Sis Farları

T

tonyhawk

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Sis Farları

bence gunumuzde cogu kısı sıslerı gorunum olarak kullanmakta yolu aydınlatması yada aydınlatmaması onemlı degıl :D

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

HaKaN link' Alıntı:
hayatımda ilk defa kütahyadan geçtim (denizli-afyon-istanbul) a giderken
ve hayatımda ilk defa araç kullanırken tırstım ve bu kadar sisi bir arada gördüm
,

sn hakan, iki hafta sonra kısmet olursa istanbul üzerinden fethiye'ye bir seyehatim var ve bir gece Denizli'de öğretmen evinde konaklayacağım. fakat istanbul denizli arası yoldan emin degilim. bana tavsiye edeceginiz, güvenli bir güzergah var mıdır?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben bunları taktım sarı ışık veriyor sis için en iyi sonuç

51pbus7a0lss500.jpg

1001738yp.jpg

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Beyler dün İzmir-Çeşme otobanında dikkat ettim, mağlum o yolun bazı bölümleri zifiri karanlık, virajlıda olduğundan hem sisleri hemde uzunları yakıp gitmek istedim, fakat ikisi aynı anda yanmadı ! Böyle bir durum mu var araçlarımızda, sisler ve uzunlar aynı anda yanmıyor mu ?

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BiG_BOSS ® link' Alıntı:
[quote author=markopasa86 link=topic=907.msg62025#msg62025 date=1322472807]
Beyler dün İzmir-ևeşme otobanında dikkat ettim, mağlum o yolun bazı bölümleri zifiri karanlık, virajlıda olduğundan hem sisleri hemde uzunları yakıp gitmek istedim, fakat ikisi aynı anda yanmadı ! Böyle bir durum mu var araçlarımızda, sisler ve uzunlar aynı anda yanmıyor mu ?

002tuhaff
ben sisleri hep yakarım. geceleri selektör yaptığımda dikkat etmedim sislerin sönüp sönmediğine ama akşam eve gittiğimde hemen deneyecem. öyle bişey olmaması lazım  002tuhaff
[/quote]
Selektör yapabiliyorsunuz onda sıkıntı yok, uzunları sürekli açık bırakamıyorsunuz. Kolu kendinize çekip selektör yapıyorsunuz ancak uzunları sürekli yakmak için kolu ön cama doğru ittirdiğinizde o şekilde kalmıyor, ancak sisleri söndürürseniz kalıyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

markopasa86 link' Alıntı:
[quote author=BiG_BOSS ® link=topic=907.msg62032#msg62032 date=1322473421]
[quote author=markopasa86 link=topic=907.msg62025#msg62025 date=1322472807]
Beyler dün İzmir-ևeşme otobanında dikkat ettim, mağlum o yolun bazı bölümleri zifiri karanlık, virajlıda olduğundan hem sisleri hemde uzunları yakıp gitmek istedim, fakat ikisi aynı anda yanmadı ! Böyle bir durum mu var araçlarımızda, sisler ve uzunlar aynı anda yanmıyor mu ?

002tuhaff
ben sisleri hep yakarım. geceleri selektör yaptığımda dikkat etmedim sislerin sönüp sönmediğine ama akşam eve gittiğimde hemen deneyecem. öyle bişey olmaması lazım  002tuhaff
[/quote]
Selektör yapabiliyorsunuz onda sıkıntı yok, uzunları sürekli açık bırakamıyorsunuz. Kolu kendinize çekip selektör yapıyorsunuz ancak uzunları sürekli yakmak için kolu ön cama doğru ittirdiğinizde o şekilde kalmıyor, ancak sisleri söndürürseniz kalıyor.
[/quote]

Allah Allah, fenaymış o da. Normalde bende ışıksız ve virajlı yollarda hem uzunları hemde sisleri yakarım görüş  hakimiyetim açısından, manyak Astra beni bana bıraksana. (:)

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

2 si aynı anda yanmıyor çünkü uzunlar siste görüşü daha kötü etkiler sis farını sis yokken yakmak yasak olduğu için böyle bir önlem alınmış

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Kural manyağı S.S. Astra. :)

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet Afl sistemlerde de sisleri açınca uzun far sensörü devreden çıkıyor.