Sizce (17") mi yoksa (18") mi olmalı..

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Günlerdir kafama takılıyor forumda konu açmak istedim fırsat olmadı aracıma yeni bir jant takımı almak istiyorum fakat nerden ne alayım ebatı ne yapayım komple jant & lastik mi değiştireym kestiremedim..
Kışlık lastiklerimi değiştiren bayi tanıdık olmasına rağmen jantlarda ufak tefek çizikler olmuş ve çok da pratik olmuyor o yüzden bu jantları almakta karar kıldım..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-17-inc-yeni-opel-astra-j-opc-janti-5x105-siyah-muzaffer-ticaret-148057968/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-teker-ticaret-opel-astra-j-yeni-opc-7-5x17-5x105-gun-metal-144977336/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-17-inc-yeni-opel-astra-opc-janti-5x105-fume-muzaffer-ticaret-148057718/detay

17" alırsam şayet bu jantlar arasında kararsız kaldım siyah renkli olan bence beyaz bir araca yakışmıyor kırmızı siyah renk araçta güzel ama bizde güzel durmuyor diye düşünüyorum Gün Metal yakışıyor onda karar kıldım tabiki sizin fikirleriniz de önemli benim için

Birde kararsız kaldığım diğer konu ebat farkı 17 "
wjYq5G.jpg

Kq2AlW.jpg

Bir bunlar var var olan lastiklerimi değiştirmek yerine 1000 tl masrafı geçmeden sıkışmadan alabileceklerim ama güzel duruyormu bilemiyorum birde Foruma üye olan bu değerli kardeşimizin 18" jantları
eozd82.jpg

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ynt: Sizce (17") mi yoksa (18") mi olmalı..

Füme de güzel gider bak, beyaza yakışacağını düşünüyorum.

Birde 18'' Türkiye şartlarında zor, yanlış bilmiyorsam biraz da yakıtı arttırıyor ama güzel görünüyor yahu. :)

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben olsam (ki yakında OPC janta geçiş yapacağım) gun metal rengini direk elerim.  :)
Gun metal'i bu janta hiç yakıştıramıyorum.  ::)
Siyah boyalı OPC jantı beyaz araç üzerinde birçok kez gördüm ve beğendim ama fümenin de yakışacağını tahmin ediyorum.  :)
Ebat konusunda da lastik masrafı sıkıntılı olacak olsa da 18 öneririm. 17 OPC jantta biraz sönük kalıyor, jant kendini göstermiyor.

Ben 18 inç, siyah boyalı alacağım.  :)

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Füme de güzel gider bak, beyaza yakışacağını düşünüyorum.

Birde 18'' Türkiye şartlarında zor, yanlış bilmiyorsam biraz da yakıtı arttırıyor ama güzel görünüyor yahu. :)
Abi mert bana para harcatacak onu boşversek mi  :D yakıtt konusunda pek bir bilgim yok abim de 2000 tl ye yakın masraf çıkacak jant & lastik alırsam gel gelelim görünüme elbette 18 " daha güzel duruyor da işte şıkıştıracak beni alacağımız jantlar Replica türkiye şartlarına göre dayanıklılık derecesi nedir sizce 18 " çok kasar aracı mı yorar cebimi ??
Son ayrıntı Flexride var aracımda biliyorsunuz şimdi bu jantlar benim amortsörlerimden birine zarar verirse sarsıntıdan süspansiyonda sıkıntı çıkarsa şayet 4  jantın fiyatına karşılık olacak 1 amortisör  ::)

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Ben olsam (ki yakında OPC janta geçiş yapacağım) gun metal rengini direk elerim.  :)
Gun metal'i bu janta hiç yakıştıramıyorum.  ::)
Siyah boyalı OPC jantı beyaz araç üzerinde birçok kez gördüm ve beğendim ama fümenin de yakışacağını tahmin ediyorum.  :)
Ebat konusunda da lastik masrafı sıkıntılı olacak olsa da 18 öneririm. 17 OPC jantta biraz sönük kalıyor, jant kendini göstermiyor.

