Sıralı sistemde hava filtresi değişirse çok mu yakar?

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar. Zavoli lpg kit var aracımda ve başlıkta da yazdığım gibi bi söylenti geldi kulağıma.
hava filtresini değiştirirsen (yenilersen yada kompresörlü hava ile temizlersen) lpg yakıt sarfiyatı artar.
doğrumudur bu düşünce?

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam arkadaşlar. Zavoli lpg kit var aracımda ve başlıkta da yazdığım gibi bi söylenti geldi kulağıma.
hava filtresini değiştirirsen (yenilersen yada kompresörlü hava ile temizlersen) lpg yakıt sarfiyatı artar.
doğrumudur bu düşünce?

birileri işkembeden sallamış :)

ben aracıma K&N kutu içi filtre taktım LPG sarfiyatı artmadı hem de düşük devirde daha rahat gidiyorum araç nefes alıyor kasmıyor yani.

ayrıca standart hava filtresini zamanı geldiğinde değiştirmezsen asıl o zaman fazla yakar. tam tersini söylemişler size.

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
filtre ne kadar kirli ve tıkalı ise motora o kadar temiz hava az gireceği için dolayısı ile araç fazla yakar. ne kadar temiz olursa o kadar az yakar.
arabada 3 şeye dikkat edeceksin; yağ, yağ filtresi, hava filtresi.

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında mantıken de iyi sallamış adamlar. burnun tıkalı iken daha az oksijen yakarsın gibi bişey olsa gerek :D :D :D

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Benzin havayı sever (yanma daha fazla olduğu için) LPG'de havayı sevmez diye biliyorum tabii bu demek olmuyorki pis pis hava filitresi ile dolaşmak gerekli :) sadece spor hava filitrelerini çok önermiyorlar diye biliyorum.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzin havayı sever (yanma daha fazla olduğu için) LPG'de havayı sevmez diye biliyorum tabii bu demek olmuyorki pis pis hava filitresi ile dolaşmak gerekli :) sadece spor hava filitrelerini çok önermiyorlar diye biliyorum.

Aynen katılıyorum,bizim eski tüplü doğan varkende bu hava filtresi işine girişmek istedim ve bıraktım böle olunca:D

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman şimdi lpg bol temiz hava sevmez iddasi doğru mu?

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
yok öyle bırsey ya kım cıkartıyor şahın doganlarda olaylar durumlar farklı işiın ıcınden cıkamayanlar ustalar fılıtrelerı tıkıyolar mantıga bak cok araba gördum öyle fılıtre emış yapmasın dıye patlatmasın dıye karburatörlu araclarda cok karsılasıyor bu durum