sisler nerden yanıyor

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: sisler nerden yanıyor

Farın ayarı en aşağıda olursa yukarı güzelce kalkıyor:) Yukarıdan kastım normalde biraz aşağıda kullandığım için genel kesimden odur yoksa hummer gibi tepeden göremiyoruz onuda çözücem sırf böyleleri için tepeye far takcam :D

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
Farın ayarı en aşağıda olursa yukarı güzelce kalkıyor:) Yukarıdan kastım normalde biraz aşağıda kullandığım için genel kesimden odur yoksa hummer gibi tepeden göremiyoruz onuda çözücem sırf böyleleri için tepeye far takcam :D

farlar normal konumdayken göz alıyorsa ozaman opelin far ayarında sıkıntı var demektir. :)

ciltin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu arka sis lambaları sadece farlar acıkken yanıyor ben bu işin mantığını anlamadım.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Butun arabalarda cok yukarda olunca rahatsiz ediyor ozellikle yuksek arabalarda ondeki aracin yan ve dikiz aynasina baya carpiyor deneyin gorceksinoz:)

Arka sisin normalde yanmamasi bence mantikli turkler icin sis yokken sis actigimiz icin buyuk ihtimal sis olunca far ve sis acilicagi dusunerek mantikli geldi:)

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: sisler nerden yanıyor

albertxx link' Alıntı:
Butun arabalarda cok yukarda olunca rahatsiz ediyor ozellikle yuksek arabalarda ondeki aracin yan ve dikiz aynasina baya carpiyor deneyin gorceksinoz:)

Deneyecek bir durum yok arkadaşım. Hiç bir binek araç yüksüz durumda ve far ayarı 0 konumundayken öndeki aracı rahatsız etmez. Etmemeli de. Eģer ediyorsa o aracın far ayarı bozuk demektir.
Aracı yüklediğiniz zaman burnu havaya kalkacağı için farı duruma göre 1-2 vs konumuna alırsınız.
Lütfen daha fazla uzatmayın. Yanlış bildiğiniz bir konuyu doğru biliyormuş gibi söylemeyin. Saygılar.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nuralk34 link' Alıntı:
Deneyecek bir durum yok arkadaşım. Hiç bir binek araç yüksüz durumda ve far ayarı 0 konumundayken öndeki aracı rahatsız etmez. Etmemeli de. Eğ£er ediyorsa o aracın far ayarı bozuk demektir.
Aracı yüklediğiniz zaman burnu havaya kalkacağı için farı duruma göre 1-2 vs konumuna alırsınız.
Lütfen daha fazla uzatmayın. Yanlış bildiğiniz bir konuyu doğru biliyormuş gibi söylemeyin. Saygılar.
Aynen doğru far ayari 0 konumundayken goz almaz yani ayar dediginiz gibi duzgundur tabii ayar bozuk degilse.
Yuk fazlalastikca burun kalkacagi icin fari asagi indirmek gerekiyor.  045thumbsup

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nuralk34 link' Alıntı:
...  Hiç bir binek araç yüksüz durumda ve far ayarı 0 konumundayken öndeki aracı rahatsız etmez. ...

İşinize karışmayayım, şimdi bana da fırça atabilirsiniz ama: Eğer yokuş yukarı çıkıyorlarsa ve far 0 konumundaysa açının / mesafenin durumuna göre rahatsız rahatsız eder gibi geliğ bağa :)

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
İşinize karışmayayım, şimdi bana da fırça atabilirsiniz ama: Eğer yokuş yukarı çıkıyorlarsa ve far 0 konumundaysa açının / mesafenin durumuna göre rahatsız rahatsız eder gibi geliğ bağa :)

estağfurullah kimseye fırça atmak gibi bir durumum yok. öyle bir kişi de değilim. sadece doğru bilgileri paylaşalım ki burayı sonuçta bir sürü kişi takip ediyor. doğru bilgilensinler. ?

yokuş yukarı olması bişey değiştirmez. (anti-logaritmik eğime sahip bir yokuş olmadığı sürece) ama yokuşun bittiği noktalarda sadece o an için dediğiniz durum gerçekleşir ki ona da yapacak bişey yok.

konuştuğumuz ile alakalı bir durum değil bu.

saygılar.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şöyle diyim şu an astrada denemedim ancak pevgeoet partner aracımda bizzat gelen şikayet oldu bana araç yüksek olduğu için ayrıca şuda var farla ilgili farlar ülkelere göre ayarlanıyor yani 0 ülkeye göre değişir.Yeri gelince o 0 bile öyle rahatsız ediyor ki nese saygılar:)

yasincan51

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

o değilde bu gün acı gerçeği öğrendim sis farı yokmuş  :'(