Ben 18 inç, siyah boyalı alacağım.  :)
Kardeşim güzel söylüyorsun hoş söylüyorsun da odak jantlara 1200 - 1300 fiyat çekiyor lastiklerde aynı fiyattan aşağı alınmayacak bunları yaptık diyelim bu replica nın bize hoş görüntsünden ziyade hiç - yönü olmayacak mı  032questn

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:
Kardeşim güzel söylüyorsun hoş söylüyorsun da odak jantlara 1200 - 1300 fiyat çekiyor lastiklerde aynı fiyattan aşağı alınmayacak bunları yaptık diyelim bu replica nın bize hoş görüntsünden ziyade hiç - yönü olmayacak mı  032questn

- yönü olmaz mı tabi var.  :)
Hissedilir derecede olmasa da performansı düşürür, yakıt tüketimini arttırır, ocağa incir ağacı fidanı diker.  general__p

+ olarak
Yine hissedilir derecede olmasa da yol tutuşu arttırır, 17'ye göre bence çok daha hoş bir görüntü sunar.  :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:
Hissedilir derecede olmasa da performansı düşürür, yakıt tüketimini arttırır, ocağa incir ağacı fidanı diker.  general__p

+ olarak
Yine hissedilir derecede olmasa da yol tutuşu arttırır, 17'ye göre bence çok daha hoş bir görüntü sunar.  :)

Sonra fidanlar ağaca, ağaçlar ormana dönmesin yurdumda? (:)

UnStabLe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

MeRt link' Alıntı:

+ olarak
Hadiii paşa ben o kadar araştırdım da hiç bir insan evladı yakıt yazmamış arkadaş tabi konu astra olunca moderatöründen tut üyesine  bizim forumda önce yakıt değerlendirmesi  :D :D
Kardeş dediğin gibi yakıtı etkilerse zaten yetiştiremiyoruz sıkıntı olur o zaman süspansiyon konusunda çok sorun olmasada performansda önemli olacak onu neden düşürüyor

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Sonra fidanlar ağaca, ağaçlar ormana dönmesin yurdumda? (:)

şahsen ben egzoz+difüzör ile fidanımı dikip, jant+lastik ile ağaca çevirmeyi, yay-cam filmi-body kit-kapı kolu led-yazılım ve Sprint booster ile ağacı ormana dönüştürmeyi düşünüyorum abi.  :D

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

UnStabLe link' Alıntı:
Hadiii paşa ben o kadar araştırdım da hiç bir insan evladı yakıt yazmamış arkadaş tabi konu astra olunca moderatöründen tut üyesine  bizim forumda önce yakıt değerlendirmesi  :D :D
Kardeş dediğin gibi yakıtı etkilerse zaten yetiştiremiyoruz sıkıntı olur o zaman süspansiyon konusunda çok sorun olmasada performansda önemli olacak onu neden düşürüyor

Bahsettiğim artılarda, eksilerde öyle hissedilecek derecede değişim göstermez.  :)
Performansı düşürür dediysem 0-100 hızlanmayı 2-3 saniye arttırır gibi anlaşılmasın yada yol tutuş artar dediysem önceden 100'le girdiğimiz viraja 150 ile girebilmeyi falan sağlamaz.  :)
Kafaya takmaya bile değmeyecek düzeyde artışlar ve düşüşler olur ama olur.  :)

Mesela sürüş karakteristiği hiç değişmeyen ve bunu bizzat gördüğüm bir eski forum üyemiz 17'den 18 janta geçtiğinde, 6-7 aydır sıfırlamadığı ve yol bilgisayarında hiç değişmeyen İstanbul içi yakıt tüketimi, janttan sonra 2-3 ay içinde 9.1'den 9.3'e çıktı ve bu seferde orada sabit kaldı.  :)