiğe çıkan bir 2012 araçla ocaktan sonra trafiğe çıkan 2012 araç arasında fiyat farkı olacak.
kesinlikle katılıyorum. ben de uzun zamandır dile getiriyorum. artık otomotiv şirketleri stoklu çalışmıyorlar. bu nedenle yuksek miktarda indirim beklemek yanlış olur. aracı aldıgımdan bu yana doviz ayrıca %30a yakın arttı. doların 2tlye dayanıcagını tahmin ediyoruz... cari açıgın devam etmesi durumunda(-ki yukselen doviz frenleyecektir) ek ÖTV artışları gelecektir.

burcinkarabacak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

peki 50.000 TL nin altinda indirim yaparsa ne kadara kadar alinabilir yada navigasyon taktirmak maliyeti ne kadar etkiler...

saygılar

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

burcinkarabacak link' Alıntı:
peki 50.000 TL nin altinda indirim yaparsa ne kadara kadar alinabilir yada navigasyon taktirmak maliyeti ne kadar etkiler...

saygılar
bayinin ve satış görevlisinin o anki kotasına ve nakit ihtiyacına göre değişir. biraz da şansa kalmış size 49500 derler bir başkasına 47000 derler. bayiye girin danışmadaki kişiye en çömez satıcı yada en az satış yapan kim diye sorun :) eski olanlar kurttur indirim yapmaz yada güzel hatunlar cazibesini kullanıp alıcıyı kandırır o yüzden kota sorunu yoktur . en iyi fiyat artı hediye veren bayiyi bulup anlaşmanızı tavsiye ederim. hediye dediğim kauçuk paspas, karter koruma, yada ne koparabilirseniz küllük vermezler zaten. navigasyona genelde 2000tl civarı istiyorlar ona da 1800 1700 gibi pazarlık yapın bence. yada benim gibi harici navigasyonla idare edin 200 250tl civarı.

burcinkarabacak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Navigasyon paspas karter dahil 51000 liraya almak mantikli mi peki hocam

Saygilar

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Navigasyon paspas karter dahil 51000 liraya almak mantikli mi peki hocam

Saygilar
bence evet, ama sonra bir başkası aynı şeyleri 49.000 almış demeyin bana :)  çünkü şöyle bir örnek vereyim, nissan'da çalışan bir arkadaşım var quashqai yi normalde liste fiyatından 2bin 3bin gibi düşük veriyorsa bana 4.500 gibi bir indirim yapmıştı. hem arkadaşım olduğu için hem de o ay kota doldurması gerekiyordu.

burcinkarabacak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anladim hocam ozaman yarin tekrar arayip konusacagim dizel icin son fiyat alacagim navigasyinlu olarak 51000 lira olursa alalim

Saygilar

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Anladim hocam ozaman yarin tekrar arayip konusacagim dizel icin son fiyat alacagim navigasyinlu olarak 51000 lira olursa alalim

Saygilar
konu başlığı 1.4t değil miydi? neyse  umarım istediğiniz fiyata istediğiniz donanımı bulursunuz kolay gelsin.

burcinkarabacak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet hocam ama anladigim daha uygun fiyatlara alinabiliyormus olursa dizel olmazsa 1.4 t alacaz insallah

Hersey icin tesekkurler

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Elazığ "Opel Karalar"ı muhakkak ara, dün benim gittiğim kuaför arkadaş almış burada 1,4 turbo, sport paket, beyaz 46000 tl dedi bana büyük ihtimal 2011

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2012 model için telefonda 50.800 fiyat aldım.ben bunu beğenmedim size 2011 için çok az indidirm yapmışlar.
istanbulda 49 satan yer bulsam çok iyi olacak.